• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
linka- - напреднал
Здравейте,майстори!
Обръщам се към вас за помощ - сменяме кухненския шкаф под мивката.Сглобихме го.Избрахме и нова мивка - бордова на Тека.И стигнахме до монтажа на самата мивка :? И тук - шах! :rolleyes: .Та питанката ни е как се закрепва самата мивка за шкафа?По какъв начин се фиксира?Седим и се чудим,чудим се и се маем,и ще чакаме бърз и компетентен отговор от знаещите,благодаря ви предварително. :supz: :)
ebahti - майстор
Мойта съм я залепил с водоустоичив силикон...
linka- - напреднал
ebahti написа:
Мойта съм я залепил с водоустоичив силикон...
Само силикон?Тя стъпва само по 1см от трите страни на шкафа,стабилно ли ще е?
Spokoiniq - майстор
Не беше Тека,а бг, на едно такова шкафче му боднах по едно парче пдч да се оформи "релса" и с пяна с шлаух-удължител(за да не излиза газа)опених отдолу, 4 години е бетон, при наематели.
ebahti - майстор
Що само на 3те...? Има едни салами черен силикон който като фане -нема мърдане
linka- - напреднал
Ето така стъпва на шкафчето:
Изображение
Изображение
Изображение

От едната страна е първи шкаф(ще се вижда едната страна) и с черен силикон да не го оа...е :),а това с "релсата" не го разбрах много(не съм блондинка :-D ) :supz:
shadowman - майстор
Аз вкарвам някакво парче материал в краищата на мивката и я хващам с ъглови планки.
az_
Стара тема но ето мнение. Ако не са дали скоби за захващане за плота, използвай силикон прозрачен той е водоустойчив. Като намажеш по крайщата на мивката (сагай по повече после като засъхне може да го изрежеш) центрираш да стъпва отвсякъде еднакво и я натискаш с нещо тежко за 2-3 часа. Може да речем с кофа вода. Като минат часовете за стягане на силикона, махаш тежкия предмет и си готов. А това, че стъпва по един см. не е проблем така са мивките. Отвора им се реже с един сантиметър по-малък от мивката. Успех на монтиращите.
shadowman - майстор
Темата е за бордова мивка а не за вграждане.
az_
Ако махна едно изречение от отговора ми а именно "Отвора им се реже с един сантиметър по-малък от мивката." другото си важи. Който чете и пита ще намери и отговор.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за монтаж на мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: