• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
Новогодишен поздрав на всички!
В потрес съм, паяшкият климатик ми изяде 203 Киловата за Декември, а това са си близо 45 лв. за една стая или 135 лв. за три стаи. Като сметна за тези пари бих си купил около 640 кг. пелети или един скромен разход от 20 кг./ден - нищо работа, аз по цял ден си мъкна шкембето (около 18 кила), че на 20 кила ли ще намирам махна. Майката му е да науча бабичката в съседната стая да си влачи и зарежда торбичките - на 86 годшна възраст изобщо не е сложно, ама на мен не ми се получава.
Предавам се, признавам си, на дърва е най-евтино, ама ако някой ми каже от коя страна на чашата стои дръжката и ще съм му много благодарен!
Разградски, защо под камината ти виждам някакви кофражни дъски, те за красота ли са ти или за интериор?
Ах как обичам огъня, ама друг да ми носи и чисти!
Топло да е на всички ви, здрави да сте, виното да не свършва, а другото се купува с пари!
VelinPetrov - специалист
Колеги и аз се топля на пелети (от този сезон) доволен съм, безпроблемно ми е поне за сега. Но не отричам никой друг метод за отопление. Не мога да си кривя душата че където гори жив огън си е друго и като усещане и като атмосфера. Всеки сам избира какво и защо да прави :) Весело посрещане на новата година ;) Живи и здрави всички и с много късмет.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
"В потрес съм, паяшкият климатик ми изяде 203 Киловата за Декември, а това са си близо 45 лв. за една стая или 135 лв. за три стаи.
...
Предавам се, признавам си, на дърва е най-евтино ..."

Първо, 203kWh защо ги смяташ само на дневна. През нощта да не го спираш?
Гаранция са под 38 лв, тъй като през нощта са по-ниски температурите и повече
от 1/3 от консумацията е на нощна енергия.
Декември си беше доста студен! Месец с месец са доста различни! И 20м² с 20м², нямат нищо общо, като загуби!
Консумацията зависи от загубите!
Гарантирам че щеше да изгориш един кубик дърва в тая стая, ама няма да е
денонощно отоплението ами по12 ч.
Десет дръвчета фи 100 мм и височина 330мм за 12ч. да горят което клони към минимум горене. И за месеца си изгорил кубика. Айде да накараш 10 такива да горят равномерно 24ч., че не съм се сетил как да стане.
300 такива дръвчета са ти кубика. Да де ама първо те изгарят за 12ч. и второ цената на кубика не е 38лв. не помня от кога. Сигурно не си разкарал печката съвсем.
Вземи 10 дръвчета айде Фи 110 мм си вземи на 33см. , сцепи ги както искаш и виж дали ще изкараш 24ч.
p.v.x - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
"
Гарантирам че щеше да изгориш един кубик дърва в тая стая, ама няма да е
денонощно отоплението ами по12 ч.
Ти тая печка , на двора ли я палиш.
И от там със шепички , топлото го носиш в стаята. :lol: :lol:

Истината , Драги ми приятели , е че трябва да се инвестира в изолация. :?:

Ч.Н.Г.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Не е на двора, ами е апартамент - квартира. Няма логика да инвестирам в изолация там.
Средно-месечната температура беше минус 6,7°С.
И пак е добре.
На къща е къде-къде по-зле.

Весело посрещане на новата година!
Наздраве!
:partyman:
idealist - специалист
ЧНГ на всички !
preslav написа:
....
В потрес съм, паяшкият климатик ми изяде 203 Киловата за Декември, а това са си близо 45 лв. за една стая или 135 лв. за три стаи....
Наясно сме с критериите ти за КОМФОРТ и УЮТ !
preslav - майстор
idealist написа:
ЧНГ на всички !
preslav написа:
....
В потрес съм, паяшкият климатик ми изяде 203 Киловата за Декември, а това са си близо 45 лв. за една стая или 135 лв. за три стаи....
Наясно сме с критериите ти за КОМФОРТ и УЮТ !
Нито ми е комфортно, нито ми е уютно, само ми е здравословно топло и спокойно през деня, когато съм на работа.
Някой по-нагоре забеляза, че съм само на дневна тарифа - да, така е. Сутрин паля климатика при температура в стаята 17 градуса, до половин час температурата е 24-25 градуса, вечер гася към 19-20 часа или го оставям на sleep.
wankata7108 - специалист
preslav написа:
Новогодишен поздрав на всички!
В потрес съм, паяшкият климатик ми изяде 203 Киловата за Декември, а това са си близо 45 лв. за една стая или 135 лв. за три стаи. Като сметна за тези пари бих си купил около 640 кг. пелети или един скромен разход от 20 кг./ден - нищо работа, аз по цял ден си мъкна шкембето (около 18 кила), че на 20 кила ли ще намирам махна. Майката му е да науча бабичката в съседната стая да си влачи и зарежда торбичките - на 86 годшна възраст изобщо не е сложно, ама на мен не ми се получава.
Предавам се, признавам си, на дърва е най-евтино, ама ако някой ми каже от коя страна на чашата стои дръжката и ще съм му много благодарен!
Разградски, защо под камината ти виждам някакви кофражни дъски, те за красота ли са ти или за интериор?
Ах как обичам огъня, ама друг да ми носи и чисти!
Топло да е на всички ви, здрави да сте, виното да не свършва, а другото се купува с пари!
Варненски това не е камина а барбекю с пещ-комбинация .Да, има под него кофрашни дъски от кофража като го правих и си ги паля ей така да се опали пеща няма да ги хвърлям я .Още съм в процес на довършване но не ми пречи да си го паля и да си опека месце на живи въглени .За много години живи и здрави.
шоп - майстор
preslav написа:
Нито ми е комфортно, нито ми е уютно, само ми е здравословно топло

Сутрин паля климатика при температура в стаята 17 градуса, до половин час температурата е 24-25 градуса, вечер гася към 19-20 часа или го оставям на sleep.
:shock: :shock: :shock:

17 градуса.... при наличие на деца и/или стари хора изобщо не съм съгласен, че това е здравословно :|

А за сам работещ човек.....пак ми е трудно да го разбера.
SEV - специалист
В апартамента на климатици.Когато живеехме там за отопляването на 4 стаи,коридор,общо 95 кв.м плащахме около 300лв на месец,средно.Кооперацията е нова на 6-7 години,има изолация,нашия апартамент е с югоисточно изложение.
От няколко години живеем в къща,300м2,с 10см. изолация,отопляваме и гаража за 3 коли,бойлери.Отопляваме се на пелети.Цената е около 400-600лв. в зависимост колко топлина ще пускаме на цветята на жената.Имам и три камини,на дърва,палим ги от време на време,за кеф.Правиха ги уж изтъкнати майстори,но не топлят,тяхната мама :) .До тях е адска жега,на другия ъгъл ледена епоха.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: