• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ники274 - специалист
Понякога от голямата консумация при комутация, пъпките на контактите нагарят и се получават язви.Случва се двете пъпки да залепнат и това става когато са доста влошени и има силно изразени язви.Оправят се като се чукне по релето или котвата.Но това е временно решение и много скоро пак ще го направи,но от тези нагари по вероятно е съвсем да спре да работи.Ще превключва релето ,но лампите няма да светят.Ако капачката на релето се маха, могат да се почистят пъпките с финна шкурка,ако е запечатано: или се сменя релето(за предпочитане в случая е с някое по-мощно) или се сменя стълбищния автомат.
bube760205 - специалист
С 2 думи- НОВО е най-добре.
kozl - майстор
Ново + контактор си е най-добре.
А да има таквиз де като бутон остане натиснат се самоизключват, ама мноо шъ требе да щракате с фенерчетата за такъв :lol:
Последна промяна от kozl на ср яну 11, 2017 3:30 pm, променено общо 1 път.
mironcho - специалист
Прегледай общата мощност на лампите във входа, защото виж какво пише в "Технически данни":
Комутационна възможност:
- при активен товар (cos φ=1) - до 8А; 220 V
- при ел. лампи – до 600 W
това е от тук http://www.impuls.bg/bg/13-balgarski/pr ... -tip-ace-5.
Ако е приближена мощността от 600W като нищо ще лепнат контактите на релето след не-особено дълъг период на експлоатация и домоуправителя да си знае, че след 2г пак ще купува ново.

+1 за контактор
kozl - майстор
То не е само в мощността. Белите стаат от късо при "убавите" крушки. Тогава съм имал случаи при товар 2 крушки по 60 вата и на стопени писти.
bube760205 - специалист
kozl написа:
Ново + контактор си е най-добре.
А да има таквиз де като бутон остане натиснат се самоизключват, ама мноо шъ требе да щракате с фенерчетата за такъв :lol:
може ли линк на такъв да го видя?
bube760205 - специалист
mironcho написа:
Прегледай общата мощност на лампите във входа, защото виж какво пише в "Технически данни":
Комутационна възможност:
- при активен товар (cos φ=1) - до 8А; 220 V
- при ел. лампи – до 600 W
това е от тук http://www.impuls.bg/bg/13-balgarski/pr ... -tip-ace-5.
Ако е приближена мощността от 600W като нищо ще лепнат контактите на релето след не-особено дълъг период на експлоатация и домоуправителя да си знае, че след 2г пак ще купува ново.

+1 за контактор
Добре! Аз имам нов автомат -дават го до 8А -и контактор имам един но е 6А ..ако свържа 3-те контакта на контактора за по стабилно ще станат ли нещата?
kozl - майстор
Ако ги свържеш паралелно - 3 пъти по-стабилно :wink:
mironcho - специалист
Добре! Аз имам нов автомат -дават го до 8А -и контактор имам един но е 6А ..ако свържа 3-те контакта на контактора за по стабилно ще станат ли нещата?
Няма проблем да ги запаралелиш. Все пак какъв модел / марка е контактора?
:) kozl ме изпревари
bube760205 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20170111_161508[1].jpg

ето с новия автомат
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Автомат за стълбище ACE -5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: