Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
batcak - напреднал
бих искал да попитам някои може ли да ми помогне с една ограда дето ми зе акъла , начи проблема се изразява в това че си имах една стара и полу паднала ограда и ре6их да си направа нова ,направих я (от 4-ки 25 см)измазах я дотук добре.И после се започна начи реших да слойа отгоре керемиди (грацките) но проблема е в това че аз искам да са наредени едностранно а не от 2 страни и капаци отгоре просто така ми харесва повече , но като ги реда така изглейда карсиво но пък като сипа вода отгоре подлизва по стената и става зарезил.Та някои може ли да ми каже как да си реша проблема.да мн кажете трибва ли задалжително шапка колко да е голяма какъв трябва да е наклона и т.н. Благодаря предварително
bou81 - специалист
значи кереидата трябва да стърчи от едната страна с поне 5 см и от другата също, щом са от гръцките мисля че те бяха 40-43 см ако не се лъжа значи стената ако е от тухли четворки плюс мазилка е от двете страни ако съм разбрал правилно е към 26-27 см и стреха от единия край 6-7 см и ти остава поне 6-7 см да стърчи от стрехата и ти давав гаранция че няма да олива стената при положение че си дал подходящия наклон разбира се. желая ти успех ако има нещо ще помагам :-D :-D :-D :-D :-D
batcak - напреднал
на теориа наистина сичко е така но на практика не савсем пробвах със налкон като подлагам в задния краи на керемидата от 2-12 см и нестава и нестава немога да си го обесния що така :?
batcak - напреднал
били ми казал с какъв наклон да пробвам колко см да подложа в задниа краи по принцип стената не ми е 26-27 см а е 29-30 (такъв беше мазача)но вапреки че е така все пак остават уж достатачните 5 см и аз съм на твоито мнение, но не и моита ограда
ppeettiioo - специалист
Утре ще ти пратя снимки на дувар с такива керемиди.
batcak - напреднал
ще сам ти много благодарен :)
ppeettiioo - специалист
Tук тухлите са широки 20 см. и мазилката е само от едната страна.Бетонния перваз също е от едната страна.

Прикачен файл

Изображение026.jpg
Изображение026.jpg (14.78 KиБ) Видяна 11767 пъти

Прикачен файл

Изображение028.jpg
Изображение028.jpg (11.09 KиБ) Видяна 11767 пъти

Прикачен файл

Изображение029.jpg
Изображение029.jpg (9.97 KиБ) Видяна 11767 пъти

Прикачен файл

Изображение030.jpg
Изображение030.jpg (8.25 KиБ) Видяна 11767 пъти
batcak - напреднал
благодаря сега тази седмица ще излизам в отпуска и ще правя шапка след тва ще реда керемидите и ще видим :wink:

Тема "ограда и керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: