• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Някой от вас експлоатира ли китайски батерии ? Има ли резервни части? Струват ли си парите?
Не смятам че" инвестицията" в китайски смесители,душбатерии и т.н. аксесоари за баня и кухня са добра идея.
Лично аз ползвам на "Видима-идеал"-Севлиево от 6г. в пълна експлоатация и нямам абсолютно никакви ама никакви проблеми с нито едно от тях.
Цената мога да кажа че не е висока или ако на теб ти се вижда висока то това е заради безупречното качество, което не търпи никакъв компромис.
Лично мое мнение-инвестирай в немски,бълг. италиански,но не и китайски аксесоари за баня.

Успех в избора
Нищо китайско което се продава в Бг не стува!
О месец имаме и китайска и видимска батерия. И двете са около 100 лв. Засега сме по-доволни от китайската - видимската е много "мека" и "гумена" - като се върти и вдига/сваля лостът има известен ход (все едно че има гумени части вътре и те се разтягат), през който не става нищо. Досадно е.
Радвай се, че няма китайски части, които капят... Е, то има време де.
:? Китайски смесителни батерии-тънък материал и са пълен боклук !
Аз рискувах и си купих китайски смесители от Metron, колкото изкарат толко... :roll: изглеждат добре, не са скъпи и не са от най-долнопробните модели. Изработката е добра и за това реших да поема риска.... също така не са пестили материал като са ги правили, защото са тежки. Имам познати, които ползват китайски смесител за умивалник вече 2 години, нямат проблем и все още си го ползват. Вероятно по-често дават дефекти от българските, но всичко си е до късмет. Всичко опира да пари... :cool: , ако сега не ти се дават много пари скъп и дизайнерски смесител, си купуваш китайски, който ще изглежда добре, но може да изкара 2 години...може и повече. Успех с избора....не забравяй, че смесители се сменят ама плочки и кухненски шкафове по-трудно :)
Аз имах китайски смесител.Изкара близо година и прокапа.Лошото е,че части за тях освен,че няма,ами и трудно се разглобяват.Като напънеш по-силно и те се чупят.Сега съм с българси.
Имам в кухнята китайски. Два пъти се е случвало да прокапе и мъжът ми почиства и сменя нещо. В момента не капе.
100лв са скъпите китайски и сравнително евтините български. За банята си купих един по-евтин модел на Видима и нещо не ми харесва. Вече не съм сигурна и в тяхното качество :? .
Дано не се налага да сменя отзад шестограмите.Трябва да е голям късметлия за да ги намери по магазините.Освен това те са и по-тънки от стандартните.
Аз не мога да разбера: или правиш нещо като хората, или не го правиш въобще! Ясно е, че по-качественият модел струва повече, но ми е непонятно защо по-евтините са еднодневки. Трябва да им пише на етикета "срок на годност 2 месеца", а не да го продават за истинска батерия. :evil:
Ей тука съм напълно съгласен с теб. :thumbs: :thumbs: :thumbs:
Като говорим за китайски батерии - на Форма Вита са добри бе, и на прилична цена. Водят ги български но ги правят в Китай.
Много са зле.
По-често прокапват, понеже (на такъв смесител за баня попаднах веднъж) са комплектовани с някакви невиждани части - ексцентриците бяха направо заточени от струговане и прорязваха гарнитурите. А единият ексцентрик не беше пробит!!! Въртиш крана - не тече... А той се прави на тапа :-D
Time2Burn написа:Като говорим за китайски батерии - на Форма Вита са добри бе, и на прилична цена. Водят ги български но ги правят в Китай.

Да бе :) Объркваш се нещо.НЕ те знам що тъй :)
От всички китайски смесители, като Форма Вита, Интер Керамик и тези които се продават в Метрон най-малко лоши мнения съм чувал за Метрон и за това си купих такива. Надявам се да не са малко лошите впечатления заради липсата на хора избрали точно тези и за това да има малко негативни изказвания... :? Имах основен критерий при избоа на смесители - да са с квадратен профил. Единствено, китайските са на добра цена, всички останали реномирани марки са поне 3 пъти по-скъпи и нямат едновременно пита, слушалка и чучур на смесителя за душ. Вероятно след 1-2 години точно тези квадратни серии на всички производители ще са на по-нормална цена, защото няма да са "Нов модел", ако ми се скапат до тогава смесителите ще му мисля.
А сега да ви кажа и за моя опит. Понеже ще ми трябват бая смесители и то от всякакъв вид /за вана, кухня, умивалник и т.н/ се поразрових в китайските сайтове. И познайте кво - това дето го пробутват тука за първокласно италианско, незнам кво си - сичкото е от ВКН /Великия Китайски Народ/. [url]www.foryarn-sh.com[/url] Най-скъпите са 52 долара /смесител стоящ на вана с пет дупки - каскада+врътките+шлаух+превключвателя/ - за сведение за това тука ми искат 500лв. Не знам как да ви атачна ценовата листа /щото ми е на ексел/, но ако някой проявява интерес ще му я пусна на майл. Така, че ако някой от форумците има моя проблем /трябват ми около 10-15 смесителя/ нека ми пише на ЛС. Китайците имат друго разбиране от нас за количества, та ако докараме50-60бр /които те искат да са от вид, а ние смятам да ги направим общо/ се надявам да минем като първа заявка - за мостри така да се каже.
Миналата година сменихме 20-годишните си смесители и на душа и на умивалника в банята. По-добре да не бях. Китайският боклук протече отвсякъде. Резервни части няма. Изби и ръжда, която почиствам отвреме навреме с Cif. Става лъскаво за кратко .... и пак ръжда...и пак лъскане...мАжо е вдигнал ръце и събираме пари за нови... :sad:
Domashen_maistor нещо линка ти не се получи :roll:

http://www.foryarn-sh.com
Един съвет от извора: не си купувайте форма вита - 30% брак до 3-тия месец. Аз им се чудя на вносителя къде му е сметката :?

На видима са много многооо по-добри.
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Баня”