Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
От 6 месеца имам UPS с чиста синусоида и до преди седмица беше свързан само към соларната инсталация но вече е и към горелката. При мен и да спре тока е за по няколко часа така че чак генератор. Генератор имам но го използвам само за работа по обекти.
judas - специалист
n.ganev написа:
От 6 месеца имам UPS с чиста синусоида и до преди седмица беше свързан само към соларната инсталация но вече е и към горелката...
Ники, колко вата е UPS-а ти? Марка?
Miro4774 - специалист
stelibg написа:
Miro4774 написа:
405 гр. за 6 мин сега се върнах от Лидъл. П3 9/45/47 :-D
Аз пък бих предложил точно вентилатора да намали. Стига е грял облаците. Сваляй с 5 процента и виж как се отразява, като изчакваш 20-тина минутки. Внимавай да не връща през шнека.
Моето P1 вентилатора е 30%, на P2 - 35%, но комина е "трепач" ф 200 неръждавейка, облечена с вата.
намалих оборотите на вентилатора и стана 70 градуса сега съм на 41%
Бат Диди - специалист
Miro4774 написа:
stelibg написа:
Miro4774 написа:
405 гр. за 6 мин сега се върнах от Лидъл. П3 9/45/47 :-D
Аз пък бих предложил точно вентилатора да намали. Стига е грял облаците. Сваляй с 5 процента и виж как се отразява, като изчакваш 20-тина минутки. Внимавай да не връща през шнека.
Моето P1 вентилатора е 30%, на P2 - 35%, но комина е "трепач" ф 200 неръждавейка, облечена с вата.
намалих оборотите на вентилатора и стана 70 градуса сега съм на 41%[/quote

Хубаво, ама не един път ти се каза да сложиш термометър на димните газове обаче ти :проба: Знам, че това не е лесно трябват си инструменти, термометър и др. ама поне кажи "няма да слагам" "за кво ми е" . Сега ако няма други фактори това доказва според мен, че ти е твърде висока температурата на комина. Аз бих ти предложил това:
Прикачен файл:
изтеглен файл.png
изтеглен файл.png (30.28 KиБ) Видяна 1390 пъти
Видял съм го и научил от тук във форума, а ако не се лъжа Филма беше казал някъде, че в Германия няма котел на твърдо гориво без тази клапа.
Сега няма да се предаваш всички тука искат да ти помогнат, ха наздраве някои вече сме в джаза :drinkers: :drinkers: :drinkers: , а бе ти нали щеше да си пускаш тема.
filmatoplo - майстор
Пелетен котел без такава клапа няма да го пуснат в експлоатация в Германия . :)
Бат Диди - специалист
filmatoplo написа:
Пелетен котел без такава клапа няма да го пуснат в експлоатация в Германия . :)
Ами Филмче аз може и вече да съм на възраст ама знам, че човек се учи докато умре и пак умира ненаучен, а за тази клапа мисля, че първо от твое мнение съм я видял :supz: . Ха наздраве за юбавите ора тук дет ни учат и помагат и си търкат мазолите от навиване на калчища и тръбни ключове по клавиатурата заради нас нестоплените :drinkers: :drinkers: :drinkers: .
achmonek - специалист
n.ganev написа:
st1nki4a написа:
Колеги някой пробвал ли е как се държи горелката вързана на генератор на ток? Аз съм с Грейко Експерт 30 и РБ 30 и си мисля за варианта при аварии на енергото да купя един генератор и да не му мисля.
Вентилатора се вглупва - спира на малките проценти в повечето случаи под 50%. Е зависи какво подава генератора. Миналата година един клиент си прецака дисплея с 268V от генератор. Разбира се гаранция - ЙОК.
Потвърждавам и аз. С обикновените китайци (такъв имах до днес) всичко е ок, работи си горелката, спасява положението, ама оборотите са други. Точно за това си говорихме днес Ники, нали :). Не че не гори и с този вентилатор, гори си ама ще е по добре ако няма промяна и в него. Другият вариант е засилване на процентите вентилатор докато е на генератор. Утре си поръчвам ето този. Обещавам като пристигне веднага да го тествам и да пусна отзиви.

http://www.vitolux.com/details.php?prodID=1200
Miro4774 - специалист
Днес половин ден обикалях за термометър няма никъде. Само по интернет. Сега го намалих до 38% да видя какво ще стане. Аз гледам колко ще вдигне тем и бамммм жената пусна бойлера да се топли от парното... :axe: На пролет ще потърся такава клапа.
Miro4774 - специалист
Бат Диди написа:
Miro4774 написа:
stelibg написа:

Аз пък бих предложил точно вентилатора да намали. Стига е грял облаците. Сваляй с 5 процента и виж как се отразява, като изчакваш 20-тина минутки. Внимавай да не връща през шнека.
Моето P1 вентилатора е 30%, на P2 - 35%, но комина е "трепач" ф 200 неръждавейка, облечена с вата.
намалих оборотите на вентилатора и стана 70 градуса сега съм на 41%[/quote

Хубаво, ама не един път ти се каза да сложиш термометър на димните газове обаче ти :проба: Знам, че това не е лесно трябват си инструменти, термометър и др. ама поне кажи "няма да слагам" "за кво ми е" . Сега ако няма други фактори това доказва според мен, че ти е твърде висока температурата на комина. Аз бих ти предложил това:
Прикачен файл:
изтеглен файл.png
Видял съм го и научил от тук във форума, а ако не се лъжа Филма беше казал някъде, че в Германия няма котел на твърдо гориво без тази клапа.
Сега няма да се предаваш всички тука искат да ти помогнат, ха наздраве някои вече сме в джаза :drinkers: :drinkers: :drinkers: , а бе ти нали щеше да си пускаш тема.
Филме тука сте най печените :wink:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: