• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Еее цар си, като се прибера и го почвам ,устройва ме ръчно не ме мързи да го регулирам :) ще се черпим ! :partyman:
joro39 - специалист
и едно такова да включва вентилатора https://vikiwat.com/termostat-bimetalen ... opera.html
Браво момчета ,всичко се получи както трябва , сложих и термостат, благодаря ви сърдечно и господ здраве да ви дава ! :partyman:
mir4oto - специалист
Нямах нерви да изчета цялата тема, но до 20 и някоя си страница само се описваше проблеми с платките на вътрешните тела за приложение малко разминаващо се от проектното такова :).

Моето виждане по темата за най-просто и безпроблемно ползване като воден конвектор е, да се търси подходящо управление. Ако не се лъжа натурела имаха такова или се слагат два термостата един на водата и един на въздуха. Водният пуска турбината над определени градуси на водата, а въздушният я спира над зададените, като въздушният може да се замени и с термоглава. От тук нататък следват вариации по темата, като например микроконтролер, който да се програмира да следи три параметъра: въздух, Твода вход, Твода изход и според Дт на водата да се регулират оборотите на турбината, като опция също така може да се монтира и втори въздушен датчик, който да следи изходящата температура на въздуха и да променя оборотите на вентилатора за да има някаква граница на комфорт, никой не обича да му духа студен въздух във врата. Разбира се, всеки с по - дълбоки познания по темата може да добави дистанционно, лан - модул или някакъв таймер.
Sbol - напреднал
Здравейте, имам същия проблем като на колегата Aergon със същия климатик и същата грешка. Идеята ми е не можем ли по някакъв начин да излъжем вътрешното тяло , че има комуникация с външното? Буксата , която е във вътрешното тяло подава напрежение към външното има свободен пин S по този проводник някой знае ли какво протича?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Sbol написа:
Здравейте, имам същия проблем като на колегата Aergon със същия климатик и същата грешка. Идеята ми е не можем ли по някакъв начин да излъжем вътрешното тяло , че има комуникация с външното? Буксата , която е във вътрешното тяло подава напрежение към външното има свободен пин S по този проводник някой знае ли какво протича?
Така де, точно защото знаем какво евентуално може да протича там затова е лошо. Трудно е да се направи, както хардуерно така и софтуерно. И дори да имаме пълната документация, протокола на комуникация, амплитуда на напрежението, честота, изчаквания и т.н.
Аз съм виждал едно две сервизни които дават някаква информация. И двете са на Хитачи, при което комуникацията е по различни кабели, хардуера на комуникацията е различен, с различни амплитуди, честоти и протокол и т.н.
Пъти по-лесно ще е да направим собствено управление с PIC, да речем. Но за целта, която се използва е излишно сложно, скъпо и ще загуби много време.
Ето малко снимки - убеди се сам:
Прикачен файл:
111111.JPG
Прикачен файл:
222222.JPG
222222.JPG (92.46 KиБ) Видяна 2352 пъти
Прикачен файл:
333333.JPG
Sbol - напреднал
Определено ще мина на по лесния вариант , на посочената по горе схема.
Тиристорно намаляване на оборотите и терморегулатор.
Благодаря за отговора!
Към колегата Aergon: преработва ли тръбите? Аз си преработих на струг нипели, но не съм
сигурен дали помпата ще върти ефективно през питата.
Накрайниците на 1/2 си ги купих, от специализиран магазин за парни инсталации, и директно ги запоих с горелка и калай към накрайниците( гайките) които си бяха на тялото. Помпата си върти без проблем и преправяне специално за това тяло, иначе на други може да има електронна капиляра която се маха.
Sbol - напреднал
При мен бързо охлажда и разделих топлообменика на три кръга вързани към по дебели тръби с идеята да намаля съпротивлението, но още не съм го вързал.
Ти доволен ли си, има ли голям ефект ?
Sbol - напреднал
От платката кой кондензатор ползва?
Аз открих само 2микроF на 250 v, предполагам ,че е подходящ.
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: