Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
masteradmin - майстор
Аз не виждам кое са декоративните елементи. Просто смеситела е стоящ той се свързва отдолу. Българите за по лесно го правят с меки връзки но аз съм виждал последствия от скъсана(и то самичка) мека връзка и всичко правя с твърди връзки.
Та тези металните отдолу се казват "Ъглов кран с конична гайка 1/2 към 3/8 цола". Служи като кран за пускане и спиране и като преходник. Препоръчвам ти го горещо, меките връзки са мизерна работа. А и цената му е 2.4 лв. Към повечето смесители има едни метални тръби F10 те се завиват отдолу на смеситела и влизат в ъгловия кран. На по хубавите модели са медни. УСПЕХ

Прикачен файл

Photo1.jpg
Photo1.jpg (11.01 KиБ) Видяна 11881 пъти
bluelemon - специалист
:) Мерси, ей сега стоплих за какво служи тая конична гайка и ще стане доста по готино с твърда тръба. Ама мисля че към смесителите ми има меки връзки. Трябва да видя има ли възможност да сложа такива твърди тръби.
masteradmin - майстор
А меките връзки с какъв цолаж са към смеситела ако са 3/8 мисля, че такива метални тръби съм виждал в магазините на Видима. По принцип към повечето техни стоящи смесители има такива в комплекта.
Тани - модератор
На мен ми се стори , че не е кран , а коляно- нипел-намалител от 1/2 на 3/8 по-луксозно изпълнен за да се върже ( визуално като стил , не буквално :-D ) със сифона , но може наистина да си е кран!

Едит: Докъде стигна с ремонта?
Flober - напреднал
Е добре и аз имам един въпрос (малко е тъп ама...)как да вържа мивката за стената при положение че съм на 4-ка тухла(куха)и не искам да стърчат шпилки в хола?Моля за помощ! #-o
masteradmin - майстор
Продават комплекти за монтиране на мивки с едни големи червени дюбели. А винтовете накрая свършват с резба за гайки.
Flober - напреднал
Благодаря,страшно ми помогна :prost:
Flober - напреднал
Добре за монтажа на мивката съм готов...обаче има друг проблем-от пода ми стърчи тръбата за мръсния канал(диаметър 105 мисля) плътно до нея върви" полипропилена за чистата вода (нов строеж нищо още нее свързано) та значи как да монтирам разклонител без да стърчи прекалено много над плочата?Малко дълго стана ама ще ме извините :?
Time2Burn - специалист
Аз съм слагал мивка (60 см) със стандартен дюбхел за монтаж на умивалник. Пробиваш, слагаш дюбела, навиваш шпилките (въпреки че ще играят след като ги завиеш) отзад намазваш мивката със силикон (има си удебелени места по порцелана, които лепват на стената) закачаш и затягаш гайките докато фиксираш мивката. Не е необходимо да стягаш, тъй като ще започне да превърта дюбела. Оставяш мивката докато стегне силикона и вече е монтирана професионално. Някой ако се съмнява в думите му - да направи същото с монтаж на мивка (говоря за силикона отзад, санитарен естествено) да изчака 12 часа, след което да извади дюбелите... Ще се изненадате но мивката стои, и ще стои така сякаш си е монторана както си му е реда. Често случаи имам, когато тоалетните чинии минават точно над канализацията и е невъзможно да пробиуя пода за да поставя дюбели. Намазвам силикона, поставям чинията, на другия ден е здраво като бетон. Монтирал съм стотици умивалници и клекала, метода е 100% изпитан. Не са необходими никакви усилващи дюбели, анкерни болтоеве или заздравителни планки. Успех!
Time2Burn - специалист
Flober написа:
Добре за монтажа на мивката съм готов...обаче има друг проблем-от пода ми стърчи тръбата за мръсния канал(диаметър 105 мисля) плътно до нея върви" полипропилена за чистата вода (нов строеж нищо още нее свързано) та значи как да монтирам разклонител без да стърчи прекалено много над плочата?Малко дълго стана ама ще ме извините :?
Не можах да схвана, снимай го и го сложи тук. Или обясни по - подробно. Не разбрах - тази тръба за тоалетна с долно оттичане ли е или това си ти е вертикалната 110тка за мръсния канал? Къде искаш да сложиш разклонение????

Тема "Монтиране на мивка и тоалетна и душ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: