Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Смятам да сложа тапети за баня върху стар фаянс, не звучи добре но се налага като временно решение. Изпробвах с няколко парченца от тапет свойствата на лепилото, но не залепва (холандско лепило Bison на Henkel ако не се лъжа), доакто с С200 залепва добре. Въпросът ми е дали да ги лепя с С200 или да сложа един слой Бороконтакт и да пробвам пак с Bison, а може и смесено с С200 или друго?
Не правете това у дома!
по-добре залепи фолио :-D
... и се надявам временното да е до 1-2 месеца

P.S. в БГ временните работи, често остават за постоянно :-D
Защо смятате, че няма да е успешно? Според мен с Бороконтакт и добро лепило за тапети не би трябвало да има проблем. Лепил съм преди години тапети за баня върху блажна боя и не мръднаха години.
от n_a » нед ное 30, 2008 10:56 am
isbul написа:Защо смятате, че няма да е успешно? Според мен с Бороконтакт и добро лепило за тапети не би трябвало да има проблем. Лепил съм преди години тапети за баня върху блажна боя и не мръднаха години.

Ами отговорът на първия ти въпрос се съдържа в последните ти думи. Контактен грунд и лепило за тапети. Не Ц200 и не директно върху плочките.
от dosient » нед ное 30, 2008 12:04 pm
,,
probvai i s universalno stroitelno lepilo-lepi si4ko varhu si4ko:)
от battoni » пон дек 01, 2008 9:18 pm
dosient написа:probvai i s universalno stroitelno lepilo-lepi si4ko varhu si4ko:)
:lol: :lol: :lol:
n_a написа:
isbul написа:Защо смятате, че няма да е успешно? Според мен с Бороконтакт и добро лепило за тапети не би трябвало да има проблем. Лепил съм преди години тапети за баня върху блажна боя и не мръднаха години.

Ами отговорът на първия ти въпрос се съдържа в последните ти думи. Контактен грунд и лепило за тапети. Не Ц200 и не директно върху плочките.

Приветствам великия СПАМЕР . :lol:
какъв грунд върху плочки бе :?
има си лепила "плочка в/у плочка"
на тях не им трябва грунд, а и плочката да не е гъба :-D
solo5 написа:какъв грунд върху плочки бе :?
Има и грунд за лепене на плочки в/ху плочки ,когато се работи с него може да се исползват обикновенни лепила,но класиката е с лепило клас А или както му казват (плочки в/ху плочки) :wink:
Лепил съм тапети, доколкото си спомням винил, върху стар фаянс с Ц200 и не мръднаха години наред докато бях там, даже много трудно се отлепяха, когато се наложи. Обаче не бяха в баня ...
unclebim написа:Обаче не бяха в баня ...

много важно уточнение :roll:
battoni написа:
Има и грунд за лепене на плочки в/ху плочки ,когато се работи с него може да се исползват обикновенни лепила,но класиката е с лепило клас А или както му казват (плочки в/ху плочки) :wink:

Какво точно е това лепило клас А (плочки върху плочки), като марка за да знам какво точно да търся?
До колкото разбрах с него мога лепя тапетите направо върху плочките нали?
isbul написа:
Какво точно е това лепило клас А (плочки върху плочки), като марка за да знам какво точно да търся?

Глупости! Питаш в поне два форума, нищо не правиш, не мислиш и съвсем се опетла!
Тапети не можеш да лепиш с лепило за плочки. Нали вече писа, че имаш тапети и лепило за тапетите и ще купуваш грунд! Грундът е специален за върху плочка / под лепило.
А "клас" няма общо с марка. Всички "марка" имат всякакви "клас". Както във всички фирми бензиностанции има бензин 98.
Впрочем, МОЖЕШ да си смениш тръбите в твоя имот и после без проблем да си ги оправят нанататък. Така че, препоръчителното е да си направиш свестния ремонт.
е сега тук ме хвърли в размисъл!
n_a написа:
isbul написа:

Глупости! Питаш в поне два форума, нищо не правиш, не мислиш и съвсем се опетла!
Тапети не можеш да лепиш с лепило за плочки. Нали вече писа, че имаш тапети и лепило за тапетите и ще купуваш грунд! Грундът е специален за върху плочка / под лепило.
А "клас" няма общо с марка. Всички "марка" имат всякакви "клас". Както във всички фирми бензиностанции има бензин 98.
Впрочем, МОЖЕШ да си смениш тръбите в твоя имот и после без проблем да си ги оправят нанататък. Така че, препоръчителното е да си направиш свестния ремонт.

Мога да питам в колкото си искам форуми и не виждам къде е проблема. Не правя нищо след като последвах Вашия съвет "Контактен грунд и лепило за тапети", защото не хваща. Може да не мисля правилно и да съм се оплетлал, за това питам и търся помощ, но получавам повече насмешки. Относно лепилото вероятно е така, аз имах впредвид да се препоръча определена марка иначе виждам колко сте "оригинален", поздравления!
Мина плочките с контактен грунд и лепилото не хвана?
Я дай конкретните марки, да проверим.
p.s. Не го приемай лично, колкото и неприятно да пиша 1. не те познавам, сиреч не бива да ти пука и 2. помагам ти.
isbul написа:
battoni написа:

Не .Обеснявах на колегата , че има грунд за "плочка в/у плочка"и лепила за "плочка в/у плочка"
да ама за грунда плочка върху плочка трябва и флекс лепило
с хубаво флекс лепило май може и без грунд :?

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Баня”