Всички въпроси за вилата.
Здравейте съфорумци,

Предварително се извинявам ако използвам неточни термини.

Приключвам изграждане на пещ и ББКю на вилата. Коминът трябва да мине през покрива на навес. Иска ми се сам да направя "обшивката" на комина, по която да се стича водата.
По принцип майсторите я правят от поцинкована ламарина, но може ли да се направи от друг материал?
Дайте съвет.
има самозалепващи ленти за тая работа-колко повече ги напече слънцето ,толко по здраво лепят
от k_georgiev1956 » вт авг 31, 2010 11:56 am
Ebahti, благодаря за отговора.
Виждал съм ги в Бриколаж. Има различни ширини.
Можеш ли да ми препоръчаш от кои да взема за да се справя по-лесно?

Поздрави!
http://www.bramac.bg/produkti/pokrivni- ... steni.html
Аз наскоро използвах това от линка. Цената му беше около 130 лв., но според мен си заслужава, работи се много лесно и както каза колегата като го напече слънцето става бетон. Това с ламарините е умряла работа - не съм виждал такова изпълнение което да не тече. Освен това не мисля че ще излезне по-евтино.
еми не помня каква точно си взех за моя комин :? купих я от складовете на "Топливо" върти ми се нещо в главата че май беше на Брамак ама не съм сигурен....за всеки случай върши прекрасна работа и става бързо
:)

ей пак разбирачи .Аз пък имам една обшивка на комина на вилата която на почти 30 години и още не тече. Това си е тънкост, наистина е просто но не всеки го знае.. :wink:

Сттранно ми е защо давате стотици левове за брамаци, а като дойде манго за 80-100лв се скъпите
Точно щото е манго:wink:! Предпочитам да ги дам за нещо малко по качествено от поцинкованата ламарина за сметка на манго. Айде снимай я тая поцинкована ламарина която е изкарала 30 години че още не съм виждал такова животно.
На покрива на моята вила, когато е правен през началото на 70-те е ползвана поцинкована ламарина с дебелина 0,6-0,7мм Макар и цинковото покритие да е паднало и всичко да е ръждясало имам ламарини които ще изкарат още.Улуците изкараха 25 години. Около 2003 година сменихме улуците с нови поцинковани от 0,5мм ламарина (по- дебела вече не се предлага). Тази година се оказа че някои вече са се пробили, заради сбъркани наклони и калпави връзки.

Новите ги правиха едни старци, които не запояваха връзките, а ги загъваха. На единият скат са ги загънали срещу посоката на отичане, и не са проверили скобите за провисване.
Наистина не е ръждясала почти и разкройката на обшивката е много добра. Да, от дебелата е 0.7 или нещо такова
Друг "необясним" факт е че хоризонталните улуци бяха прогнили но там където са скопчани не са мръднали.Как са ги правили колко ката са ги скопчавали историята мълчи, и няма как да разбера. Но обшивката си я запазих за модел и мостра и ще я снимам :)
Преди всичко, трябва да кажа, че по пещта и ББКюто всичко сам съм направил (с малко помощ от синовете).
Ето защо зададох въпрос за саморъчна направа на обшивката на комина.
Тази лента на Брамак изглежда доста читава и дълготрайна. От сайта им обаче оставам с впечатление, че трябва да си купя и лайсна и уплътнител. Ще ходя до Топливо с/у Зоопарка - там имат налични и ще разпитам подробно.
Благодаря за мненията и съветите.
Можеш да минеш и без лайсна, досатъчно е комина да е измазан и лепиш отгоре. Аз бях питал в 5 склада на топливо за лайсната и никъде не бяха чували за нея въпреки че са продали тонове от Wakaflexa.
не ти требват лайсни,само шпакловай комина там където ще лепиш с лепило или циментова шпакловка,за да стане по гладък и си свиркай :wink:
от Transporterr » нед май 01, 2011 2:39 pm
Re:
Transporterr написа:.. запазих за модел и мостра и ще я снимам :)

vlad0 написа:. Айде снимай я тая поцинкована ламарина която е изкарала 30 години че още не съм виждал такова животно.

много добре си личи, как е корозирала ламарината в участъците където е подливала вода от шапката на комина, там където не е (от горната страна) е почти като нова въпреки 30те си години :)

Изображение

Изображение

Изображение

на пръв поглед всичко е ясно но.. да влезе убитият :-D
тънкоста явно е във вътрешните ъгли които са някак мистериозно засукани :?
ето тези ползват и някаква мембрана отдолу, под медната обшивка http://www.youtube.com/watch?v=Mb8oapVFVow
в тази връзка всякакви снимки на обшивки са добре дошли :)
Благодаря на Владо.
Купих Вакафлекс от Топливо. С децата го поставихме за един час около комина. Чичо Гугул дава и указания как се работи с него. Пасна идеално. Отдолу пече, отгоре вали - няма проблем.
от stiv1961 » вт май 10, 2011 9:55 am
Re:
k_georgiev1956 написа:Преди всичко, трябва да кажа, че по пещта и ББКюто всичко сам съм направил (с малко помощ от синовете).

А снимки няма ли да има?

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Всичко за вилата”