Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Що бе, аз съм на биг бег и си ми е удобно. Стига да имаш условия за съхранение. Камиона ги стоварва с кран пред котелното и с палетна количка си ги вкарвам за нула време. После с кофите гребеш и това е. Само цената е важна. :)
judas - специалист
VLADO66 написа:
Търсих миналата година слънчоглед в и около София, но намерих само в биг бег един тон на 220лв.Не мерси.
И аз търсих, но намерих само в Суходол. Чамовите свършват, мисля пак да взема слънчоглед от Суходол.
Да питам нещо - чува се някакво леко тракане зад котела, дали е от помпата (май няма от какво друго да е), заминава ли си?
gnt69 - майстор
LazarGanev написа:
Що бе, аз съм на биг бег и си ми е удобно. Стига да имаш условия за съхранение. Камиона ги стоварва с кран пред котелното и с палетна количка си ги вкарвам за нула време. После с кофите гребеш и това е. Само цената е важна. :)
На мене не ми е удобно с биг бег. Иначе с русенските производители се познавам. И на тях им е проблем опаковането в торби по 15 кг.
Само торби съм вземал, не ми е удобно друго. Иначе пак така, имам приятел с камион и мотокар триколка който се качва на камиона и ми ги слага в единия гараж и оттам 50 метра с ръчна количка на дози по 500-600 килограма периодично като свършат в мазата. Цената на биг бега е 40-50 лева надолу, ама с кофите далече ми е. :partyman:
Съберете се и напазарувайте един тир на лято. Лятото цената става 185 лева тон по 1050 кила на палет.
n.ganev - майстор
andy_forresite написа:
Да имах твоята горелка ... :)
Можеше да я имаш, а и сега можеш. Малко скъпо ще ти стъпе недоверието и предоверяването - ама както и да е.
#-o LazarGanev, Как сътвори толкова нещо Ва Брааат. За туй време дето си отделил за писания и обяснения щяхме да гътнем цял билник с вино Ва Браааат.
LazarGanev - "Велик майстор"
n.ganev написа:
#-o LazarGanev, Как сътвори толкова нещо Ва Брааат. За туй време дето си отделил за писания и обяснения щяхме да гътнем цял билник с вино Ва Браааат.
Ма аз не съм го спестил - пак си го гътнах между редовете, щот Анди обеща да прати друг. Ма после се отметна и каза, че не питал за себе си, ами зарад Миро. Сега останах на сухо, ма нищо :drinkers:
Колеги някой пробвал ли е как се държи горелката вързана на генератор на ток? Аз съм с Грейко Експерт 30 и РБ 30 и си мисля за варианта при аварии на енергото да купя един генератор и да не му мисля.
Evgeniy - майстор
LazarGanev написа:
Що бе, аз съм на биг бег и си ми е удобно. Стига да имаш условия за съхранение. Камиона ги стоварва с кран пред котелното и с палетна количка си ги вкарвам за нула време. После с кофите гребеш и това е. Само цената е важна. :)
Ако има място и в котелното за такова нещо, може да зареждаш 2-3 пъти в годината :

Прикачен файл

bigbeg.jpg
bigbeg.jpg (40.28 KиБ) Видяна 1290 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, 2-3 пъти - досега съм издухал 6 чувала, ама моите са по 600-700 кила. Иначе да, хареса ми идеята на Грейко, имам място нагоре, височината е 3.60, но не остава време. На тях им е лесно с мотокара, ама аз трябва да слагам телфер или лебедка на тавана :)
n.ganev - майстор
st1nki4a написа:
Колеги някой пробвал ли е как се държи горелката вързана на генератор на ток? Аз съм с Грейко Експерт 30 и РБ 30 и си мисля за варианта при аварии на енергото да купя един генератор и да не му мисля.
Вентилатора се вглупва - спира на малките проценти в повечето случаи под 50%. Е зависи какво подава генератора. Миналата година един клиент си прецака дисплея с 268V от генератор. Разбира се гаранция - ЙОК.
magvt - специалист
n.ganev написа:
st1nki4a написа:
Колеги някой пробвал ли е как се държи горелката вързана на генератор на ток? Аз съм с Грейко Експерт 30 и РБ 30 и си мисля за варианта при аварии на енергото да купя един генератор и да не му мисля.
Вентилатора се вглупва - спира на малките проценти в повечето случаи под 50%. Е зависи какво подава генератора. Миналата година един клиент си прецака дисплея с 268V от генератор. Разбира се гаранция - ЙОК.
мислех да си купувам и аз генератор сега като чета това се чудя какъв и от къде, щото явно не всеки става

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: