Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, напатих се от лоши майстори и сега трябва да се оправям сам.Проблема е ,че ме няма никакъв в електротехниката.Може ли някои любезен човечец да ми нарисува схема(фаза нула земно) как да вържа тези две кутий. Не случайно моля някой да ми я нарисува просто виждал съм схеми в интернет ,но немога да ги разбера а така като някой ми я нарисува мисля че сте се оправя.Знам ,че е занимавка но просто ми е на зор и няма кого да попитам около мен.Благодаря предварително.
за девиатор виж тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0&start=15
ако и от нея не схванеш как се връзва ,ще е най добре да си викнеш електротехник
там става дума за двоен девиатор но то е 110% същото

виж и тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0%F2%EE%F0
Айде ти си дай труда да нарисуваш схематично какви са тези кутий и какви кабели и от къде идват към тях щото нещо не става ясно и аз обещавам да ти нанеса връзките на тая снимка така че да се получи една работеща схема :|
Ето това е девиаторната кутия,само че гледам развързаната кръстата кутия и нещо немога да разбера кои кабел какъв е и от къде идва

Прикачен файл

dev..jpg
dev..jpg (16.93 KиБ) Видяна 2657 пъти
Ето така:

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (15.88 KиБ) Видяна 2633 пъти
Благодаря много.
Остава да намериш общия краи на девиатора.
а някой може ли да ми помогне по същия начин за кръстата кутия?

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (36.77 KиБ) Видяна 2507 пъти
За кръстатия ключ май трябват четири жила
Готово, но за кръстатия ключ беше дал само три проводника, нужни са четири. Дано в деиствителност да не липсва четвърти. Кръстатия просто обръща местата на кореспондиращите два прободника между девиаторните ключове.

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (34.83 KиБ) Видяна 2493 пъти
мерси много,дам четири са на кръстатия сега видях.
И да запомниш, че на кръстат ключ трябват четри проводника :!:

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Електротехника”