• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
А по-големия покрив при едноетажната? :wink: Дъвкано е доста във форума кое е по-евтино- едноетажна или двуетажна.Разликата не е голяма в полза на двуетажната, но комфорта на едноетажната къща е съвсем друг.
Sirius9 - напреднал
VLADO66 написа:
А по-големия покрив при едноетажната? :wink: Дъвкано е доста във форума кое е по-евтино- едноетажна или двуетажна.Разликата не е голяма в полза на двуетажната, но комфорта на едноетажната къща е съвсем друг.
А като сеизмична устойчивост едноетажната не е ли по-устойчива?
Отделно при двуетажната основите са по-дълбоки, което предполага повече пари.
За покрива не съм мислил. На сегашната е ламаринен и държи добре.
VLADO66 - майстор
Няма значение за сеизмичността, но ако е двуетажна вече повече ще се усеща че е сглобяема- под, стълби и т.н.
sinfon - специалист
Sirius9 написа:
Гарантирания живот и в дватя случая е максимум 50 години;
Наистина имаш усещането за това че живееш в кашон...
Здравей. Ако си купуваш кашон, се предполага че не ти трябва голяма площ, защото те сглобяемите къщи обикновено са с размер на вила на 1 етаж - 2 стаички, кухничка и веранда.
Аз не бих си вложил парите и то много пари за един кашон със срок на годност 50 години. Тухлите и бетона, а дори и кирпичена къща да направиш - живеят по-дълго. Бабите ни все са живеели в картонени къщи. За мен тая къща, освен ако не е много по-евтина и не я ползвам изключително за вила, а не за основно жилище - само тогава бих я разглеждал сериозно като вариант.
Ако ще я ползвате за вила лятото и един добре оборудван фургон или дървено бунгало върши същата работа.
Чираче - майстор
sinfon написа:
Sirius9 написа:
Гарантирания живот и в дватя случая е максимум 50 години;
Наистина имаш усещането за това че живееш в кашон...
Здравей. Ако си купуваш кашон, се предполага че не ти трябва голяма площ, защото те сглобяемите къщи обикновено са с размер на вила на 1 етаж - 2 стаички, кухничка и веранда.
Аз не бих си вложил парите и то много пари за един кашон със срок на годност 50 години. Тухлите и бетона, а дори и кирпичена къща да направиш - живеят по-дълго. Бабите ни все са живеели в картонени къщи. За мен тая къща, освен ако не е много по-евтина и не я ползвам изключително за вила, а не за основно жилище - само тогава бих я разглеждал сериозно като вариант.
Ако ще я ползвате за вила лятото и един добре оборудван фургон или дървено бунгало върши същата работа.
Въобще не ми пречиш, че не харесваш сглобяемите къщи. Е, моята е такава, с метална конструкция. И със сигурност ще е здрава и след 500 / ПЕТСТОТИН / години. Вече живея в нея постоянно. Ако не знаеш как е строена, никога няма да предположиш, че е с метален скелет.
sinfon - специалист
Чираче написа:
И със сигурност ще е здрава и след 500 / ПЕТСТОТИН / години.
Здравей. Добре. Металната рамка и картона са с давност 500 години. Сигурен съм в това.
Аз като строя къща, строя къща. Не искам кашон. За това на американците след всеки по-силен вятър къщите им излизат и се разглобяват - и техните са направени от ка..шони. А римляните понеже са големи будали, са направили Колизеума с бетон и вече над 2000 години стои.
zz_stefanov - майстор
Чираче написа:
sinfon написа:
Sirius9 написа:
Гарантирания живот и в дватя случая е максимум 50 години;
Наистина имаш усещането за това че живееш в кашон...
Здравей. Ако си купуваш кашон, се предполага че не ти трябва голяма площ, защото те сглобяемите къщи обикновено са с размер на вила на 1 етаж - 2 стаички, кухничка и веранда.
Аз не бих си вложил парите и то много пари за един кашон със срок на годност 50 години. Тухлите и бетона, а дори и кирпичена къща да направиш - живеят по-дълго. Бабите ни все са живеели в картонени къщи. За мен тая къща, освен ако не е много по-евтина и не я ползвам изключително за вила, а не за основно жилище - само тогава бих я разглеждал сериозно като вариант.
Ако ще я ползвате за вила лятото и един добре оборудван фургон или дървено бунгало върши същата работа.
Въобще не ми пречиш, че не харесваш сглобяемите къщи. Е, моята е такава, с метална конструкция. И със сигурност ще е здрава и след 500 / ПЕТСТОТИН / години. Вече живея в нея постоянно. Ако не знаеш как е строена, никога няма да предположиш, че е с метален скелет.
Имаш ли нещо писано за нея във форума. Дай някакво инфо.
Sirius9 - напреднал
Днес говорих с познат в една голяма строителна фирма.
Един от първоначалните проблеми ще бъдат ваденето на документи: виза за проектиране, след това проект. Слава богу имаме партида за ток и вода.
Друг въпрос: има ли фирма която би се ангажирала с така наречения пълен инжинеринг: от документите до узаконяването?
В момента сме на етап подготвяне на мотивационно предложение за подаване на документи за виза за проектиране.
mindless - специалист
Спорът за масивна къща или с дървена конструкция няма да намери решение.

Повечето от нас са израстнали с приказката за трите прасенца и за това нямаме афинитет към дървените къщи, но все пак да споделя, че отскоро чух, че и в България се правят истински дървени къщи с финландска дървесина т.е. може ако някой му харесва и има желание да има наистина дървена къща изработена по доказал се във времето начин.

Трябва да се отбележи обаче, а и човек сам може да се досети, че излиза по-скъпичко, все пак дървения материал наистина идва от Финландия.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: