• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
all4all - специалист
Благодаря за линка гледал съм почти всичко на тая тема но не съм наясно :? само с кафе дали ще стане без примеси от велпапе, талаши, хартия и квот се сетиш... Матерял само кафе мокро ... Инак ми се отваря работа да търся велпапе да го меля да го мешам... :mrgreen: Колкото по-просто толкова по ефективно дет се вика... :partyman: Дет се вика мъкна си матеряла паля си котела и дока пуша две три цигари оправям матеряла и слизам да пия едно вино :-D :partyman:

Опасявам се тухличката като изсъхне ще се разпадне :?
bulhomes2 - майстор
Направи си един прост паралелепипед без едната стена за калъп и пробвай на преса в някой автовервиз! Не е лошо и дъното му да е подвижно, за да си извадиш пресовката.
cholev - майстор
Аз се топля на приземния етаж с един климатик и в стаята на сина има една духалка за периодично включване, защото си затваря вратата и съответно там температурата пада с някой и друг градус. В големите минусови студове сега не е Сахара, но 20оС в основната стая и 19 в съседните- коридор и спалня държи. По в края - баня, стая за гости и килер 17-18
Сутринта звъни съпругата в паника- чакали се температури под минус 20. Да съм измислил някаква алтернатива за всеки случай.
това което измислих е някакъв конвектор 1-1.5кв и се чудя за една газова печка добавка за всеки случай.

Някакви ваши предложения. Газова печка май ще я отпиша- яде въздуха и отделя водни пари. Газовите бутилки къде се пълнят, подменят?
all4all - специалист
all4all написа:
Благодаря за линка гледал съм почти всичко на тая тема но не съм наясно :? само с кафе дали ще стане без примеси от велпапе, талаши, хартия и квот се сетиш... Матерял само кафе мокро ... Инак ми се отваря работа да търся велпапе да го меля да го мешам... :mrgreen: Колкото по-просто толкова по ефективно дет се вика... :partyman: Дет се вика мъкна си матеряла паля си котела и дока пуша две три цигари оправям матеряла и слизам да пия едно вино :-D :partyman:

Опасявам се тухличката като изсъхне ще се разпадне :?
Вчера ми хрумна да експерементирам с тръба и крик като след пресовката няма да вядя брикета а ще вкарам експериментално тръбата във виадруса да се изпече... Искам да кажа прочетох че лигнина се отделял при висока температура и после да извадя брикета от тръбата ... Тва само за екперимента де ... :partyman: :?
шоп - майстор
cholev написа:
Аз се топля на приземния етаж с един климатик и в стаята на сина има една духалка за периодично включване, защото си затваря вратата и съответно там температурата пада с някой и друг градус. В големите минусови студове сега не е Сахара, но 20оС в основната стая и 19 в съседните- коридор и спалня държи. По в края - баня, стая за гости и килер 17-18
Сутринта звъни съпругата в паника- чакали се температури под минус 20. Да съм измислил някаква алтернатива за всеки случай.
това което измислих е някакъв конвектор 1-1.5кв и се чудя за една газова печка добавка за всеки случай.

Някакви ваши предложения. Газова печка май ще я отпиша- яде въздуха и отделя водни пари. Газовите бутилки къде се пълнят, подменят?
Ако живеех в Перник, със сигурност щях да се отоплявам с пернишки въглища. :-D

Иначе бутилки за битова пропан-бутан се продават и сменят на десетки места. Топливо да кажем или в магазините за строителни материали, железарии и т.н. Има и доставка по домовете...
lov - майстор
all4all написа:
all4all написа:
Благодаря за линка гледал съм почти всичко на тая тема но не съм наясно :? само с кафе дали ще стане без примеси от велпапе, талаши, хартия и квот се сетиш... Матерял само кафе мокро ... Инак ми се отваря работа да търся велпапе да го меля да го мешам... :mrgreen: Колкото по-просто толкова по ефективно дет се вика... :partyman: Дет се вика мъкна си матеряла паля си котела и дока пуша две три цигари оправям матеряла и слизам да пия едно вино :-D :partyman:

Опасявам се тухличката като изсъхне ще се разпадне :?
Вчера ми хрумна да експерементирам с тръба и крик като след пресовката няма да вядя брикета а ще вкарам експериментално тръбата във виадруса да се изпече... Искам да кажа прочетох че лигнина се отделял при висока температура и после да извадя брикета от тръбата ... Тва само за екперимента де ... :partyman: :?
Преди много години до нас имаше автоработилница. И понеже имаше и запалени рибари а слънчогледово кюспе йок. Та там ползваха цилндрови ризи барабар с буталото. И за да става на плочки слагаха парче картон. Крика беше винтов но като постои малко под натиск слгаха следвщия цилиндър а този до другия ден си излизаше сам. Така калъпи бол да мога да си отлежават.
lov - майстор
Не че нямам климатици и за да не ме разбере някой на криво но ще спомена само защо вече в почти цяла европа спират използването им в обществени сгради болници и т.н. Причините са увеличените случаи на белодробни заболявания и че почти при 90% от случаите са причинени от гъбички или други токсини размножили се в климатиците. И я някой от хвалещите ги тука да вземе да се похвали колко пъти си прави пълно обслужване и дезинфекция. Дори съм убеден че някои не знаят че това се прави.
infomar
lov написа:
Не че нямам климатици и за да не ме разбере някой на криво но ще спомена само защо вече в почти цяла европа спират използването им в обществени сгради болници и т.н. Причините са увеличените случаи на белодробни заболявания и че почти при 90% от случаите са причинени от гъбички или други токсини размножили се в климатиците. И я някой от хвалещите ги тука да вземе да се похвали колко пъти си прави пълно обслужване и дезинфекция. Дори съм убеден че някои не знаят че това се прави.
Така е, прав си, ама ние с климатиците чакаме държавата както прави безплатно саниране, да отпусне от данъците пари и за безплатна профилактика на климатиците - да не е милиард - на половината да е :partyman: Инак Ке протестираме... [-o<
lov - майстор
Ще чакаш от умрял писмо :lol:
preslav - майстор
lov написа:
Не че нямам климатици и за да не ме разбере някой на криво но ще спомена само защо вече в почти цяла европа спират използването им в обществени сгради болници и т.н. Причините са увеличените случаи на белодробни заболявания и че почти при 90% от случаите са причинени от гъбички или други токсини размножили се в климатиците. И я някой от хвалещите ги тука да вземе да се похвали колко пъти си прави пълно обслужване и дезинфекция. Дори съм убеден че някои не знаят че това се прави.
Ето сега въобще не се съгласих с теб и то по ред причини.
Нямам поглед върху котлите и горивата, които използват, но знам как пушат печките и камините при разпалването им - изобщо не е токсично, напротив можеш инхалации да си правиш на дима от неразпалени дърва, кеф ти въглероден окис, кеф ти формалдехид, кеф ти всякакви консерванти. Дали изобщо да споменавам разните му бои, с които ежегодно се мажат печките и кюнците. А какво да си приказваме за азбестовите уплътнения, които продължават да се ползват между печка, кюнци и комин.
Да, въдят се разни гъбички по климатиците, а дали не се въдят в мокетите? Ама мокетите изобщо не се коментират като инкубатори на зарази.
Трябва да се приказва внимателно, едностранчиво погледнати нещата показват, че изобщо не трябва да се топлим. Вчера бях в един специфичен Варненски квартал - в 17 часа имах чувството, че се намирам на централна гара по времето на парните локомотиви - Лондонските смогове бледнеят пред нашите достижения в 21-ви век. Логиката ми е много проста - решил съм да се тровя с климатик, но не тровя околните, а топлещите се на печки ми вмирисват прането, душата и живота като цяло.
Днес разговарях с един познат топлещ се на дърва - мнението му е, че тази година дървата заминават по-бързо т.е. миналогодишните 5 кубика може да не стигнат тази зима. Не виждам обаче някой от топлещите се на дърва, въглища, пелети и т.н. да е споделил какво е изхарчил до момента, а аз казах 46.42 за паяшки климатик в апартамент и 48.40 за добър инвертор в къща с калпава дограма, и на едното и на другото място живеят пенсионери на 76-86 години, не се оплакват, но не са и по потници.
Тук не става въпрос за хвалба или мерене на пишки, опитвам се да си сверя часовника, но референтните будилници мълчат.
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: