• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Има ли надежден начин за решаване проблема, показан на снимките без подмяна на тръбите (балончетата на средната тръба)?
Тия балончета ми се струват опасни, особено ако се пукнат, ще си имам приятелски разговори със комшиите под мен. :lol:

Прикачен файл

P1030374_800x600.jpg
P1030374_800x600.jpg (48.05 KиБ) Видяна 5095 пъти

Прикачен файл

P1030373_800x600.jpg
P1030373_800x600.jpg (41.7 KиБ) Видяна 5095 пъти
Това е капка в горния слой на тръбата, отдолу има алуминиева вложна и един още слой.Изрежи го внимателно, и ще се убедиш, че не е пробив, а отгоре е капнало от машината при изтеглянето.Спи спокойно ;)
Има такива ремонтни скоби, но се намират трудно и няма да ти излезе по-евтино с тях. По добре извикай някой да ти подмени част от тръбата в твоя участък. Мисля, че холендър ще е задължителен. Много интересни балони - не съм виждал такива. А това са тръби Стаби, които трябва да са много здрави. Интересно ми е дали са чешки - можеш ли да прочетеш надписите?
Последна промяна от LazarGanev на нед юли 25, 2010 8:27 am, променено общо 1 път.
Това балонче там ли си беше или се появи в последствие?
Spokoiniq написа:Това е капка в горния слой на тръбата, отдолу има алуминиева вложна и един още слой.Изрежи го внимателно, и ще се убедиш, че не е пробив, а отгоре е капнало от машината при изтеглянето.Спи спокойно ;)

Не е сигурно че е така - може да има шупли в долния слой и водата да преминава през него, както и през алуминия, който е на решето и да надува горния слой - едното балонче е точно върху отвора на решетката. Ако се спука балончето водата няма да шурне, но може да сълзи. Имал съм подобни случаи на маркуч за 200бара налягане
Балончетата се появиха впоследствие. Тръбата ще се сменя, въпросът е докато го направя (поради други причини) да не се случи фал.
Какви са тия скоби (торговско или друго име), къде могат да се търсят - за София?
Такова Стаби ползвам немско на Вефатерм , до сега не е имало проблеми хем за парно при температура 85 градуса .Каво пише на тая тръба , ползвал съм и турски -пак държът. :?Даже като я гледам -много ми прилича на немската .
Решението е на първата снимка режеш слагаш муфа и лепиш :wink:
мале, това е външно, няма грам достъп до вътрешната част на тръбата. Спи спокойно.
Ето вида на полипропилена:

Прикачен файл

P1030388_resize.jpg
P1030388_resize.jpg (49.11 KиБ) Видяна 4691 пъти
Тръбите са напълно компрометирани! Живота на този тип тръба е минимален - от 1 до 3-4 години! Въпрос на време и късмет е кога ще протече!
Съветвам да се подменят незабавно!
Това са тръбите, които може да ползвате спокойно и без притеснение, когато става въпрос за полипропилен - стабилизирани

Мехурите ще увеличават, както броя си, така и обема си!

На пазара ментетата винаги са повече от оригиналите! Полипропилена се използва защото е най-евтиния възможен материал за водопровод! Ние пък купуваме, най-евтиното от най-евтиния материал и резултата е налице!
Тоя ппр е менте .Развалили са и името на Екопластик.
То само по вида на надписа се разбира че не е ЕКОПЛАСТ
Ей ви и подобно качество пвц тръби! Дупките са им "фабрични".

Изображение

Изображение :-D :-D
Някой е заварявал отгоре. :?
MamaMy написа:Някой е заварявал отгоре. :?

Тцъ - менте си е! Ето ти снимка на която се виждат и шуплите по материала.

Изображение
Wavin Ekoplastik са си хубави чешки тръби, защо е станало така, не е ясно.
рекламирай ги при официалния вносител Enbra Bulgaria (http://www.enbra-bg.net) и те да видят дали не е някакъв ментак на пазара. Защото са от най-популярните тръби и може да има ментак.
Попадал съм на такива тръби -един клиент си ги бе купил -накарах го да ги върне.По принцип такива тръби се ползват за кабелни трасета , но някой продавачи злоупотребяват и ги продават за канализация.С години съм ползвал на Капитан дядо никола , преди да излезнат оранжевите тръби и фитинги.
А как да познаем кои са за кабели и кои за вода :?
Тези за кабели са груби, безформени,с дупки като на снимката,имат в единия край подготвено уширение да се надява тръба в тръба,нямат никакви букви и цифри като обозначение по Дин и Исо .Също и не са калибровани за фасонните фитинги за канализация.
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Водоснабдяване и канализация.”