• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
filmatoplo написа:
Ще се объркаш така с многото горелки , освен Грейко на Виадруса се монтират горелките GP4 ,Фероли , Бисолид , и др .
Затова пиша тук.За да сравня мнения,опит и т.н.Ще се радвам и на други коментари и да избера най-доброто.
filmatoplo - майстор
Както съм ги подредил така започни да се запознаваш с горелките - най малкото ги виж на живо и прецени .
impressionistus - напреднал
Здравейте,
вече седмица съм на пелетно отопление/три години очаквах този момент/....Котелът ми е Виадрус/17,5 квт.,чугунен/,пелетна горелка Грейко/РБ20/,сложих и три чугунени плочи,очаквам стаен термостат Бисолид,купих един тон пелети слънчоглед-180лв....Това е като информация .Ще се радвам да споделите опит:какви настройки,пелети и въобще всичко. Мога да кажа,че работи отлично,но винаги може още. Да поясня,че топля около 90 кв.м.,имам добра изолация....Поздрави на всички !
ПП-за 23години ми омръзна да мъкна въглища :yawinkle:
6osi6 - майстор
Виадрусът с турболаторни прегради в горната камера по схемата долу.

Температура на котела - 54 гр. Външна - 6 гр. Стайна темп. - 22 гр.
Пауза на зареждане 25 сек. зареждане 7 сек. Мощност на вентилатора - 27.5%.

Температура на ЦО 50 гр. Температура към котела 48 гр. Температура на димните газове 81 гр.
Температура на димните газове без турболатори - 103 гр.

Прикачен файл

Untitled.pngd33s.png

Прикачен файл

wwg.png

Прикачен файл

Untitled.pnga78.png
grants - специалист
Когато се разгори и дръпна клапата на димоотвода и моя котел Виадрус подържа температура на димните газове между 80-85 градуса,термоглавата на котела в момента е на 55 градуса ,а помпата вкл.на 45 градуса.Температурата в стаите е 22-24 градуса.И всичко това с донбаски въглища.
Тези турболаторни прегради купувани ли са или правени?
6osi6 - майстор
grants, по-кой термометър искаш да мерим :?
По обикновения са около 75 градуса, по електронния, са 81 :-D при постоянно отворен четирипътен вентил.
Ако не се почиства сензора всяка седмица, градусите спадат под 70.
Турбулаторите си ги направих сам.

Прикачен файл

DSCF3028.JPG
judas - специалист
impressionistus написа:
Здравейте,
вече седмица съм на пелетно отопление/три години очаквах този момент/....Котелът ми е Виадрус/17,5 квт.,чугунен/,пелетна горелка Грейко/РБ20/,сложих и три чугунени плочи,очаквам стаен термостат Бисолид,купих един тон пелети слънчоглед-180лв....Това е като информация. Ще се радвам да споделите опит:какви настройки,пелети и въобще всичко. Мога да кажа,че работи отлично,но винаги може още. Да поясня,че топля около 90 кв.м., имам добра изолация....Поздрави на всички!
ПП-за 23години ми омръзна да мъкна въглища :yawinkle:
Здравей! Със същата конфигурация съм, горелката на вратата ли ти е? Не трябва ли много често да чистиш пепелта от слънчогледовите пелети? Последните откъде ги купи, от кой регион си?
impressionistus - напреднал
Здравей,
Горелката е на долната врата,почиствам всеки ден\ може и по рядко,защото ги избутва
Купих пелети от Русе-185 лв.за един тон.Днес дистрибуторасвърза стайния термостат\ Бисолид\, добре управлява...Ще видим като стане по студено .
Поздрави .
n.ganev - майстор
Прикачен файл:
IMG_20150930_160837.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150930_160824.jpg
Малко фото
n.ganev - майстор
Прикачен файл:
IMG_20150930_160853.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150930_160853.jpg
Още - снимките са правени в режим на тлеене, изчакване или както искате го разбирайте.

Прикачен файл

IMG_20150930_161050.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: