• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
k_marinov - специалист
infomar написа:
p.v.x написа:
infomar написа:

Идеалната изолация е много скъпо нещо и няма нищо общо с псевдоизолацията която се прави сега от ГЕРБ в масовката.
Каква политика вкарваш в темата , бе шматко. :evil:
Ходи да си търсиш баба , в тел. предавания.
Посланието ми , няма нищо общо с изкривената ти същност.
И не е отправено към болни мозъци като теб.
Според теб това което се прави сега в масовата изолация каквато трябва да бъде по дебелина и материали ли е?
Голям разбирач си.... в няколко изречения няколко обиди присъщи на... познай :supz:
И не са само обидите! Имаме още много да мутираме в положителна посока..., ако мутираме правилно! Да се спори е изкуство, а не бабаитлък! И да се помни, че правата на всеки свършват там, където започват правата на другия! Обидата никога не трябва да е решение! [-X
k_marinov - специалист
wankata7108 написа:
Отоплението на един дом започва с изолацията му първо а после с отоплителна инсталация било то каквато и да е.
То е все едно да си със кофти дрехи до силен огън на студа а я се екипирай с подходящ екип може и без огън на студа.
Правилно! Има немска поговорка, която гласи, че няма лошо време, а има неподходящо облекло! :-D
bulhomes2 - майстор
k_marinov написа:
..Да се спори е изкуство, а не бабаитлък! ..[-X
Той е от тия анонимните бабаити. Я познай, ако не е анонимен дали ще е толкова наперен!
preslav - майстор
bulhomes2 написа:
k_marinov написа:
..Да се спори е изкуство, а не бабаитлък! ..[-X
Той е от тия анонимните бабаити. Я познай, ако не е анонимен дали ще е толкова наперен!
То и други бабаити познаваме, ама на някои им е простено, че им е моментно състояние, но други перманентно са обладани от духа на омразата. Опитвам се да се придържам към правилото "ако не можеш да си полезен, поне не вреди". И аз си изтървам понякога нервите, за което се извинявам (на теб включително), но постоянно да си наострен срещу всичко и всички е признак за болестно състояние, а в случая имаме точно това.
preslav - майстор
bulhomes2 написа:
Бях забравил...
Аз не забравям, особено когато съм се осрал - ама не забравям и какво съм обещал!
Здравейте,
Темата е започната отдавна, но винаги е актуална и ми се ще да споделя и моя опит по нея.
Преди да взема решение какво отопление да избера доста прочетох, но опитът е от голямо значение.
Жилището, в което живея е мезонет с квадратура160 м2. Въпреки, че сградата е газифицирана и имах
прекарани тръби по пода за водно отопление от предишния собственик се отказах от този вид гориво.
Спрях се на отопление с климатици. Съветът на специалистите беше да направя по-голяма инвестиция
за висок клас климатици, които имат по-висок коефициент на топлотдаване. Доста сравнявах отделните
марки. Спрях се на Митсубиши за хола и стенни климатици Дайкин за спалните. Спрях се на тях, понеже
освен високия коефициент на топлоотдаване производителите гарантираха и стабилна работа до -40 градуса.
Параметрите по техническите таблици на двете марки бяха почти еднакви. За съжаление при покупката на доста
уреди няма как да се прецени как ще работят в действителност.
Днес е 08.01.2017 г. Навън е минус 28 градуса /живея в Кюстендил/. Сравнявайки в момента работата на
двете марки съм твърдо за Дайкин. Митсубиши-то работи много по-неефективно. Външното тяло работи
много по-шумно и на по-високи обороти.
Относно вида отопление имам друг фаворит, стига да има подходящи условия.
На тъщата съм поставил термопомпа вода-вода. Инвестицията е около 6000 лв, но си заслужава. Безпроблемно
се отопляват около 140 м2 за 100-180 лв месечно /в зависимост от външните температури/.
Необходимо в случая е наличието на подпочвена вода на малка дълбочина с достатъчен и стабилен във времето
дебит - около 2 м3/час.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
chimera написа:
Здравейте,
Спрях се на Митсубиши за хола и стенни климатици Дайкин за спалните. Спрях се на тях, понеже
освен високия коефициент на топлоотдаване производителите гарантираха и стабилна работа до -40 градуса.
Би ли написал за кои модели става въпрос!
Не съм чувал производител да гарантира за подобни температури.
За -25гр. - да!
:partyman:
Doks - напреднал
Здравейте,
Има ли някой с впечатления от котлета на Дипломат?
Мисля си за това котле за отопление на 120м2
https://diplomat.bg/store/stomanen-kote ... -ek3gs-50/
fbr - майстор
Не ти ли се струва че е за над 500м2 това чудовище.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: