• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar написа:
От споделилите досега разход в темата не виждам такива с изумително нисък които да са се разписали нарочно за да се похвалят. А целта на темата е като я прочетеш да сравниш своя разход при подобни параметри с някой от писалите /никой не търси абсолютно съвпадение/ и да видиш как са ти нещата ! Така че койо не иска да пише по темата ,ако обича да не я цапа излишно,има друга такава по въпроса достатъчно омазана,тя е на разположение за тези със сърбеж в пръстите !
Има смисъл във всяко начинание, но мислех, че си порастнал, за да знаеш, че неомазана тема няма.
Моят разход го написах в другата тема. Можеш ли да се равниш по мен?!!!...........толкова назад е, че никой вече не си спомня. Каква полза, дето съм писал? Трупнах мнение, но това не ме прави спец. Проектирам отопление на нискоенергийна къща и трябва ли да орева орталъка за помощ във форума, както повечето аматьори биха направили? Неееее, чел съм, ще почета още и ще си троша главата.
Форумите, в голямата си част, са говорилни. Така и тая тема, помориецо.
Тук влизам, за да науча нещо,като то не е колко харчиш ти или който и да е. Клюкарници не ползвам.
mitashki911 - специалист
Да споделя разхода за тези дни .
котел Дакон дор 20 с горелка 25sc
апартамент 100м2 с изолация и ал.дограма поддържана температура около 21-22гр. денонощно контролира се от термо главите на радяторите .
60 глидера ал. по 60см, 2 лири и два бойлера 80 и 120 лт.
от 20.00ч. на 09.01 до 19.00 на 10.01 7 чувала
от 19.00 на 10.01 до 19.00 на 11.01 4 чувала
stoyanstoyan - специалист
Котел toby 20. Къща с нова дограма и 10 см изолация основно, около 200кв. За вторник и сряда при изключен термостат и отопление на 177 кв вече,температурите са денонощно 23 градуса за 36кв,около 18 гр за 2 стаи и общи помещения и около 20 гр. за още 2 стаи. Разход около 7 чувалчета. Днес сутринта при нас измерих 22 под нулата.
DimitarD - специалист
По темата:

Локация: село до Пловдив
Отопляема площ два етажа по 100 кв.м плоча
Регулация по ел. термоглави.
Външна изолация няма /на мазилка/
Таван: 10 см минерална вата
Под: 5см фибран
Дограма: алуминиева
Котел: Солитех 34 kw чугун
Горелка: Грейко PB30
Бойлер: 100 литров
Радиатори: алуминиеви
Термоглави: навсякъде
Стаен термостат: да
Трипътен: да
Пелети: чам
Температура в стаите около 21.5 - 24.5гр
Температура димни газове: 160 на П3
Почистване котел и горелка: на всеки 20 дни
Допълнителни екстри /регулатор на тяга, добавка в радиаторите/

Разход на ден през последните 6 дни по 75кг/24ч

Наблюдавам разни участници които пишат ненормален разход от порядъка на една-две шепи пелети на час. При температури
tokata123 - напреднал
Нека и аз се изкажа по темата. Асеновград къща на три етажа обитавам само първи 110кв.м, другите два не са мой, а и никои на живее там.
Изолация 5см външна само на южната стена. Във две от стайте има кнауф на тавана с 5см вата и 10см въздух дограмата там е сменена с ПВЦ. Другите 2 стаи само на мазилка и 55 годишна дограма височината на стаите е 3м.
Системата: виадрус 5 секционен горелката симпекс радиаторите алумин доста стар модел.
Поддържана температура в стаите 23гр когато сме у дома през другото време 20 гр. Трипътния вентил чака в кутията по топло време за да бъде монтиран. Температура на водата 60. Разхода от 7 до 14 януари 24/7 е 16 чувала.
jabata - специалист
Ех, в още една тема ще си мериме чувалчетата :-D
Просто каквото и да се пише е празни приказки. Не за друго, ами защото няма 2 еднакви жилища, с еднакви навици на обитателите им, така че всичко е празни приказки. Ако щеш и вземи 2 еднакви апартамента в един блок, разходите за отопление пак няма да са еднакви. Единия е стиснат и мръзне с 10 пуловера при 18 градуса и казва колко му е топло, другия се разхожда покъс ръкав при 23, и казва екстра ми е.
Така че темата за мене е празни приказки, дори и ориентирочъно неможе да се каже, точно поради горните причини.
Само пример, при мене нормално е 1 чувалче на ден, но последната седмица отидах на 1.5 чувалчета на ден.
fucheto - помощник
Здравейте!!!! Много теми за разхода съм прочел и според мен не е важно да кажеш само колко ти гори горелката,а може би като се знае видът горелка и котел да се каже и с какви настройки какво се постига в дадени помещения с дадени мощности.За мен лично разхода който съм постигнал с котел Виадрус34,9кв и горелака фероли с 30 киловата сложени радиатори с термоглави и постоянна работа от 15 октомври ме устройва и се чудя дали ще постигна по-добър разход.В началото беше по един чувал на ден,сега от както стана студено се вдигана двойно,само да вметна,че е къща на два етажа с 8 см изолация и изолирани тавани.1 етаж 110 кв,2-ри етаж 76кв.Ако някой иска мога да дам и настройките на горелката с които съм сметнал че гори най-добре за моето жилище.
bic - напреднал
По 1 чувал на денонощие ли ти харчи...........?
fucheto - помощник
да по 1 чувал,но когато беше по-топло и съм пояснил сега колко е
kalin72 - майстор
fucheto написа:
да по 1 чувал,но когато беше по-топло и съм пояснил сега колко е
Чувала 15 кг ли е? И при какъв режим работи горелката? 24 часа отопление, и спиране само от стаен термостат?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Тема САМО за разход на пелети !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: