• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте, моля за съвет какъв добре покриващ латекс да избера за боядисване на стаи в новопостроен апартамент? Някой знае ли как вървят горе-долу цените?
Леко Интерин, бял: 5кг - 15лв, 8кг - 20лв. Не останах никак доволен от покривността му. Може би защото ставаше въпрос за таван.
Оскар - румънски: с 1.5кг покрих 12 квадрата, бяха му необходими 1.5 ръце :wink: Цената му мисля беше 14лв за 2.5кг.
Крафт - уж немски, но иначе съм доволен: 9кг - 40лв, 1кг покрива 10 квадрата без проблеми. В момента боядисвам с него и така като гледам и за него една ръка ще му е малко, а две много...
Изобщо избор голям - слагаш парите в джоба и си ти...
Може да прегледаш и този раздел
И Левиса не е лош :o :o
Levis не е лош, но излиза малко "дебело" да боядисам 200кв.м с него...
В Бриколаж ми искаха 115лв за 5л.
И Dulux не е лош, но и той е скъп :(((
Трябва да кажа, че съм си много доволен от Оргахим хамелекон. Тонирахме в тъмно кафяво и бледо бежаво. Покри си супер. Няма петна, няма валяци...върху картон и върху мазилка еднакво добре. Преди това минах една ръка бяло с най-ефтиния предложен латекс в магазина
Аз боядисвах вкъщи с Dulux.
Въпреки по-високата цена не съжалявам, защото на две ръце всичко стана идеално.
За детската стая използвах доста интензивен цвят - Sexy pink, но няма петна въпреки липсата ми на опит.
Освен това търпи известно почистване, което е важно, особено в проходни места като коридор например, защото или някой ще се подпре на стената, или обувка ще закачи.
Та не се знае дали всъщност евтиното не е по-скъпо.

П.п.: сега като гледам давността на темата, сигурно въпросът отдавна е приключен, но все пак...
Давай с "Леко"-компромисен вариант цена-качество.Покрива добре на 2 ръце !!!
Боролекс на Boro - идеален, много съм доволен от него!
Повече ми хареса и от Pastelo, и от Dekorator.
sstefanov написа:Боролекс на Boro - идеален, много съм доволен от него!

Придържам се към същото мнение, Боро е страшно хубав латекс, 2 год е в моята стая и е мн свеж, сега намазах др стая и коридора и светна жилището + това е сравнително евтин.
Аз съм за Боро.
Съпоставям цена и качество.
Ако имаш парички претполагам ще останеш доволен от Levis.
Хубаво е да минеш първо една ръка с бяло,след това цветнол.
аз съм заложил на Юпол, много добур малко скъп, но в пъти по-добур от българските
jjkale написа:аз съм заложил на Юпол, много добур малко скъп, но в пъти по-добур от българските

първо пишеш в теми отпреди 1 г.И обясни с какво е в пъти по-добър от бг??????по кои критерии???
"HET"-чешки латекс, средна цена-високо качество! :)
"Диспофикс" на СТРОМ 21-ниииска цена-отвартително качество!!! (25лт = 21лв) :shock:

Избирай! Ама както е казал народа-"Не може, хем х*я в п*тката-хем и душата в рая" :wink:
Вече втори път ползвам латекс на STO (що). Покрива на една ръка и не искам да чувам повече за други марки. Коства ми 100 лв за 100м2 апартамент (стени и тавани) и ми остана доста за другия етаж на пролет.
Я и дЕдо да попита нещо.
Съществуват ли бои от рода на латекса които да не допускат поява на мухъл? :?
Не, не съществува!
Всичко е до време
"Антибактериален", "Санитарен" и тем подобни наименования, са довреме...
След това има препарати като "Саво", "Мастер", "Глоуб" и други знайни, и незнайни герои за борба с мухъла и плесента :-D
Окака Чука написа:Не, не съществува!
Всичко е до време.

Щеше ми се като боядисам есента да изкара до пролетта без да мухлясва. :?
Здравейте Приятели,
чичо гугъл се издънва :( и не иска да ми каже нищо за латексова боя Авангард. Гледам я на промоция и ...
Някой използвал ли е това "чудо" и има ли някакво мнение за нивото на качеството?
todorov написа:Някой използвал ли е това "чудо" и има ли някакво мнение за нивото на качеството?

Всички са еднакви, само имената и цените различни. :lol:
Neno Er написа:
todorov написа:Някой използвал ли е това "чудо" и има ли някакво мнение за нивото на качеството?

Всички са еднакви, само имената и цените различни. :lol:

Не е баш така :wink:
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Дневна”