Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Не знам кой ги раздава, ама днес, на емайла, ми върнаха цена 145 лева. Някой писа за 80 от камининокс, но пък не я виждам на сайта им. Само клипче у фацето. Ши зема да им звънна. Или по скоро в Дряново, че на тоя студ и вятър, иначе калпавия ми комин става ракета, нищо, че клапата е напълно затворена.
И аз констатирах че вятъра влияе много. Варненския Ганев ги раздавал.
dmx_the_rain - напреднал
Здравейте! От два дни се опитвам да подкарам втората помпа за бойлера да се командва от горелката на GREYKO но нещо не иска за тръгне. Връзвам я на правилното място задавам я в контролера че съм я вързал и искам да бъде контролирана и после пускам на паралелно управление на помпите и задавам градусите. Не става, не иска да светне лампичката за душа и това си е. Направих си една проба като изгасих горелката и пуснах теста за функциите на горелката и като цъкнах за помпата на бойлера лампата светна значи работи но като го запаля в работен режим не иска да я подкара, защо така не знам. Ако имате някакви предложения какво да направя моля кажете. :)
gnt69 - майстор
dmx_the_rain написа:
Здравейте! От два дни се опитвам да подкарам втората помпа за бойлера да се командва от горелката на GREYKO но нещо не иска за тръгне. Връзвам я на правилното място задавам я в контролера че съм я вързал и искам да бъде контролирана и после пускам на паралелно управление на помпите и задавам градусите. Не става, не иска да светне лампичката за душа и това си е. Направих си една проба като изгасих горелката и пуснах теста за функциите на горелката и като цъкнах за помпата на бойлера лампата светна значи работи но като го запаля в работен режим не иска да я подкара, защо така не знам. Ако имате някакви предложения какво да направя моля кажете. :)
То има 4 опции за управлението на помпите пробвай на другата. :partyman:
dmx_the_rain - напреднал
Кой за тези 4 че може би нещо аз не съм забелязал ?
Бат Диди - специалист
gnt69 написа:
Да това ясно ама как да я монтирам е въпроса. Сложил съм снимка на фукса/ кюнеца /. Трябва ли да купувам тетка къде ги продават тия клапи. Утре ще звънна ще пратя снимката пък да кажат те трябва да има виновен като не стане. Майтап. Сигурно е елементарно притеснява ме да не се сбърка ламбдата забил съм я в котела вижда се на снимката. :partyman:
Ей го ва на дяда момчето :goodman: :goodman: https://www.youtube.com/watch?v=-wvSGazn_aM
http://www.otoplenie.eu/php/product_pro ... ml?id=1305
Сега то е ясно, че ще връща пелети в бункера ама вземи ги проверявай дали имат слънчогледови ядки :drinkers:
Ако няма ядки лошо продължаваш с оптимизирането, докато стигнеш боби65 охооооо. Питай него дали ще влияе на кислородната сондата.
МИРАЖ - специалист
Може и направи си сам :) от тенджерка за 2,4лв. и два часа занимавка , работи перфектно . :supz:
МИРАЖ - специалист
Писъл съм по назад в темата по подробно .

Прикачен файл

image-0-02-05-aea66aae6ad4f111ad9965fe3a31bf60547120f6651ca1a742c9c4da62823283-V.jpg

Прикачен файл

image-0-02-05-3f4c64fc6329e4ea7344ebf5150047ade067ce0c9adb40d1e32f7c0669ba6468-V.jpg
dmx_the_rain написа:
Кой за тези 4 че може би нещо аз не съм забелязал ?
Опциите
 работи само инсталацията за отопление;
 едновременно работят инсталациите за отопление и БГВ, като последната
има приоритет;
 едновременно работят инсталациите за отопление и БГВ;
 БГВ работи в режим Summer Mode.
Опитай с ресет на контролера!
Влизаш в основни настройки. Като светне версията на софта, натискаш и задържаш двете стрелки. ПИН код 9999.
dmx_the_rain - напреднал
Този ресет може ли да се направи при работеща горелка или трябва да я изгася ? :)
dmx_the_rain написа:
Този ресет може ли да се направи при работеща горелка или трябва да я изгася ? :)
А сега де?!!! Хем онзи ден го правих.........сякаш докато работи.
Опитай

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: