• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
nobreak написа:
Колеги я кажете най евтиният вариант за регулиране на оборотите на климатичните тела, че нещо не ме кефи на моите тела и си мисля да ги изкормя, и да ги направя с регулатор :)
Защо мислиш че всички мотори на климатици са еднакви и се регулират еднакво?

1. От дистанционното. - без пари
2. Без дистанционно - с превключване на друга намотка - само при някои AC мотори. - без пари.
3. Без дистанционно - със съпротивления - само при DC мотори. - почти без пари.
4. Без дистанционно - със кондензатори - само при АС мотори. - към 2 - 6 лв. зависи колко ще намаляш.
5. Без дистанционно - със регулатора посочен най-отгоре на предната страница - само при АС мотори. - към 4,50 лв.
:partyman:
nobreak - специалист
Не съм мислил нищо, за това питам...Моето тяло е от Osaka CH12NS, дали може да се разбере по модела какъв е мотора? А някой може ли да каже колко мощност отнема едно тяло от 12-ка, че мисля да слагам още едно, но не знам дали ще ми стигне печката?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
nobreak написа:
Не съм мислил нищо, за това питам...Моето тяло е от Osaka CH12NS, дали може да се разбере по модела какъв е мотора? А някой може ли да каже колко мощност отнема едно тяло от 12-ка, че мисля да слагам още едно, но не знам дали ще ми стигне печката?
Не съм сигурен дали във всички "Osaka CH12NS" са сложили едно и също честно казано.
Колегата lusynik , сподели че неговият е такъв - е малко е сбъркал модела. Ако е същият мотор отиваш на 1., 4.,5.
Не каза имаш ли дистанционно? - предполагам не.
На осака 18-ка съм виждал мотора да е с превключване на намотки - т.2 , ама твоят дали е такъв само снимка ще покаже.
Колко ще отнема, зависи от:
- температура на стаята
- температура на водата / достатъчен дебит
- дебит на вентилатора
Примерно грубо - при темп.на стаята 20гр., дебит на вентилатора на макс 750м3/ч. и темп. на водата 47-50гр.(изходящият въздух около 42-44гр. ако стане) ще отдава към 4 kW. Ако духа с 48гр. отива към 5kW, при стайна 20гр. и дебит 750м3/ч.
Намаляш дебита на вентилатора - пада отдаваната мощност.
nobreak - специалист
Много благодаря за бързите и компетентни отговори! Аз по принцип имам дистанционно и то си работи, но чак снощи успях да го накарам да дуна съвсем леко на режим топло и минимална настроена температура - при мен 16 градуса, в противен случай, а и на другите режими вентилатора надува силно....Исках да му сложа регулатор за да си го регулирам на едни обороти и да си стои така, а не да се усилва и намаля когато си иска :) Другото, което ме дразни е, че тръгва да духа автоматично някъде около 55 градуса на водата, но може би така е по добре.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Принципно чак при 55гр. да тръгва - значи някой е преправял електрониката. Тръбният датчик е сменен или има добавено съпротивление на него, кой знае?
Ако искаш с постоянни обороти трябва да е на режим FAN(само вентилатор) и му регулираш силата - той не би трябвало да се влияе от които и да е температури. - обаче няма да се следи стайната температура.
Ако обаче искаш да следиш стайната темп. трябва да е на режим топло, силата на вентилатора на Ауто може би.
Добре де, като му зададеш среден/слаб вентилатор, топло, 30гр., не духа ли на среден/слаб вентилатор?
Ако сложиш регулатор - пак няма кой да следи стайната темп. - същото като при режим фан става. Това, че в стаята става 30гр. за някой не е проблем, но за мен е. :hot:
nobreak - специалист
Като му дам по-висока температура от тази в стаята и започва да духа по силно (на режим топло), независимо, че вентилатора е на 1-ва степен...явно засилва оборотите за да затопли стаята. Когато го смъкна на по ниска температура от стайната си работи на ниските обороти, които аз искам. Някъде към 55 градуса си тръгва и това да кажем не ме дразни, по скоро ме дразни, че като падне температурата на водата не спира да духа...На режим вентилатор дори и на най ниски обороти си духа сравнително силно или по-силно отколкото ми се иска на мен. :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
nobreak написа:
Като му дам по-висока температура от тази в стаята и започва да духа по силно (на режим топло), независимо, че вентилатора е на 1-ва степен...явно засилва оборотите за да затопли стаята. Когато го смъкна на по ниска температура от стайната си работи на ниските обороти, които аз искам. Някъде към 55 градуса си тръгва и това да кажем не ме дразни, по скоро ме дразни, че като падне температурата на водата не спира да духа...На режим вентилатор дори и на най ниски обороти си духа сравнително силно или по-силно отколкото ми се иска на мен. :)
Честно казано изключително странно се държи по обясненията ти. Единствено ако има изменения (доработки) около тръбният датчик тогава може. Малко по-подробно ако може с обясненията. Някоя снимка около тръбният датчик и мотора хич няма да е зле?
"Някъде към 55 градуса си тръгва" - значи е бил спрял? при какви настройки? (топло,30гр.,фан-среден, в страята е 25гр. примерно)
Ако е 40гр. температурата на водата и има задание топло, 30гр., фан-макс, трябва да духа поне на втора степен.
"...като падне температурата на водата не спира да духа" - колко като падне? - под 18гр. пада ли? - някъде там трябва да спре. При някой е към 23гр.
Намаляването на духането е лесно - няма да чистиш филтрите и си готов :-D или може да хвърлиш по една салфетка/парцал отгоре им и готово.
nobreak - специалист
Примерно се прибирам, водата е на 20-22 градуса, паля парното и пускам тялото на топло 23 °, вентилатор на първа степен. Започва да духа на около 55° и ако температурата на водата е 40 примерно при пускането на тялото, се налага да га пусна първо на режим студено, за да тръгне и после го прехвърлям на режим топло, за да продължи. А относно спирането в нас температурата не пада под 20° на водата и явно за това не спира. Ще снимам като е спряно парното, че за момента работи нон стоп...За намалянето на духането не съм се сетил :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
nobreak написа:
Започва да духа на около 55° и ако температурата на водата е 40 примерно при пускането на тялото, се налага да га пусна първо на режим студено, за да тръгне и после го прехвърлям на режим топло, за да продължи.
Аз не хващам никаква логика в това държане на климатика. Първо на 40гр. не ще да тръгне, пък после ако падне водата под 40гр. пък не ще да спре ??? Започва да духа на 55 гр. ??? - направо ме "върна у първи клас".
Най-напред отдалечи въздушният датчик колкото може по-далеч от питата.
При спряно парно или кран към това тяло(темп. на питата на климатика да е близка или под 20гр.), включваш климатика и му даваш 30гр., топло, вентилатор на макс. Чакаш над 4мин. (какво се случва в тези минути с вентилатора) - може да даде грешка и да се размигат лампите (рестарт и продължаваш нататък). След това палиш или отваряш кран към тялото, ако може температурата на водата да е от 40-45гр. (какво се случва с фана?, поне 3-4мин. изчакай).
После минаваш 55гр. - тръгва и работи ...
След това затваряш крана към тялото да падне температурата му под 30гр.(може да извадиш тръбният датчик ако ти е по-лесно, за да изстине под 30гр., натопи го в студена вода ако трябва ) поне 3-4 мин. изчакай и сподели какво прави вентилатора.
Всичко това е за да хванем някаква логика в работата му и да видим какво да действаме.
nobreak - специалист
На 40 градуса не тръгва само в режим топло - тръгва си на някъде 55 гр., на вентилатор си тръгва без значение от температурата. Явно аз не съм обяснил правилно...Оставям тялото на режим топло, паля парното и включвам тялото, то не тръгва, а тръгва като стане около 55 гр. Някой път не пускам тялото веднага, а изчаквам да вдихне малко температура, но пусна ли го на режим топло, докато не направи тези 55 гр. не тръгва. Ако искам да тръгне веднага, трябва да го пусна на друг режим и като захапи, да го обърна на топло, като там съм намалил градусите на 16 за да се върти вентилатора на слаба степен, която при другите режими е по силна, дори като са настроени на минимум, ако сложа тялото на повече градуси отколкото е в стаята, вентилатора въпреки, че е на 1 ва степен тялото пак си наема вентилатора. Не искам да ми духа силно вентилатора, защото става доста топло...Ще пробвам като го паля сега почивните дни, че няма да съм в къщи да го пусна на 40-45 градуса и да чакам, да видим дали съм бил нетърпелив в чакането....При никой режим не ми мигат лампите и не ми влиза в сервизен режим.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: