Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sasko12345 - специалист
Покрива ми е с битумн и отдолу кофражен шперплат изолация и гипс картон, имам и 10см изолация но усещам вятър в стаята. Чудя се мога ли да наредя и обикновени керемиди отгоре върху битумна и ако ги наредя без летви дали ще фръкнат от вятъра и дали няма да прецакам битумна
preslav - майстор
съб мар 16, 2019 10:25 amsasko12345 написа:
Покрива ми е с битумн и отдолу кофражен шперплат изолация и гипс картон, имам и 10см изолация но усещам вятър в стаята. Чудя се мога ли да наредя и обикновени керемиди отгоре върху битумна и ако ги наредя без летви дали ще фръкнат от вятъра и дали няма да прецакам битумна
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 1%83%D0%BC
Хайде пак да уточниш какво и как е правено на покрива ти, от къде усещаш вятъра, за подпокривно ли става въпрос, обитаемо ли е и т.н.
sasko12345 - специалист
Незнам откъде вее ама сутрин съм все едно съм спал на открито. Подпокривно е иначе да. Мога ли да наредя керемиди директно върху битумна без летви
шоп - майстор
И керемидите ще уплътнят ли?!
Не се занимавайте с глупости и не утежнявайте покрива.
Пропуснали сте паробариерата над ГК предполагам и сега има проблем. Ако ватата се е овлажнила проблема става още по-голям.
preslav - майстор
Не знам защо така се дразня от това Н след битум, може би защото предусещам, че каквото и да кажа ще си остане на хартия, ама хайде да опитам.
Ако си запознат как е правен покрива, обясни какво е правено в последователността, в която е правено и с точните названия на материалите, ако е ремонтиран покрива кажи какво е останало от стария, какво ново е сложено и дали разликата с веенето се е появила след новите дейности.
Съвсем примерно - имаш греди, на тях е накован шперплата, на него е налепена битумната изолация. Под гредите е сложена топлоизолация 10 см. от какъв материал, под нея паронепропускливо фолио (какво), и всичко това е завършено с гипсокартон (на конструкция или как).
Керемидите няма как да те спасят от студа и вятъра, още по-малко ако са на двойна летвена скара, а ако не са на скара как си представяш да ги закрепиш?
krasi92 - майстор
Има една марка на която керемидите се монтират в легла от стиропор-Може би това е решението за монтаж без летви а евентуално с лепене.
sasko12345 - специалист
Нов е покрива на 7-8 години.Битум, кофражен шперплат, отдолу изолация каменна вата 10см , паро фолио няма после гипс картон на конструкция.между гипс картона и изолацията има 10-15 см въздушна междина. И по стените има 10см изолация външна. Не е мокра ватата под покрива и няма мухъл и влага просто е студено според мене и вее вятър. Иначе покрива е скатен най ниската част е 2 метра
VLADO66 - майстор
Вятърът си е намерил място през стрехите да влиза от някъде в тази въздушна междина.По добре да се направи ревизия на стрехите и да се уплътни ако има някъде процепи, че така се губи целия смисъл от топлоизолацията
fbr - майстор
Не ти вее вятър, ами има засилена конвекция между топлия под и студения таван, и го усещаш като вятър.
Руди - майстор
И аз като VLADO смятам, че въздушното течение е
следствие на неуплътнени стрехи. Детайлът при стрехата
е неудобен, особено когато по стените изолацията е външна,
а по покрива - вътрешна (между ребрата).
През необитаемите подпокривни пространства вятърът си минава
почти необезпокояван, а и разни птици и насекоми намират приют.
Прикачен файл:
tavan.jpg
tavan.jpg (89.74 KиБ) Видяна 1758 пъти

Тема "Керемиди върху битумн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: