• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
Керамичен котлон с 4 плочи, на едната плоча предполагаме, че не му работи терморелето. Като се вкючи, независимо от позицията на ключа (от 1 до 9), котлона се зачервява и не гасне, докато не го изключиш. А другите включват/излючват със честота съобразно позията на ключа(от 1 до 9).
Какъв може да е проблема ? Ако е от термореле - откъде да се купи ?
Ето снимка:
Изображение
hidrazin - майстор
http://apogee99.com/index.php?main_page ... ts_id=3396
Ключ /енергиен регулатор/ за керамичен плот
Ключ /енергиен регулатор/ за керамичен плот Gorenje, Korting
Какъвто ти пасне. Това на плочата е само предпазно за да не прегрее когато нещо стане с регулатора. И не се продава отделно. Върви си с плочата. Примерно:
http://apogee99.com/index.php?main_page ... ts_id=1096
:partyman:
vk - специалист
Да разбирам, че проблема е в ключа (четирите в дясно), там в него е релето което включва/изключва, а не в някакво друго реле. И се сменя целия ключ.
rado_ev - специалист
Като стигнеш до ключовете пробвай да смениш този за който имаш съмнение, че не работи, със съседен ключ за който си сигурен, че управлява котлона правилно.
Предложението ми е само за проверка на ключа
hidrazin - майстор
Ми то реле няма. Ако си представяш някое отделно реле де. В самия ключ има биметална пластина дето се нагрява от протичащия ток.
С врътката за степените само я регулираш колко да е натегната. По-натегната - по-голяма мощност на котлона.
Това за пробата с някой от другите ключове е много добра идея.
Леко ме съмнява това дето казваш че въобще не изключва. Ако го оставиш по-дълго време, оная уйня в плочата трябва да го изключи по някое време като почне да прегрява и пак да го включи. На една такава плоча с парче керамичен плот съм си приспособил на село за екстрено печене на чушки - без никакъв друг регулатор. Работи само на защитата и все едно е на максимум.
:partyman:
Draganov - специалист
Ако са еднакви терморелетата,пробвай с такова от друга плоча.Най-вероятно са залепнали контактните пъпки на релето.
todortv - майстор
Най-вероятно е прекъснал резистора-нагревател вътре в регулатора.
valentino76bs - майстор
Едва ли ползваш и четирите плочи направи си най използваните!
vk - специалист
Не съм го решил още въпроса, засега се ползват другите котлони.
Освен това трябва да се отваря (чрез разлепване) керамичния плот за да се стигне до вътрешната част. След това да се залепва с термоустойчив силикон.
Ето какви регулатори намерих (ползват термина "енергиен регулатор"). А вносителя на Фабер и Нарди(„Лекс Груп” АД) иска 40 лв.
Изображение
hidrazin - майстор
Е за какво да го разлепях/отваряш? Тези регулатори обикновено са монтирани извън плота - най-често в горния край на фурната. Ако плота е комплект с фурна де. Иначе пак са извън плота.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт керамичен котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: