• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Ники274 написа:
Както казаха по-рано колегите първо откачи стълбищните бутони от релето за да се разбере дали причината е някъде по трасето на бутоните или е в модула за стълбището.
Обикновено бутоните се свързват към нула и клемата за бутоните на стълбищния автомат,всички бутони са свързани паралелно.
За дистанционния модул,в твоя случай свързваш NO и COM контакт на платката на модула ,който си посочил към нула и входа на бутоните-паралелно на кабела за етажните бутони.НО първо трябва да видиш дали въпросния модул има функция "бутон".В описанието има обяснено как се програмира посредством бутона на платката "PROG".Дистанционния модул трябва да се програмира във функция "бутон" и до тук всичко е много лесно.След това обаче следва мъчния въпрос : и сега откъде 12V за дистанционния модул.Варианти няколко...
1. Правиш си захранване на 12V от подръчни материали.
2. Купуваш си заедно с дистанционния модул и захранване за модула.
3. Има малка вероятност да се върже към захранването на домофонната система.
4. Вариант,който няма нищо общо с досегашните неща.Моя съвет е да се махнат всички бутони,плафони,стълбищни автомати и т.н. и да се купят за 5 етажа по 2 тела на етаж -общо 10 плафона с пир клетка.Един такъв плафон е между 15 и 20лв.Но пък с тях ще свети само където има движение,само когато е тъмно,няма да се търсят в тъмното бутони,по-дълъг живот на крушките,няма да обслужваш стълбищен автомат,нито бутони.
На мен ми е пределно ясно,но предполагам както в повечето входове е много трудно да събере пари за нещо си за да се ремонтира или подмени... Преди време въпросния автомат беше изгорял и купих нов за да го сменя и после беше ходене по мъките докато домоуправителя събере 14лв. .Бях ги оставил да ходят 1 седмица на тъмно,и светеха с фенерчета! Но на мен ми е зор,заради моето дете,живея на 4 етаж и детето ходи на училище,разни кръжоци и трябва да си свети с телефона! Отделно ,че имаме един катил които не плаща и стълбище и чистачка,редовно е пиян и плаши жените и децата от входа! Та трябва да е светло входа!
lyubohar - майстор
Позната и тъжна картинка.
Бях 25г. домоуправител!
Сега плащам ток и чистачка лично.

И аз имам проблеми от време на време с нашия автомат,
но за сега минава само със смяна на бушончето и притягане
на пружинките му.
Това с плафонерите с пир клетка отдавна съм го замислил.
Като се повреди пак автомата си слагам един на етажа(на 1 съм) и им гледам сеира.
bube760205 - специалист
lyubohar написа:
Позната и тъжна картинка.
Бях 25г. домоуправител!
Сега плащам ток и чистачка лично.

И аз имам проблеми от време на време с нашия автомат,
но за сега минава само със смяна на бушончето и притягане
на пружинките му.
Това с плафонерите с пир клетка отдавна съм го замислил.
Като се повреди пак автомата си слагам един на етажа(на 1 съм) и им гледам сеира.
Де да бяхме и ние на първия :)
fbr - майстор
bube760205 написа:
Де да бяхме и ние на първия :)
Щяхте да плащате за отопление повече, колкото щеше да бъде осветлението, ако бачкаше нонстоп 24/7/365. Да ти имам мерака.
bube760205 - специалист
Та,изключих кабела на бутоните и продължи да свети! Значи проблема си е в автоматчето! Свалих го и впрегнах домоуправителя да иде да го смени (ЗАЩОТО Е ГАРАНЦИОННО) В началото се дърпаше,ама нямало да излиза незнам си какво.Викам Комшо не стига ,че всеки път аз тичам и оправям всичко -а сега ви мързи да идете да го смените! Нито пари ще се дават нито нищо! Просто замянка с ново!
kozl - майстор
Може би залепнало реле. Та в тоя ред на мисли нема да е зле и контактор там да се навре :?
bube760205 - специалист
kozl написа:
Може би залепнало реле. Та в тоя ред на мисли нема да е зле и контактор там да се навре :?
То имаше преди време,но сдаде багажа.предложих им да сложим контактор -Сложи викат,щом трябва! Аз викам ще сложа,ама трябва да се купи! а ТЕ отговарят ми ти нямаш ли?Аз имам но си ги имам за себе си! Не ми е проблем да го сложа,но никой не го е грижа за поддръжката ,а мрънкат че било тъмница :)
bube760205 - специалист
Пфффффф,човек като си няма късмет! Сега излезе,че му е изтекла гаранцията! И трябва да се купува...Ама смятам да ги накажа съседите да си постоят на тъмно няколко дни!
bube760205 - специалист
Абе,свалих автоматчето и вкъюи го чукнах с дръжката на отвертката няколко пъти и го тествах и изключва! Възможно ли е да не е е автоматчето или просто реленцето се е оправило (временно)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Автомат за стълбище ACE -5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: