• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ники274 - специалист
Малка е вероятността да ти свърши работа като ползваш и трите контакта,понеже в твоя случай не става въпрос за голям товар през цялото време,а за пикови токове при самото включване.Едва ли и трите контакта ще сработват едновременно,все единия ще избързва и ще обира пиковия стартов ток.Така в най-добрия случай ще изкара три пъти колкото стария стълбищен автомат.Но не трябва да се пренебрегва факта,че на пазара е пълно с релета с калпави контакти и такива с много добре направени,където изобщо не могат да се сравняват помежду си.Случвало ми се е с контактор на ELMARK 20А,разопаковам го ,свързвам го към една печка 2 киловата и почва да бръмчи.Бръмчи си сякаш има някъв бръмбар вътре,ама си е чисто нов пък.....
bube760205 - специалист
Ники274 написа:
Малка е вероятността да ти свърши работа като ползваш и трите контакта,понеже в твоя случай не става въпрос за голям товар през цялото време,а за пикови токове при самото включване.Едва ли и трите контакта ще сработват едновременно,все единия ще избързва и ще обира пиковия стартов ток.Така в най-добрия случай ще изкара три пъти колкото стария стълбищен автомат.Но не трябва да се пренебрегва факта,че на пазара е пълно с релета с калпави контакти и такива с много добре направени,където изобщо не могат да се сравняват помежду си.Случвало ми се е с контактор на ELMARK 20А,разопаковам го ,свързвам го към една печка 2 киловата и почва да бръмчи.Бръмчи си сякаш има някъв бръмбар вътре,ама си е чисто нов пък.....
В крайна сметка ще ми върши работа нали?
kozl - майстор
Не съм наясно с тази марка, но смятам, че ще се справи и ще е по-добре от ако оставиш само автомата.
mironcho - специалист
Контактора ти по каталог е за 1.5kW при 230V и 2.2кW при 380V, т.е. 6А на фаза (най-малкия възможен в каталога). Свързвай ги паралелно трите контакта, би трябвало да работи доста по-дълго от голо АСЕ-5.
kozl - майстор
bube760205 написа:
kozl написа:
Ново + контактор си е най-добре.
А да има таквиз де като бутон остане натиснат се самоизключват, ама мноо шъ требе да щракате с фенерчетата за такъв :lol:
може ли линк на такъв да го видя?
Линк не мога да ти дам, защото това което имам е на Мьолер (сега ЕАТОН), но е старо производство. За съжаление в каталога на ЕАТОН не пише нищо за тази функция и не съм сигурен дали в настоящите автомати се поддържа или са я премахнали.
bube760205 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20170111_172943[1].jpg
а тук кое е реленцето?
fbr - майстор
Оранжевото.
bube760205 - специалист
fbr написа:
Оранжевото.
Благодаря!
shadow__01 - майстор
kozl написа:
може ли линк на такъв да го видя?
http://www.hit-electronics.com/i-oshte/ ... m-7020.htm
Не съм го ползвал. Случайно попаднах на него като разглеждах сайта веднъж.
zdravcho - специалист
bube760205 написа:
а тук кое е реленцето?
Това е друг/нов автомат :? различава се от този на първата снимка.

Като стана въпрос за стълбищни автомати, нещо много ретро, но все още работещо...
Прикачен файл:
Avtomat.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Автомат за стълбище ACE -5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: