Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shotik - майстор
В две теми които не ме вълнуват и съм чел малко от тях ,имат доста мнения и виждам ,че има много разбиращи :

Важна тема: CNC машина гравьор
[ Иди на страница: 1 ... 47, 48, 49 ] 731

Важна тема: Видео стена за 300лв възможно или не ?
[ Иди на страница: 1 ... 30, 31, 32 ]

Аз искам да си направя машина за резане на отрязани клони на около 28-30 см и като падат парчетата ,да се нареждат за лесно връзване на връзки по 10-15 кг. със сезал или с плстмасови ленти с които се връзват големи кашони/не им знам наименованието,може би чембер ?/.
Аз си я представям като циркуляр,наклонен под някаъв ъгъл спрямо маса или основа ,нещо като шнек /ако не трябва да използвам друга дума и по-нататък/при диска и като се вкара клона /до Ф 80-90 мм/той да определя дължината на отрязването и парчето да пада в някакъв съд и да се подреждат сами.В този съд да има нещо за връзване и като станат около 10-15 кг да се връзват на цяла връзка и така да се подреждат и превозват.
Не мисля за автоматични устройства,а всичко да е ръчно,а машината да е до към 30 кг ,за да се превозва в колата.Може да има разделящи се части при превоз.
Като начало се спирам на ос с шайба ,електромотор 2.2КВ,2840 об/мин и от винкели тяло за основа,циркуляр Ф 250-300 мм,за да реже около 90 мм.
Шнека да има прорез за циркуляра и в горната част да е като П образно сечение,а там където падат отрезаните парчета може би трябва да е V-образен улей ,който да ги ориентира в една посока на подреждане.
В съда който ще трябва да е с разрезана предна част ,от където да минава сезала и да се връзва връзката и да се вади оттам.
Ще напрявя някакви чертежи и ще ги кача ,но все още съм само на идеята и ще ми е необходимо още мнения ,кое как може да се направи според виждания на колеги от клуба.
Мисля ,че няма да е желателно разтегане на локуми ,а да бъдем практични и не задръстваме пространството във форума.
Очаквам вашите мнения и помощ,материалите са от мен.
Бирата или ракията /според сезона/също ! :prost: :sauf:
evdoki - специалист
Имам уточняващ въпрос, ще ги ползваш ли тези клони или само за лесно транспортиране до сметището са ти необходими да са вързани
shotik - майстор
По - дебелите може да ги ползвам за огрев ,а за по-тънките още не съм измислил дали да ги ползвам.Преди мислех за дробилка и питах тук ,но това си е материал за горене,хем ще го махам от там където режа ,хем ще се ползва за печката.
emil_v r - майстор
Но , извинявай , ако не е полезно , но съм обработил десетина дървета както искаш ти

като отрежеш дървото не можеш да го мръднеш и насочваш в каквато и да е машина ...
Имам две брадвички малка , средна и голяма .
с малката за секунда режа който ида е клон . Няма ток , и от всяко положение в пространството и времето
Клоните под 3 см не стават за отопление , трупам ги на камара , и след месец ги горя , не стават за нищо .
Според мен не можеш да надробиш малко дърво по- бързо с каквато и да е машина , както с две различни и остри брадвички .
Справка - Карамунди , ако прави , бих си купил една от него .
shotik - майстор
Емо ,става дума за клони,,дървета редко може да искат да режа ,а и нямам опит за да режа големите.А тях ще ги наража с ел.трион.
Като виждам в тези дворове какви клони останаха и ще гният или ще ги горят зимата на двора/ама не навсякъде може да стане/,ми дойде тази идея.
За работа с брадва не мие чуждо,когато ваканциите ходех на село ,съм ходил с дедо за дърва ,товарил съм ги на каруца,после разтоварял и клони по 4-6 см дебелина съм секъл и подреждал,но тогава е можело и следващ ден,а аз тук виждам един приличен бизнес,който мисля да продължавам.
Последна промяна от shotik на пет юли 24, 2009 10:39 pm, променено общо 1 път.
единак - специалист
Сори за спама, ама Емо пак сцепи ваната:

"Имам две брадвички малка , средна и голяма ."

"от всяко положение в пространството и времето"



Иначе всички клони стават за горене - било то за разпалки...
emil_v r - майстор
:-D Ха ха ха . :wink:
Начи , какво е искал да каже авторът (тоест аз )?
Никой не внимава какво пишеш , и Единак е единственият съсредоточен юзър изчислил броят на брадвичките , които метафизично са 2 , но у пространствено-времевио континиум се оказват 3 .
Но откъде се взе третата брадвичка , тя може да е първата , или третата ?
Защо , докога ?
Отговорите - у следващият ми пост , дотогава кликайте тук до побъркване :)

Аа Шотик , видя ли тия фабричните дробилки за клони ?

Това ми е най -малката брадвичка , имам и още .

Прикачен файл

DSC07270.JPG
DSC07270.JPG (97.14 KиБ) Видяна 22357 пъти
Iliev Labs - специалист
shotik написа:
Аз искам да си направя машина за резане на отрязани клони на около 28-30 см и като падат парчетата ,да се нареждат за лесно връзване на връзки по 10-15 кг. със сезал или с плстмасови ленти с които се връзват големи кашони/не им знам наименованието,може би чембер ?/.
Аз си я представям като циркуляр,...
Аз пък си я представям, като гилотина.
Ръчна, за да е по лека. Неудобството е, че с едната ръка подаваш, а с другата натискаш лоста.
Идеята ми дойде от една градинска ножица. Ножовете са като на лозарска ножица, но дръжките са по 60 сантиметра. До 4 сантиметра няма никакъв проблем, но за по-големи диаметри си е мъка.
А такова чудовище като на снимката, съм виждал, как реже отпадъчни алуминиеви профили от дограма. И за клони ще стане, ама много е тежко...

Прикачен файл

93.jpg
93.jpg (13.34 KиБ) Видяна 22204 пъти
klambrev - специалист
Интересна идея, и аз търся нещо подобно на дробилка но изходния продукт да става за горене.
Суровината - клони, листа, трастика, шишарки, трици и всякакви други дъвопроизводни отпадъчни продукти.
Или можи бе след дробилката трябва да има някаква преса която да ги оформя подобно на пелетите?
crez - майстор
Аз също си мислих за такава машина за рязане на клони,докато Драгозов ни ми продаде тази дробилка за клони. Надробих всички клони и съчки някой заедно с листата, събрах всичко в сезалови чували. Сега всичко е сухо,пълня торбички и в парното, гори прекрасно.
http://argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=685

Тема "Да направим машина за рязане на клони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: