Монтаж, топло и звукоизолации.
Здравейте, започнах една преградна стена от гипсокартон. Подготвих се теоретично и работата потръгна, но срещам малка трудност при изпълнение на закрепването на СW и UWпрофилите един за друг. За да ги захвана, пробивам с бормашина с малко свредло отвор и тогава навивам винтовете"копчета". Предполагам, че така ще сложа и гипсокартона (което е доста трудоемко). Ако има по-лесен начин или някакъв трик - помогнете!!!
Гипскартона се захваща към профилите с обикновени черни рапидки 25мм и като ги навиваш с винтоверт те без проблеми се завиват в профила...не е нужно да пробиваш предварително. Същото се отнася и за самонарезните(копчетата), но много зависи дали са качествени, защото на някои само името им е токова! Аз лично бих ти препоръчал щом пробиваш да захващаш с поп-нит 3,5 или 4 мм става здраво пък и според мен главичката повдига по-малко от колкото на копчетата!
п.п. Не си споменал с винтоверт ли работиш или на ръка, защото без въпросния инструмент...не казвам, че е невъзможно но по добре не се хващай!
ogele написа:Здравейте, започнах една преградна стена от гипсокартон. Подготвих се теоретично и работата потръгна, но срещам малка трудност при изпълнение на закрепването на СW и UWпрофилите един за друг. За да ги захвана, пробивам с бормашина с малко свредло отвор и тогава навивам винтовете"копчета". Предполагам, че така ще сложа и гипсокартона (което е доста трудоемко). Ако има по-лесен начин или някакъв трик - помогнете!!!

Една моя любима мисъл:

"Два месеца работа с компютъра спестяват два часа четене на документация!"

Моя съвет е да наблегнеш малко повече на зелената част и по този начин ще си спестиш червената!

Ако пропуснеш пробиването , работата ще потръгне! Не е необходимо захващането на CW към UW с копчета. Ако ги захванеш докато правиш конструкцията , после трябва да махнеш копчетата преди да сложиш картона. По принцип за да се избегне тази процедура се използват шанц клещи. Аз въобще не ги захващам и нивелирам предварително. Оставям тази процедура при монтажа на картона. Тогава също не е необходимо да пробиваш отвори рапидките си влизат лесно с малко натиск . Аз лично съм завивал над 3000 рапидки на ден . Представям си ако трябваше да им пробивам отвори предварително :-D :-D :-D
Тани написа:.... . Аз лично съм завивал над 3000 рапидки на ден . Представям си ако трябваше да им пробивам отвори предварително :-D :-D :-D

Броил ли си ги?
Малко аритметика :lol:
3000:8/8 часов работен ден/:60/минути/=6,25 рапидки за минута. Т.е., на всеки 10 секунди по рапидка. :? :? :? :? :? :?
Това е при положение, че въобще не почиваш, тоалетна, кафе и т.н.

Имаше едно време един филм с Чарли Чаплин и завиването на гайки на конвейр :lol: :lol: :lol:

Браво!
Естествено, в кръга на шегата.
Благодаря Ви много за насоките. :? Явно съм попаднал на копчета менте, защото моите не са самонарезни, а само заострени и става трудно. Работя с винтоверт (на ръка наистина едва ли би станало) и при новите указания определено ще напредвам по-бързо!!! :-D
Стефане , по тези твоите сметки съм ги завил за около 2 - 2,5 часа , през останалото време съм вършил и други работи! За бройката съм абсолютно сигурен! Броих кутиите! В тази бройка не съм включил копчетата! Една рапидка се завива за не повече от 2-3 секунди , а при повече опит и за по-кратко!

ogele точно за острите става въпрос! Те са по-добри! За копчетата пробвай да ги завиваш на по-ниски обороти!
Стефчо, мойто момче! Ти виждал ли си накуп 3000 рапидки?
ogele точно за острите става въпрос! Те са по-добри!

Тани е прав, тези на които върховете наподобяват на свредло не струват!
vesbond написа:Стефчо, мойто момче! Ти виждал ли си накуп 3000 рапидки?

Би ли споделил на колко си години? Може и на ЛС
Е, нали ще се учим няма да се заяждаме!
стената стана страхотна. остава само боята и свършвам. съветите бяха много ценни (особено за по-бавните обороти) благодаря Ви.
Браво , много си бърз! Хей така от любопитство - колко рапидки зави?
Тани написа: Една рапидка се завива за не повече от 2-3 секунди , а при повече опит и за по-кратко!
!

Стояне !!! Намали малко времето и няма да се заяждам за скороста на завиване, я кажи ти дали трябва да имам мнение по този въпрос. От скромните ти познания за мята особа?
Абе мислих си да кажа че ти ги завиваш за секунда , но очаквах Стефан да каже че е невъзможно за 2-3 секунди и да го пратя да те пита ти за колко ги завиваш!
Не съм майстор,но завивам рапидките доста бързо.Купих си винтоверт за гипскартон и с него ми се струва че става за секунда, даже по бързо

Прикачен файл

667.jpg
667.jpg (20.07 KиБ) Видяна 15991 пъти
Виждал съм такъв винтоверт в един приятел но той прави ПВЦ и АЛ. дограма. Струва ми се, че е доста тежък инструмент за работа с гипскартон.
Въпроса не е за колко време откакто започнеш да завиваш рапидката влиза, а за колко време ще завиеш примерно 10 рапидки една след друга! Това си зависи от твоята сръчност! Ако можеш да паднеш на по малко от 10 секунди за десет рапидки само мога да кажа браво! Днес си засичах аз ги завивам за 14 секунди!
Последна промяна от Тани на съб дек 15, 2007 2:55 am, променено общо 1 път.
MNOGO STE DOBRI ,EDINIJAT ZAVIVA-3000 RAPIDKI,DRUGIJAT TOKU SHTO SI E KUPIL VINTOVERT.ZA TOZI S VINTOVERTA-SPORED MEN BI TRIABVALO DA SE VAZDARJA V PRIKAZKITE.TOZI S 3000TE RAPIDKI DA NE E RABOTIL S TSIALA BRIGADA?DA VI PITAM I DRUGO-OT KARTON RAZBIRATE LI?
Мод. Редактирано.
Писането на кирилца е признак на грамотност.
Моля те редактирай си мнението.

Някой да е казал че разбираме от гипскартон?! Ние само си завиваме рапидки! :-D :-D :-D
regips написа:........ I DRUGO-OT KARTON RAZBIRATE LI?
[

Абе аз не разбирам от картон, а ти умееш ли да пишеш. Много неучтив първи пост.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Преградни стени и предстенни обшивки”