Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pipbel - майстор
Здравейте. Сефте съм в тоя раздел щото съм много бос и ме е страх от тоци. :shock:
Брат ми ще ми прави скоро ел. инсталацията и ми препоръчва да сложи защита от пренапрежение/поднапрежение - като профилактика на гадните номера на ЕОН и най вече да си спася уредите от такива неочаквани случки.

Да оба4е - той ми препоръчва полски около 100 лв някъде, а българските релета и контактори за целта били "страховити" с размерите си и щели да седят като изс..ни близо до таблото вика ( или въобще да не се съберат) А хубавите вика били доста скъпи.

Та вие какво бихте препоръчали - като най-добро сътношение цена-качество, без да се забравят и габаритите естествено ? :?:

Дано да съм се изразил правилно - Благодаря.
тод - помощник
слагай катоден отводнител на schneider electric и си решаваш проблема!но внимавай с избора нека го подбере и монтира човек които си разбира от работата.прецени дали си заслужава защото си е бая пари.питай за всеки случай фори-форфори! :?
mamkata - специалист
тод написа:
слагай катоден отводнител на schneider electric и си решаваш проблема!но внимавай с избора нека го подбере и монтира човек които си разбира от работата.прецени дали си заслужава защото си е бая пари.питай за всеки случай фори-форфори! :?
Мисля че е отводител и няма да свърши никаква работа, защото въпросния отводител върши работа при много високи напрежения /мълнии/
тод - помощник
mamkata написа:
тод написа:
слагай катоден отводнител на schneider electric и си решаваш проблема!но внимавай с избора нека го подбере и монтира човек които си разбира от работата.прецени дали си заслужава защото си е бая пари.питай за всеки случай фори-форфори! :?
Мисля че е отводител и няма да свърши никаква работа, защото въпросния отводител върши работа при много високи напрежения /мълнии/
ДА бе прав си бързах много,а и беше късно,затова не съм разбрал въпроса :roll: иначе брат му е прав на pipbel
тод - помощник
има едни напреженови изключватели за контрол на пренапрежение +минимално напреженов изключвател на merlin gerin но трябва да си с техни предпазители в таблото(C60)
pipbel - майстор
Да, брат ми ще прави таблото с предпазители на Меrlin Gerin - C60N 1P 10А, 16 А и 25 A

Toд - имаш ли представа колко струват тези изключватели.
Или някакъв линк ?
тод - помощник
по ценова листа на шнайдер за 2007 С60N-10А-8.37,16А-8.23,20А-8.33,25А-8.45,40А-9.72,50А-10.91,63А-13,53.ТОВА Е БЕЗ ДДС и търговска отстъпка.не вярвам да имат разлика тази година.ако имаш възможност за дтз-слагай!има и. вариант за тях
pipbel - майстор
има едни напреженови изключватели за контрол на пренапрежение +минимално напреженов изключвател на merlin gerin но трябва да си с техни предпазители в таблото(C60)
Тод, за тези напреженови изключватели дето споменаваш ставаше дума........
тод - помощник
за изключвателите нямам представа и затова не ти ги писах а просто написах за предпазители.предполагам че са около 30-на лева
pipbel - майстор
Предполагам 30лева + една 0 поне отзад, щом полските са около 100 лева..... :?

Тема "Защита от пренапрежение - коя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: