Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
st1nki4a написа:
n.ganev написа:
От 6 месеца имам UPS с чиста синусоида и до преди седмица беше свързан само към соларната инсталация но вече е и към горелката. При мен и да спре тока е за по няколко часа така че чак генератор. Генератор имам но го използвам само за работа по обекти.
А имате ли наблюдение дали 400w ups на техногама е достатъчен за горелката - да може да я пали и поддържа? Колко време ще изкара с 90а акумулатор?
Точно с такъв съм - пали горелката, поддържа я и се случи да поддържа три помпи в момент на палене - разбира се това беше принудително. Моят акумулатор е 60Аh защото при мен ако спре тока през зимата е за по тяколко часа, но лятото АКО еПро правят профилактика на соларната помпа издържа без проблем 8 часа.
batpetio написа:
Здравейте група.Следя темата за GREYKO BMG и RB и вече съм част о голямото семейство.И след две годишно четене се реших,да вляза в отбора...котел GREYKO EXPERT 20,отопляема площ120 кв.+200 лит. бойлер....Пуск на 09 2017г ,час15,00.външна температура-8,вътрешна 0,в 16,00пуск на 48кв.подово, три спални с 3кв.радиатори+1,5кв в коридора,две лири за бани1+1,5кв.след 24часа работа,тем. в къщата 13,5 разход до момента 80 кила (няма изолация,само на тавана 10см.вата.дограма пвц). Предполагам че е в рамките на нормалния разход,до темпериране на къщата....Но проблем а може и да е нормално,сутринта при почистване има ВОДА под тавичката,нормално ли е...тем.на водата в котела 45гр. след консултация с инсталатора вече е на55гр.,каза че е от конденз...Търся вашето компетентно мнение..Благодаря предварително...
:?
Ако нямаш трипътен вентил докато Тизх е 70 а Твх е 20-30* ще е конденз и чудо.
judas - специалист
n.ganev написа:
От 6 месеца имам UPS с чиста синусоида, вече е и към горелката...
А може ли да се изключи големия шнек и горелката да се включи към обикновен UPS?
batpetio - напреднал
Има трипътен вентил,подава до 40гр. вода към подовото(това ми каза майстора),но 48кв.кога ли ще се загреят,а това означава ли че е нормално да има вода ???по точно от конденз....и да вдигна ли Т на котела на 65гр.И ме интересува възможност ,да се наблюдава,управлява работата на горелката през интернет.... :sad: малко съм лаик в тая област но разчитам на коректен отговор... :cry:
Miro4774 - специалист
batpetio написа:
Има трипътен вентил,подава до 40гр. вода към подовото(това ми каза майстора),но 48кв.кога ли ще се загреят,а това означава ли че е нормално да има вода ???по точно от конденз....и да вдигна ли Т на котела на 65гр.И ме интересува възможност ,да се наблюдава,управлява работата на горелката през интернет.... :sad: малко съм лаик в тая област но разчитам на коректен отговор... :cry:
И аз това се опитвам да обесня ама никой не ме разбира, че с 55-60 градуса на водата никога няма да стане топло в къщата.
stelibg - специалист
Miro4774 написа:
batpetio написа:
Има трипътен вентил,подава до 40гр. вода към подовото(това ми каза майстора),но 48кв.кога ли ще се загреят,а това означава ли че е нормално да има вода ???по точно от конденз....и да вдигна ли Т на котела на 65гр.И ме интересува възможност ,да се наблюдава,управлява работата на горелката през интернет.... :sad: малко съм лаик в тая област но разчитам на коректен отговор... :cry:
И аз това се опитвам да обесня ама никой не ме разбира, че с 55-60 градуса на водата никога няма да стане топло в къщата.
Това разбира се, НИКАК не е вярно. И с 40С можеш да се сгрееш, стига да имаш много радиатори/глидери/площ
Ето и доказателство:
http://stelibg.no-ip.org:8080/cgi-bin/t_kotel.py
http://stelibg.no-ip.org:8080/cgi-bin/t_out.py
Последна промяна от stelibg на вт яну 10, 2017 10:17 pm, променено общо 1 път.
batpetio написа:
Има трипътен вентил,подава до 40гр. вода към подовото(това ми каза майстора),но 48кв.кога ли ще се загреят,а това означава ли че е нормално да има вода ???по точно от конденз....и да вдигна ли Т на котела на 65гр.И ме интересува възможност ,да се наблюдава,управлява работата на горелката през интернет.... :sad: малко съм лаик в тая област но разчитам на коректен отговор... :cry:
БатПетьо, подово не можеш да караш нормално направо от котела. Естествено,че така ще те удави от конденз. Не си съсипвай котлето!
Погледни темата БУФЕР! Там АнтонБМ е дал една схема. Трипътните са два, а са и различни.
Това да прочете и Миро!
Miro4774 - специалист
Не знам аз но след рестарт на горелката вече тем. ми се вдигна до 77 градуса. С заводските настройки и отворени термо глави. Доколкото до слънчогледа от 5 чувала 3 кофи боклук не и заслужава хамалогията. Явно трябва от време на време да се изключва горелката или да се рестартира. Не мисля, че е проблема в системата не съм пипал нищо само водата изтина докато го чистих.
Последна промяна от Miro4774 на вт яну 10, 2017 11:04 pm, променено общо 2 пъти.
batpetio - напреднал
Трифонов ,казах че съм лаик в тая област,esbe е модела на винтила за подовото...но утре ще снимам как е вързана тая система и ще кача снимки,и тоя разход от 80 кила за 24 часа да ли е нормален...а за буфер няма мастооо
batpetio написа:
Трифонов ,казах че съм лаик в тая област,esbe е модела на винтила за подовото...но утре ще снимам как е вързана тая система и ще кача снимки,и тоя разход от 80 кила за 24 часа да ли е нормален...а за буфер няма мастооо
Въх! Сега ти прочетох първото мнение. Нормален е разхода за старт от такава ниска температура. Като се стопли, може и конденза да изчезне. Прочети за трипътен вентил за котела-антикондензен. Точно както термостата на колата му е предназначението.Тоя за подовото си е отделно.
Аз съм доволен от ЕСБЕ.
n.ganev - майстор
Подовото без смесители - няма как. Питах за самия котел дали има трипътен

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: