• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Я вземи да говориш от собствен опит. Ако го имаш де.
Аз имам собствен опит, приятелю. Виждаш клемите по-горе на картинката сам. :) Виждаш и къде падат предпочитанията ми и колко лустери има на картинката и колко пружинни клеми има. За американските клеми - там използват усукване и едни такива кабелни накрайничета, които се навиват върху усуканото. Поне така прочетох. Не мога честно казано да проумея логиката, която стои зад цветовете на wago клемите, защото има жълти двойни до 2.5 и бели двойни до 2.5. Има сиви, има прозрачни. :? Приятелю, надявам се модератор да не се сърди, но ти повдигна тези въпроси и провокира отговор. :)
Да допълня само нещо, ако може. Винтовите клеми, които си дал по-горе не са ли същите като клемите, които са на предпазителите? Ами сега? Някой ако не завие предпазителя хубаво на твоят обект и се запали нещо? :lol:
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
hidrazin написа:
Я вземи да говориш от собствен опит. Ако го имаш де.
Аз имам собствен опит, приятелю.
Първо вземи да прочетеш за кого се отнася моя пост. Не че не се отнася и за теб де, но в конкретния случай не.
Така че бъди така добър да гледаш какво цитираш и за кого се отнася цитираното. Моля.
И няколко клемички на снимка нищо не означават. Между другото тези прозрачните хич не са стока. Евтин турски боклук.
За хамериканските форуми - чети колкото си искаш. Техните Twist-on wire connector едва ли някога ще намерят добър прием в Европа. Сам си отговори защо.
И да, четене му е майката. И практика.
:partyman:
P.S. Още едно тинки във форума ще ми дойде в повече. :-D
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Между другото тези прозрачните хич не са стока. Евтин турски боклук.
Приятелю, няма смисъл да продължаваме да повдигаме и създаваме още полемика. Само ти показах, че купих и такива, каквито показа - за проба. Бих желал да отправя само молба да разясниш защо смяташ, че прозрачните клеми не са хубави? На тях пак пише Wago. И защо има сиви, има прозрачни, а има и сиви с лостче? Ако някой реши да прави нещо с тях да знае дали да ги избягва. Опасни ли са прозрачните клеми, ако се съди по думите ти, че са "турски боклук"?
Аз специално push клемите не ги отричам. Те държат доста стабилно проводника, изисква се сериозна сила, за да се извади. Имам няколко връзки направени с тях. Изпитвам специални резерви към тези с лостчето.
hidrazin - майстор
Разбира се че не говоря за прозрачните дето са в дясно на снимката. Говоря за прозрачните лустер клеми - тези в ляво. :-D
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Говоря за прозрачните лустер клеми - тези в ляво
Приятелю, има и лустер клеми Легранд. Както и български. Не съм сложил всички. Не повдигам никакъв спор, просто казвам, че не всички клеми са боклуци само поради факта, че са PE. Освен ако Legrand не е боклучава турска марка.
Иначе съм съгласен, че много трябва да се внимава какви материали се купуват. Имало е евтини клеми, които се пукат в основата при затягане. Предполагам, че тази субективност я няма при пружинните. Не знам обаче дали всред тях няма също ментета на пазара. Лично аз пробвам лустер клемите от блокчето като сложа парче проводник и затягам с все сила. Винтчето трябва да спре, но да не превърти и основата да не се пука.
Поздрави :)
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
... Лично аз пробвам лустер клемите от блокчето като сложа парче проводник и затягам с все сила......
Ами ползваш лустер клеми - имаш си грижи да ги пробваш.
Още един плюс за пружинните клеми. :-D
:partyman:
FM STEREO - специалист
hidrazin написа:
FM STEREO написа:
... мой познат електричар ми сподели същото...
Това го била казала една приятелка на жената, която пък го била чула от една друга жена на пазара... :lol:
Я вземи да говориш от собствен опит. Ако го имаш де.
:partyman:
Абе Хидра,аз също съм за ваго клемите,когато стана дума за тях и му казах че са много надежни,той се изсмя и вика нищо подобно и тогава каза че в един апартамент правили инсталацията с ваго и като дръпнал кабела той си излизал от нея,виждам че и други споделят същото. Много ми е интересно защо на черното казваш бяло. Аз лично не съм работил с тези клеми и не мога да кажа дали това е така,но въпростният човек е работил с тях и хич не е останал доволен, той работи в фирма и се занимава с ел.монтажи и почти всички негови колеги са споделили мнението му че тези клеми не са много надеждни. Нищо лично към теб, но не разбирам иронията ти.
Тани - модератор
FM STEREO написа:
Абе Хидра,аз също съм за ваго клемите,когато стана дума за тях и му казах че са много надежни,той се изсмя и вика нищо подобно и тогава каза че в един апартамент правили инсталацията с ваго и като дръпнал кабела той си излизал от нея,виждам че и други споделят същото.
И кои са тези другите? Само той не ги харесва! Хора, научете се да не се доверявате сляпо на всеки който ви каже нещо. Тази клема струва стотинки - пробвайте, преди да затвърждавате нечие ГРЕШНО мнение, само защото сте го чули! Аз пробвах точно тези с лостчето половин година с превишен товар и кабели 4mm², преди да си позволя да давам категорично мнение за тези клеми. Вече трета година работят два комплекта безпроблемно. Единия захранва цяла кухня включително бойлер 2000W , а другия печка около 10kW и съдомиялна 3kW. Сами преценете на кого да повярвате!
toolegittoquit написа:
Тани написа:
Правиш къща с покрив до ключ за 2000 лева...
Моля? За 2000лв правя пристройка, не правя къща.
Извинявам се, то не било цяла къща за 2000лв., а само половин къща! Около 40m² РЗП за 2000лв - по около 25€/m²
hidrazin - майстор
FM STEREO написа:
... Аз лично не съм работил с тези клеми и не мога да кажа дали това е така,но въпростният човек....
Е за тва ми е иронията. Не можеш да правиш категорични заключения по чужди думи.
Хич не ми дреме твоя познат в каква фирмичка работи и тя с какво се занимава.
Щото у нас е пълно с фирми и фирмички дето взимат на работа САМО И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО работници съгласяващи се на ниска заплата.
Това води след себе си ясно какво. И за да не съм голословен както винаги - ето какво сътворих набързо.
Кабела е 4 мм² дето другия "майстор" се опитва да хлъзне мен и всички останали че виждаш ли кабела се изхлузвал и излизал от клемата още при наместването. Кофата е напълнена с не по-малко от 8 литра вода. Може да са и 10 но не споря.
Прикачен файл:
Ваго с кофа.jpg
Имайте в предвид че която и да е клема НЕ Е НАПРАВЕНА да държи на опън а да осигури КОНТАКТЕН НАТИСК !!!
Така че и да висите на клемата това съвсем не означава че тя осигурява необходимия контактен натиск и малко контактно съпротивление.
Мисля че и на ученик от 6-ти клас вече би трябвало да му стане ясно. :lol:
:partyman:
Leon - специалист
hidrazin написа:
... Имайте в предвид че която и да е клема НЕ Е НАПРАВЕНА да държи на опън а да осигури КОНТАКТЕН НАТИСК !!!
Така че и да висите на клемата това съвсем не означава че тя осигурява необходимия контактен натиск и малко контактно съпротивление.
Мисля че и на ученик от 6-ти клас вече би трябвало да му стане ясно. :lol:
:partyman:
Аз съм още в в 5-ти клас, ама ми стана ясно!

"Кофата е напълнена с не по-малко от 8 литра вода. Може да са и 10 но не споря."

Това съвсем не означава "че тя осигурява необходимия контактен натиск и малко контактно съпротивление."

:?
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: