Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev написа:
andy_forresite написа:
И пак стигаме до моя въпрос, на който никой не може да отговори, особено тези с малките топлозагуби - какво по дяволите трябва да стане с температурата на водата с горелка 20 киловата и радиатори близо 30 киловата.
Анди,
мислех, че въпросът ти е риторичен и имаш отговор, ама май не е. Айде още веднъж да се изхабя да пиша:
Лазаре, от де толкоз търпение?!!!
Дано има кой да го прочете!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед яну 08, 2017 9:05 pm, променено общо 1 път.
andy_forresite - майстор
Давай на слънчоглед. Да имах твоята горелка ... :)
Относно моментното положение не е никак зле да дадеш 4 кг пелети за 15 киловатчаса топлинна мощност от радиаторите. Пелетите ги водят около 5 kw, но със загубите от излъчване на котела, от тръбите, КПД на системата и т.н. се получават към 4 kw. Тоест даваш 16 на входа на системата си и получаваш 15 вкъщи. Ако действително е така, то това не е никак лошо постижение. Това е поне за 4-ка по шестобалната. Повечето не правят такива сметки заради малката необходимост от отопление. Просто не се замислят над тези неща :)
15 квч ел. енергия среднодневно струва 20 стотинки или цял ден на ток си 30 лева на ден. За месеца си 900, а ти сега си на 600 и колко каза. А я си представи на слънчогледови пелетчета колко ще е цената. Нека има как да стане по-добре след идването на специалисти. Всички ще се радваме за теб :laola:

Трифонов, цитирай само частта от нечие мнение, на базата на което отговаряш. Извинявай за забележката. Не знам дали ще ми простиш :yawinkle:
filmatoplo - майстор
:-D Посред зима да викаш фирма да прави изолация у вас .
judas - специалист
Miro4774 написа:
... Имах нещо като хоби и исках да разбера как се настройва и съответно да си намаля и разхода.
Много бързо се предаде :-D ! Питай мене и Фил как сме се борили с гравитачните горелки като прасе с тиква! Едно по едно нещата ще си дойдат на мястото. Но не очаквай да 'паднеш' на два чувала на денонощие!
filmatoplo - майстор
2 чувала е напълно постижимо но месец Март, Април .това важи за всеки де че разхода ще падне.
Последна промяна от filmatoplo на нед яну 08, 2017 8:58 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
:yawinkle:
Шта вземем в нашия отбор на Грейко ама по нататък. Ти си почти готов пелети имаш вече. :partyman:
andy_forresite написа:
Трифонов, цитирай само........ Не знам дали ще ми простиш :yawinkle:
Домързя ме, Анди. Сори!
Сгъстих го, мисля,че ще ти хареса.
Miro4774 - специалист
Между другото в София слънчогледа е 260 лв
Miro4774 - специалист
Между другото в София слънчогледа е 260 лв
VLADO66 - майстор
Търсих миналата година слънчоглед в и около София, но намерих само в биг бег един тон на 220лв.Не мерси.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: