Мечтата на всяка домакиня
gamencerista - специалист
Ами да за съжаление бара може би ще остане за хола на втория етаж. Там поне мястото ще е огромно и ще може да се експериментира :)
tzetzo160 - специалист
И аз в момента се чудя, дали да направя един "остров" или "полуостров" в кухнята, който да включва и шкавчета отдолу, барплот, така също мивка, и плот, на който жена ми може да си реже и прави разни работи, като същевременно е обърната към трапезарията и дневната и телевизора. Реално се явява и като разделение между отделните зони. Абе така както го написах си е голяма оферта. :-D Нещо такова си го представям.

Прикачен файл

Practical-Kitchen-Design-3.jpg
Practical-Kitchen-Design-3.jpg (57.06 KиБ) Видяна 5091 пъти
Lisko - майстор
Аз нямам остров и не ми липсва, но в приятели съм установил, че е доста удобно ако да речем се прави нещо колективно - един бели картофи, друг реже мръвки, трети пие бира - става приятно щото сте в кръг и всички се виждате, инак без острова трябва или да сте в редичка или някой да работи, а другите да са седнали относително далеч от него/нея
nikolovvd - майстор
Принципно барплота е добре де се комбинира с някакви шкафове или поне рафтове от страната на кухненското оборудване, но като ти гледам рисунката ще създава само неудобство. За да ме разбереш, отвори вратата на печката/фурната и измери разстоянието между края на вратичката и мястото където ще свършва барплота. Ако е под 1 метър си е направо мъка. Представи си как си отворил фурната и аха да се наведеш, задника ти се удря в барплота и ти политаш с главата в тавата. :lol: Ако седнеш да си пиеш кафето до вратата и някой влети докато си вдигнал чашката към устата, дали няма да си изгориш мъжествеността. :-D
Иначе би било добре да закрие част от кухненското оборудване, но ако ще ти отнеме от мястото за сядане е излишено.
С тая мода кухнята да ти е в хола/трапезарията, имам чувството, че съм в боксониера. И аз съм на твоето положение в момента и за да не се осмърдява хола съм предвидил аспирация с капацитет 900 куб.м. за час, защото цялото помещение е към 45 кв.м. Шефа/собственика на фирмата, която ми прави кухнята казва, че за първи път слага толкова мощен аспиратор.
koveslav - майстор
Привет,колеги.Аз току-що завърших усвояване на тераса "направи си сам"(днес,за финал извадих аеропланката),защото така или иначе не си създадохме навик да я ползваме като тераса.Ще я ползваме за кухненски бокс или ъгъл-не знам как е по-правилно да се каже.Подзиждането от аеропланката мисля да го ползвам за барплот.Въпроса ми към знаещите е: каква трябва да е стандартната височина на плота,за да се върже със стандартни щъркели(високи столове) и да е удобен и практичен?Трябва да има някакъв стандарт,според мен,а и сега е момента да къртя или доиззиждам ако трябва. Иначе си държа на идеята за плот-стара мечта ми е,а и ще се ползва за бърза закуска,кафенце,питие-хладилника ще е на една ръка разстояние,телевизора ще е на удобно място насреща и предполагам,че плота ще ми стане любимо местенце....Слагам му лунички отгоре за удобство при четене,контакт за зарядното на лаптопа......

Прикачен файл

Photo0368.jpg
nikolovvd - майстор
Имам идея как да си подбереш най-добрата височина за теб.
Почти няма заведение без барплот. Обиколи няколко с ролетката в джоба и който ти хареса най-много му вземи размера (височината). Така ще събереш повече информация и за дизайна и за практичността, а и в зависимост от твоята височина и/или съответните столове може да постигнеш златното сечение.
koveslav - майстор
+1! Близко е до акъла,ама.... Освен това със сигурност ще е приятно проучване :D :D :D. Благодаря много,колега! Допадна ми идеята!
Междувременно попрочетох по темата,но се оказа ,че дават толеранс на височината от почти двадесет сантиметра между мин и макс и наистина,докато не се опита няма как да се каже кое ще е най удачно.
chapara - майстор
Заставаш прав, свиваш едната ръка в лакътя и с другата мериш от пода до долната част на лакътя :wink: :roll:
schuldiner - майстор
chapara написа:
Заставаш прав, свиваш едната ръка в лакътя и с другата мериш от пода до долната част на лакътя :wink: :roll:
Това е за кухненски плот, за да шеташ без да се навеждаш. Барплотът е малко по-висок - заставаш на колене и до нивото на брадичката. Принципно докато консумираш ако главата ти не се подава над масата, гонят те от заведението. Затова в различните барове критерият е различен.
koveslav - майстор
schuldiner написа:
chapara написа:
Заставаш прав, свиваш едната ръка в лакътя и с другата мериш от пода до долната част на лакътя :wink: :roll:
Това е за кухненски плот, за да шеташ без да се навеждаш. Барплотът е малко по-висок - заставаш на колене и до нивото на брадичката. Принципно докато консумираш ако главата ти не се подава над масата, гонят те от заведението. Затова в различните барове критерият е различен.
Хахахахаха-ще обясня критерия на жена ми! Спре ли да ми се подава главата..... Хахахахаха!

Тема "Барплот в кухнята - за или против" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: