Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте на всички.
Искам да си направя токоизправител 220V - 12V, който ще захранва един малък авто-усилвател (2x50W).Какво ми е нужно за направата му?Някаква схема да ми дадете ако може, а аз от там нататък ще се оправя.И колко горе долу като финанси ще ми излезне това мое начинание?
Благодаря предварително. :)
първо,виж колко ампера е предпазителя на въпросния авто-усилвател
след това си смяташ мощноста на трансформатора:U.I=P, или 12xтока
и слагаш малко запас от около 20% на трансформатора
трябва ти и изправител-една грец схема ще ти свърши работа,като тая на снимката по доло
трябва ти и охлаждаш радиатор
трябва ти и кондензатори за изглаждане на пулсациите
някаква кутия за това цялото нещо,малко монтажен кабел и.........
.............като го сметнеш като пари ше разбреш че е по добре да продадеш въпросния авто усилвател и да си купиш готов домашен усилвател за 150-200 лева
примерно разгледай тук http://www.ljclub.net/

Прикачен файл

kbpc5010.jpg
kbpc5010.jpg (21.35 KиБ) Видяна 6957 пъти
Тороидален трансформатор за лунички 100-150 вата на 12 волта;

Грец

Кондензатори 4700 микрофарада поне за 25 волта - 4 бр минимум.

примерна схема:
Изображение
благодаря за помоща и съветите, на мен ми трябва да е възможно най-малък, тъй като мисля да си го нося на работа и там да си го монтирам в шкафа и да си слушам музика, докато си върша другата работа.А дали се продават някакви такива малки по размер усилватели, смисал да е нещо с размери: 100/200мм. ,и даже може да не е чак толкова мощно, нещо от сорта на 20-30W.

edit: аз ако продам този усилвател, който го купих за 20 лева, незнам какъв друг ще взема за тези пари, така че този вариант отпада.
Здравей, можеш просто да го свържеш към акумулатор, който от своя страна да е включен към мрежата със зарядно устройство за акумулатор. Усилвателят за 12 V консумира голям ток, така че всяка схема за директно захранване трябва да осигурява голяма мощност.Акумулаторът спестява в известен смисъл това .

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Електротехника”