• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pipbel - майстор
Искам мнение на хора с опит и работили с циментфазери, напр. с Бетопан.
Евентуални проблеми, грешки, особености при работа и т.н.

Смятам да затворя отвън гаража си и сайванта (на дървена конструкция и двата) с това.
После грунд и силиконова мазилка.
ivanovrg - специалист
това си е точният материяал за отвун,но после си му сложи ваншна изолация(както при саниране)

предполагам знаеш ,че това се реже с циркуляр
pipbel - майстор
Не ми трябва външна изолация.
Ще имам между гредите 15 см каменна вата.
Предостатъчно е, дори за гаража е прекалено, може и само 5 да сложа там.
ivanovrg - специалист
виждал съм на много места след като го монтираме да го правят с стериопор и никъде не съм виждал без

затова така ти го казвам
pipbel - майстор
Ха сега де... :?
Не ми се вярва това да е единствената технология препоръчвана от производителя.

Да чуем и други мнения...
ivanovrg - специалист
мисля ,че може само да се шпаклова с циметова шпакловка и после боята
pipbel - майстор
Междувременно успях да намеря малко информация из нета
http://www.rivagips.com/ppp.php?p=23
Монтаж
Монтажът се състои в прикрепяне на панела с рапидни винтове към носеща конструкция от C и U профили, подобно на гипскартона. Циментфазерните платна могат да бъдат рязани с ъглошлайф с диск за неметал или чрез циркуляр с диамантен диск. Поради по-големите линейни разширения е необходимо да се оформи фуга между платната с размер 5-7мм. Препоръчва се предварително разпробиване на отвори за рапидните винтове с 1,5мм по-големи от размера на винта. Да се фрезова вдлъбнатина за главата на винта. Фугите да се обработват с ? алуминиеви или поцинковани профили или да се запълнят с полиуретанов фугопълнител SIKA FC11 или HYPERSEAL-15LM. Стриктно да се спазват по долу посочените разстояния за фиксиране на платната.

Боядисване
Всички известни бои и методи на боядисване могат да бъдат използвани за обработка на повърхностите, разположени в закрити пространства.
Боите, използвани за обработка на повърхности на открито или във влажни помещения трябва да са алкално устойчиви, като панелът трябва да бъде предварително грундиран. Препоръчват се бои на силиконова основа.
Лепене на керамични плочки върху Бетопан
Масово използваните лепила на циментова основа за лепене на керамични плочки не осигуряват достатъчна здравина на връзката с повърхността на циментфазер Бетопан. Поради тази причина се препоръчва за тази цел да се използват монтажни лепила или силикони.

Прикачен файл

8.jpg
8.jpg (29.27 KиБ) Видяна 10192 пъти
ivanovrg - специалист
прави се с Ц и У профили но не такива
профилите са от доста по дебел метал и си има специални винтове за тая работа без да се разпробива предварително
оставя се по 6мм фуга между панелите и се запалва със силикон
отгоре нарежда изолация,като се разминават фугите и от тук на там
вече е ясно

но всв пак сме в БГ и такива профили няма тук,затова може да се използва "твоето" описание
leoncho - специалист
Добре си го намислил.
За отвън и за бани е идеалния материал. Поставял съм на дървена конструкция.Реже се с флекс,предварително се разпробиват отвори за винтовете и им се прави фаска за главата на винта. Голям прахоляк е при рязането затова си приготви маска.
За боядисването от сайта на ривагипс ти дават отговор.
При мен финишното покритие е силиконова мазилка,но преди това шпакловка с бяло лепило и мрежа.
vipltd - специалист
Плоскостите с имитация на дърво са по -добри за облицовка на външни фасади.
Плоскостите с размери 122/244 см са за мокри помещения,като в баните се препоръчва да се монтират с грапавата страна откъм фаянса.
Така няма нужда от контакти.
Има и с релеф на каменна ,тухлена зидария и имитация на гнайс.

Прикачен файл

фиберциментсайдинг 1.jpg
фиберциментсайдинг 1.jpg (11.02 KиБ) Видяна 10105 пъти

Прикачен файл

фиберцимент панел с имитация на камък 2.jpg
фиберцимент панел с имитация на камък 2.jpg (14.22 KиБ) Видяна 10105 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Циментфазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: