Всички имаме коли, нали ?
emil_v r - майстор
Ма бегай бе !
Страхотен дизайн има тази кола .
Как не ти е жал да я караш !
Освен да повтарям че е страхотна , нищо др. не мога да кажа .
Да си жив и здрав да я караш !
lyki - специалист
Ново оръжие в задръстването - нестандартна кола!

Има и друго оръжие колега ,нарича се ТОЛЕРАНТНОСТ.
Имах период в който много често ми се налагаше да пресичам прохода Шипка. Карал съм след наши родни камиони и автобуси които явно ме виждаха в огледалото и се кефеха на безисходицата да се влача след тях усмихвайки се ехидно. Случвало се е и да карам след тирове на анадолски турци които забележат ли бърза кола след тях при първа възможна отбивка отбиват за да пуснат колоната след тях.
Емиле безопасен метод за отнемане предимството на водача до теб е само толерантноста му да те разбере че бързаш и да ти отстъпи предимство. Всяко друго движение продиктувано от комбинативния ни балкански манталитет води най често до споменаване на МАЙКАТА като сексуален обект :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Крумееей, сменял ли си накладки на тази красавица :-D Голем е екшън!
tinalex - специалист
Смея да твърдя че има прогрес в толерантността на шофьорите в София.Вече си даваме път отвреме на време.Ма то така,хубавите работи стават бавно.
mamkata - специалист
С ей тази машина нямаш шанс някой да не те "пусне" :lol:

Изображение
emil_v r - майстор
Вчера бях в Плевен ( да видим за каква толерантност става дума).
До съдът в центъра пристигам и искам да завивам на ляво към зъболечението .
Благодарение на мощният си турбодизел съм пръв , образцово в лявата лента .
Светва жълто , са 1/2 сек и отивам на центъра на кръстовището , дал съм умолително ляв мигач .
Отрещните 2 ленти бясно се юрват направо !
Замислих се как се е чувствал ген. Тотлебен с/у ордите на Осман паша ....за атаката при Гривица !
Ако чакам ще ме завари червено ,жълтото е символично .
Опитах по Софийски - рязко тръгване 1м. като на таран в ляво !
В София лентите се уплашват , спират за миг ,и пъргаво може да минеш - уви .
Зеленото изтича , хващат ме нервите , завивам след всяка кола по 10см в ляво .
Плевенчани ме заобикалят като на рали Монте карло отчаяно но не ме пускат !
Светна жълто-червено ,и минах в нарушение , и 2-3 ма след мен. :-D
Как бихте постъпили ? Как е правилното?
Последна промяна от emil_v r на пон мар 17, 2008 3:11 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Емиле, плевенчани що и сами си викат дъгета (или както там се пише да го е**).
stamenov1 - специалист
Я колко истина за нашия град. И аз съм на същото мнение. Крайно нетолерантни водачи. Кара се в пъти по трудно отколкото в София, поне за мен е така.
В София като дадеш мигач в 90% си пуснат да се престроиш или да завиеш, ако си по експедитивен.
Vlad_g - специалист
Емиле, аз си карам по твоята т.3, рядко засичам някой с мръсна газ. Понеже не мога да удържа звяра:).
Petyr - специалист
Емиле, прочети правилника, мигача не е жест на молба, а е задължителен, когато се престрояваш (също и когато правиш завой, освен ако не очакваш всички шофьори и пешеходци около теб да са телепати) :).
Като правиш ляв завой и си влязъл в крастовище, без отделна секция на светофара, минаваш когато можеш, най-често, когато светне жълто.

То наистина преди можеше да се кара и без да знаеш правилника, все пак пътя беше наш, но сега е добре да го спазваш, че като те фрасне някой, който си мисли, че мигача е част от молитва, то той да си понесе отговорността....

Тема "Kak да се преустроя безопасно в съседната лента ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: