• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iva6ki - специалист
Големия може и малко и много аз взех мидеата понеже мислех че е безпрблемен но го копува др. Човек вместо мен и затова е така 12 е подобре за теб няма значение каква марка е стига да огледаш добре и преди покупката да го пуснеш да работи 10 мин за да си сигурен че не дава грешки и не търси външно тяло.

Весело посрещане на новата година. :partyman:
burkov - специалист
iva6ki, благодаря за отговора.
Сега се разцъках вкъщи с климатиците те са като твоя с който се бориш.
Поне единя де. И двете са деветки мидеа, но на единя са различни клапите отпред и са доста подходящи.
Може да се насочи напълно надолу или нагоре. Реално е само с една клапичка, другия е с две.

Ако си намеря нещо такова 12ка, ще е супер защото няма да духа и да прави течение в стаята.
Ако мислиш че мога да съм полезен с моя, защото е работещ дай знак.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
"Четох по назад че колега с мидеа msg12hr се е справил, само с изместване на датчика. Но са трудни за намиране."
- не е точно така! Ако знаеш какви романи писахме на лично!
При всеки е индивидуално обаче!
Аз не се занимавам с климатици, но съм правил на приятели няколко тела без големи изисквания!
Всичките бяха различни, което е кофти и иска различен подход.
Не познавам начина на работа на всички модели и не мога да дам конкретен отговор за модел.
И аз да отида, почти не знам какво да си избера. Знам какво искам, но не познавам логиката на работа на всеки модел.
Най-добре е да се видят моделите, да се намери сервизна документация- подробна ел. схема и логика на работа на вентилатора.
Най-добрият вариянт без преработка не знам дали може да се случи.
- Да заработи в режим отопление, да следи температурата и да изключи вентилатора при достигане на температурата. - Това май никой модел не го може. Остават да въртят на минимум(в най-добрият случай-ако Ауто вентилатора работи както ни се иска), което при 50-55гр. на водата си е добра мощност.- това си беше проблем при непрекъснато отопление от изсточника.

Без преработка първо трябва тялото да не е от инвертор и да няма датчик за дефрост.
Хубаво е да се пробва преди да се купи поне на фан да върти 10-тина минути без аларми!
Пък ако после тръгне на отопление и ауто фан, че и да следи горе-долу температурата ще е много добре.
iva6ki - специалист
Опитах и с 25вата крушка върви нормално май вида на товара е проблема а не минимална мощност.
Да се посъветвам намерих друг регулатор(още не съм го взел) за който си пише че е за индуктивни товари.

Регулатора е предназначен за плавно фазово регулиране
напрежението върху променливотокови товари с индуктивен характер
– асинхронни ел. двигатели с екранирани полюси (вентилатори), трансформатори.
http://www.hit-electronics.com/i-oshte/ ... globen.htm
Дали ще свърши работа :?

Прикачен файл

aa.jpg
aa.jpg (40.1 KиБ) Видяна 1795 пъти
fbr - майстор
Свържи паралелно на вентилатора едно съпротивление 20-30 кОм на 2-5 Вата и ще работи, без да го купуваш това на снимката. То предполагам не се отличава от другите, само дето на изхода има кондензатор, който компенсира индуктивния характер на товара.
iva6ki - специалист
Възможно е но при 220V свеждам до минимум опитите.
Оправих се това на снимката проработи, оказа че вида на товара е бил проблема не големината.
Качвам схемите ако на някой са му полезни. :partyman:

Прикачен файл

ff.jpg
burkov - специалист
Ами аз реших да поръчам от тук мидеата: https://www.olx.bg/ad/konvektori-ID6sGYI.html
Имам вкъщи един електричестки конвектор от ЛИДЛ с изгорял нагревател, която мисля да ползвам за термостат.

Тя има управление на два реотана по температура, както и вентилатор.
Мисля да закача вентилатора на мидеата към някой от реотаните.
Ще извадя термо датчика извън тялото и си мисля че нещата трябва да сработят.

Така вместо да се пуска нагревател, като падне температурата, ще се пуска турбината на климатика, а като я постигне, ще изключва.
Може би ще трябва да взема един регулатор на обороти за турбината????

Как ви се струва, тази идея?
GalinBelos - специалист
Като ти гледам линка , цените са направо пладнешки обир . И преди да купиш такова тяло добре разпитай какво има вътре в него . Щото продавача пише без електроника , ама нищо не казва двигателя на вентилатора там ли е . И повечето показани на снимките тела са от инвертори , а при тях двигателите на вентилаторите са на 35 V DC . И ако искаш да ги управляваш трябва и захранване да им правиш .
burkov - специалист
Продавача каза че, вентилаторите са директно свързани към мрежата и работят на бавната скорост.
Ако се налага и захранване става сложно.
burkov - специалист
Получих климатика. В доста добро състояние изглежда.
Пробвах го и работи вентилатора, но пък ми се сторува че духа мнооооогоооооо слабо.

Отворих и видях че са вързани два кондензатора. Мотора е rpg20d
Изображение
Единя е последователно на черния кабел на мотора 400V 1μF, другия e между белия и червения кабел 400V 1,5μF.

Сега се чудя дали да търся 2μF кондензатор и дали ще има ефект да вдигна малко оборотите.

Другото което направих е да ползвам електрониката от конвекторната печка, и нещата работят много добре.
При зададена температура следи термодатчика и пуска и спира вентилатора както трябва.

Тъй като имам обаче 2 настройки (за двата стари реотана) се чудя, ако добавя 2μF кондензатор, да е на изхода за втория реотан.
Така ще мога да ползвам две степени за сила на духалото. Единствено ме притеснява, че при третата функция, се включват и двата и не знам какво може да се случи с мотора.

Какво мислите по въпроса?
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: