• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Добро утро на всички :-)

Следя форума от дълго време и понеже всички сте с голям опит исках да ви попитам дали някой може да ми препоръча стрoител из варненска област за една къща на един етаж, РЗП -150кв. метра и въобще според вас колко може да излезе грубия строеж на една такава къща?
Благодаря за отговорите и приятна седмица на всички
Поздрави :yawinkle:
Последна промяна от Jenni на пон фев 13, 2012 2:53 pm, променено общо 2 пъти.
Jenni Как очакваш някой да ти каже колко ще струва къщата.Този въпрос е меко казано тъп,можеш да очакваш само някой да ти препоръча строител.Разгледай се в темите много е коментирано.
Аз бих и препоръчал да си наема подизпълнителите сама - стига да има време и възможност.В противен случей ще трябва да си плати сериозна сума.
На хората които ще строят с дърво препоръчвам темата на v_tan - http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=47&t=36927
stenmark написа:Jenni Как очакваш някой да ти каже колко ще струва къщата.Този въпрос е меко казано тъп,можеш да очакваш само някой да ти препоръча строител.Разгледай се в темите много е коментирано.

Chestno da ti kaja, nasitina ochakwah da chuja njakakwa orientirowachna cena... no ste poogledam iz starite temi, mesri za saweta :-)
Tsilkov написа:Аз бих и препоръчал да си наема подизпълнителите сама - стига да има време и възможност.В противен случей ще трябва да си плати сериозна сума.
На хората които ще строят с дърво препоръчвам темата на v_tan - http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=47&t=36927

Ne stroja s darwo.... Blagodarja za linka, sega ste go pregledam :-)
Моя грешка :axe: .В такъв случеи за грубия строеж(основи,зидария,покрив) аз бих заложил 150 евро на квадрат като някакъв ориентировъчен бюджет.Колко точно ще излезе зависи от 1000 неща - близка цифра ще разбереш от КСС на проекта.Ама грубия строеж е 20-40% от стоиността на цялото къще.
Tsilkov написа:Моя грешка :axe: .В такъв случеи за грубия строеж(основи,зидария,покрив) аз бих заложил 150 евро на квадрат като някакъв ориентировъчен бюджет.Колко точно ще излезе зависи от 1000 неща - близка цифра ще разбереш от КСС на проекта.Ама грубия строеж е 20-40% от стоиността на цялото къще.

Towa e super! Blagodarja ti :-) Pri mene warianta e che az imam nesto podobno na americansko bungalo s mnooooogo prozorci i stakleni wrati.... mda.... sega se chudja dali da wzema maistor s brigada ili firma i waobste.... abe ste ida az da porazlista prednite temi koj kakwo e pisal... :-)
Hякой да може да ми препоръча добър майстор или фирма за строеж? искам да разпратя няколко запитвания... :?
Последна промяна от Jenni на пон фев 13, 2012 12:53 pm, променено общо 3 пъти.
Ако ти е трудно да пишеш на кирилица, ползвай това - Превод на български текст от латиница на кирилица
jekasus написа:Ако ти е трудно да пишеш на кирилица, ползвай това - Превод на български текст от латиница на кирилица

OK, ще се постарая, merci :-)
Все още не сме разбрали каква технология сте избрала ако не е дърво и готов проект имате ли ?
Jenni написа:Добро утро на всички :-)

Следя форума от дълго време и понеже всички сте с голям опит исках да ви попитам дали някой може да ми препоръча стрoител из варненска област за една къща на един етаж, РЗП -150кв. метра и въобще според вас колко може да излезе грубия строеж на една такава къща?

Здрасти! Мога да ти препоръчам строител ,който довършва 3-та къща в с.Близнаци,и да ти покажа какво и как се прави.Също така бих казал така на едро и без да гледам плановете, с извесна условност,че едноетажна къща на 150 кв. може да излезе и под 100 евро квадрата на грубия строеж.
stivemaster написа:Все още не сме разбрали каква технология сте избрала ако не е дърво и готов проект имате ли ?

Добро утро

мисля да строя с тухли, всичките проекти са готови и до седмица излиза разрешението за строеж-т.е. визата за строеж
Фло написа:
Jenni написа:Добро утро на всички :-)

Здрасти! Мога да ти препоръчам строител ,който довършва 3-та къща в с.Близнаци,и да ти покажа какво и как се прави.Също така бих казал така на едро и без да гледам плановете, с извесна условност,че едноетажна къща на 150 кв. може да излезе и под 100 евро квадрата на грубия строеж.

Добро утро:-)

Моля те, "дай майстора насам" :-))) Да се видя с него и да си поговорим и т.н....че от вчера са започнали да ми предлагат едни оферти 8-[
С тухли ,каспичански сигурно и сте предвидили и котел на пилети най вероятно немски от Ер..то (пу че ще им напрая и реклама замалко) ,офф #-o отчайващо .
Фло ,що така всички бе човек ,ти поне знаеш ли ?
Вместо да проявят малко разум когато трябва и после с излишните си очевидно пари да ходят да помагат в някой дом за деца ли или другаде !
Кога ще се промените бе хора , я прочетете малко за кви неща си говорят хората http://fakti.bg/technozone/30881-prez-2 ... vejdat-tok
Макар че действителността у нас за жалост е друга и сега ще последват отговори от рода "ти на нас акъл не ни давай ний му разбираме достатъчно но почваме да питаме едва когато вече е малко късно"
stivemaster написа:С тухли ,каспичански сигурно и сте предвидили и котел на пилети най вероятно немски от Ер..то (пу че ще им напрая и реклама замалко) ,офф

Ся ако се окаже ,че и покрива е със стоманобетонна плоча за скатовете и удряме в вкласиката :lol:
stivemaster написа:С тухли ,каспичански сигурно и сте предвидили и котел на пилети най вероятно немски от Ер..то (пу че ще им напрая и реклама замалко) ,офф #-o отчайващо .
Фло ,що така всички бе човек ,ти поне знаеш ли ?
Вместо да проявят малко разум когато трябва и после с излишните си очевидно пари да ходят да помагат в някой дом за деца ли или другаде !
Кога ще се промените бе хора , я прочетете малко за кви неща си говорят хората http://fakti.bg/technozone/30881-prez-2 ... vejdat-tok
Макар че действителността у нас за жалост е друга и сега ще последват отговори от рода "ти на нас акъл не ни давай ний му разбираме достатъчно но почваме да питаме едва когато вече е малко късно"

Imam chuwstowo, che me wzemate na majtap a?
Az ako imah ideja kakwi sa tuhlite stjah da napisha :) Njama da ima kotel, sajeljawam, shte imam klimatici i kamina!
A, i pokriwa ste e rawen :razz:
Tsilkov написа:
stivemaster написа:С тухли ,каспичански сигурно и сте предвидили и котел на пилети най вероятно немски от Ер..то (пу че ще им напрая и реклама замалко) ,офф

Ся ако се окаже ,че и покрива е със стоманобетонна плоча за скатовете и удряме в вкласиката :lol:

Скатове? Mоля?
Eдноетажна къща с равен покрив! Tова кам коя класика спада? :cool:
Последна промяна от Jenni на ср фев 15, 2012 11:14 am, променено общо 1 път.
Просто предположих на база масата неща които се правят - пак грешно :lol: .При условие ,че покрива е плосък (дано да съм разбрал праивлно де :lol: ) нещата започват да звучат малко по-логично.
P.S.Фло мисля ,че тука вече е подходящо да разкажеш за любимия си метод - ламаринобетона.
Последна промяна от Tsilkov на ср фев 15, 2012 11:16 am, променено общо 1 път.
Jenni написа:
Tsilkov написа:[
Skatowe? Molja?
Ednoetajna kashta, s prozorci, s rawen pokriw...towa kam koja kasika spada sega? :-)

Това спада към класиката на "арбската революция", ако ма разбираш :wink:

Прикачен файл

po-kriv.jpg
po-kriv.jpg (62.22 KиБ) Видяна 3966 пъти
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Къщи”