Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vakleto - напреднал
Здравейте на всички във форума.Ето че се стигна до избор на котел и горелка.Ще отоплявам къща на два етажа с обща отопляема площ около 170 кв м.Къщата е с 5см изолация има изолация на тавана на втория етаж, алуминиева дограма.От 11 години на втория етаж съм с камина Прити харча около 15 куб дърва на сезон а температурата в къщи е брутално висока 25-27 градуса,зимата отварям прозорци не се бъзикам.Родителите обаче решиха и те на първия етаж за следващата година да прекарват парно и взехме решение да бъде на пелети.Горелката почти сигурно -99% ще бъде Грейко и сега вече имам нужда от вас-какъв модел котел и коя точно Грейко ще бъде за мен.Държа котела да бъде комбиниран.
VelinPetrov - специалист
Щом си избрал вече горелката, взимай техния котел, имат и комбиниран. Колегите ще ти дадът повече инфо :)
vakleto - напреднал
VelinPetrov написа:
Щом си избрал вече горелката, взимай техния котел, имат и комбиниран. Колегите ще ти дадът повече инфо :)
винаги е хубаво да се попита.Мнението на всички вас ще ми бъде много полезно. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
VelinPetrov - специалист
vakleto написа:
VelinPetrov написа:
Щом си избрал вече горелката, взимай техния котел, имат и комбиниран. Колегите ще ти дадът повече инфо :)
винаги е хубаво да се попита.Мнението на всички вас ще ми бъде много полезно. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не е лошо :) С питане много се постига. Само златен огън недей да взимаш :D :D :D
LazarGanev - "Велик майстор"
RB20 + Expert20 Combi, не знам какви са ти колебанията?
gnt69 - майстор
vakleto написа:
Здравейте на всички във форума.Ето че се стигна до избор на котел и горелка.Ще отоплявам къща на два етажа с обща отопляема площ около 170 кв м.Къщата е с 5см изолация има изолация на тавана на втория етаж, алуминиева дограма.От 11 години на втория етаж съм с камина Прити харча около 15 куб дърва на сезон а температурата в къщи е брутално висока 25-27 градуса,зимата отварям прозорци не се бъзикам.Родителите обаче решиха и те на първия етаж за следващата година да прекарват парно и взехме решение да бъде на пелети.Горелката почти сигурно -99% ще бъде Грейко и сега вече имам нужда от вас-какъв модел котел и коя точно Грейко ще бъде за мен.Държа котела да бъде комбиниран.
Как какъв котел Грейко разбира се. Горелка РВ 20 и котел Грейко 20. Сподели откъде си и има ли производител на слънчогледови пелети около вас. :partyman:
Я колегата ме е изпреварил ама мненията са ни еднакви.
vakleto - напреднал
От Златоград съм и не знам дали има производители на слънчогледови пелети.
gnt69 - майстор
Питай местния дистрибутор на Грейко той знае всичко. :partyman:
baeto - напреднал
А кой котел е за предпочитане, Грейко или Бош? Аз също съм се насочил към горелка Грейко но се чуда за котела. Аз съм в къща без външна изолация, на два етажа по 65-70кв.м., със ПВЦ дограма със троен стъклопакет и вътрешна изолация на втория етаж/10см. вата и 10мм. ГК./+ бойлер. Проблема е, че около Етрополе незнам кои са дистрибуторите на Грейко, някой ако знае да помага.

Тема "Избор на котел с горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: