• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, предстои ми ремонт и имам колебание как да изпълня едната задачка.Отоплявам се на твърдо гориво и се налага да направя някакъв вид преход на коминната розетка.Ще слагам гипсокартон и се чудя по какъв начин да направя връзката със стената.Слушал съм за преход с кюнец - нова розетка на стената, нова розетка на гипсокартона и парче кюнец с нужните размери между тях, но не знам до колко е удачно и най-вече безопасно.Приемам всякакви идеи за изпълнението.Благодаря предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не схванах каква ви е нуждата. Розетката е някакъв размер, а кюнецът друг размер? За това си има готови преходи
Или е друго, проблемът?
Опаааа, привет, Русе!
По темата- направих го точно така, както си мислиш, колега.
Вече десетина години няма оплаквания от ползвателите на къщата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Привет-мривет, Аксаково :-) Опишете ми вие за какво става дума, че няма да спя от чудене
preslav - майстор
justboneswth написа:
Здравейте, предстои ми ремонт и имам колебание как да изпълня едната задачка.Отоплявам се на твърдо гориво и се налага да направя някакъв вид преход на коминната розетка.Ще слагам гипсокартон и се чудя по какъв начин да направя връзката със стената.Слушал съм за преход с кюнец - нова розетка на стената, нова розетка на гипсокартона и парче кюнец с нужните размери между тях, но не знам до колко е удачно и най-вече безопасно.Приемам всякакви идеи за изпълнението.Благодаря предварително.
Кюнците прегарят с времето, за картона и ватата не знам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изграждала съм с гипс. Най ми е негорим. Колко е разстоянието между картона и стената? Какво има между картона и стената? Виждала съм червени кюнци, виждала съм стопена вата ...
preslav - майстор
n_a написа:
Изграждала съм с гипс. Най ми е негорим. Колко е разстоянието между картона и стената? Какво има между картона и стената? Виждала съм червени кюнци, виждала съм стопена вата ...
Всичко гори, волфрама в крушките за осветление също! Стопената вата трябва да са я нагрели поне на 1000 градуса и пак не е пламнала - говори се за печка на твърдо гориво, а не доменна пещ.
n_a написа:
Изграждала съм с гипс. Най ми е негорим. Колко е разстоянието между картона и стената? Какво има между картона и стената? Виждала съм червени кюнци, виждала съм стопена вата ...
Значи ти е ясно, Майсторище. Ще спинкаш спокойно.
Каменната вата дали се топи?
Миналата пролет идвах на Орлова чука, ма забрайх да съощя.
Тая година идвам с червената дамаджана, а ти сваляй окачения таван!
На мерудийката не и забелязвай! Освен ако не ти се задява.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да бе, ама час го мислих какъв ще да е проблема :-) Все пак, за какво ли растояние става дума... ;-)
Ах, Орлова чука ... :-)
Става въпрос за около 20-30см, колкото да се сложи картона. Само за варианта с кюнец се сещам, за това попитах, ако евентуално някой се е сблъсквал с проблема да каже друго решение.
  • 1
  • 2

Тема "Преход на розетка между гипсокартон и стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: