Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
интересува ме необходимо ли е при зидане на тераса с итонг,7.5 см.някакво заклиняване между отделните блокчета с арматурни пръчки да речем или просто се разчита на здравината на лепилото и застъпването?
Няма ли да ти е малко студено с 7.5 ? По принцип ако го заклиниш добре долу и горе няма проблем. Иначе когато остъклявам тераси през ред слагам арматурна пръчка в бенота точно между блокчетата. Просто на нивото на реда правиш дупка в бетона и там вкарваш арматурата, а другата и страна просто се зазижда в газобетона или правиш канал в него.
каква е нормално да бъде дебелината на блокчитата,аз мисля с 7.5см и изолация от вън на зида?
братле аз бих ти препоръчал минимум 15 см , като имай в предвид, че самите производители са си дали като минимум(30 см където не е нужна изолация), което малко ме съмнява ама така е по якостни и топлинни характеристики !

затова сам си прецени ;) и успех ;)
masteradmin написа:Няма ли да ти е малко студено с 7.5 ? По принцип ако го заклиниш добре долу и горе няма проблем. Иначе когато остъклявам тераси през ред слагам арматурна пръчка в бенота точно между блокчетата. Просто на нивото на реда правиш дупка в бетона и там вкарваш арматурата, а другата и страна просто се зазижда в газобетона или правиш канал в него.

Пръчките са хоризонтални предполагам?

А ако не искам дограмата да ми е до горната тераса нали трябва и над прозореца да има 1-2 реда итонг.Ка се лепи за горната тераса за да не падне?
elby написа:нали трябва и над прозореца да има 1-2 реда итонг

чак 1-2 реда не са нужни :-D
достатъчно е да си отрежеш парчета с широчина 5см
залепяш ги, подмазваш и после мериш колко ти е отвора за дограмата :roll:
Имам впредвид първо дограмата се слага и след това се реди отгоре итонг или обратното?
обратното :roll:

нали трябва да имаш мерките на отвора за да поръчаш дограмата
не почвай наобратно, за да нямаш ядове
A отгоре итонга как се лепи за тавана?Само с лепило няма ли да ми падне на главата блокчето докато стегне лепилото ?
Как е метода ?
Има едно нещо дето му викат "щурц". Това е елемента, който "държи" зидарията над прозореца. Може да е от най-различни материали. В случая една дъска широка колкото итонга и дебела поне 3,5 см ще свърши работа. (Дървото е със същите топлотехническите характеристики като итонга.) Пусни я достатъчно дълга за да "стъпи" добре на зидовете от страни.
Ако отгоре не ти остане място за зидане с итонг, запълни с пяна.

Освен това зидане със 7,5 см ми е малко странно, защото на практика толкова са дебели и профилите на дограмата. Лека неточност в зидането и... Значи зидай поне с 10 см. Не трябва обаче и да товариш балкона с голяма тежест (15 см. и нагоре), защото старите балкони са опасна работа. За топлото, наблегни на изолацията. Тя поне е лека.
Успех! :)
:)

Прикачен файл

3.jpg
пояс
3.jpg (43.39 KиБ) Видяна 11275 пъти

Прикачен файл

2.jpg
арматура
2.jpg (44.07 KиБ) Видяна 11275 пъти

Прикачен файл

1.jpg
кофраж
1.jpg (40.01 KиБ) Видяна 11276 пъти
Малко спам :)
Asinka това как сте го направили е за вечни времена,няма бутане после :)
Нали това е целта и идеята, и то в духа на Направи сам :)
Майсторът, до който се допитахме рече:Излишно е!
Но нали го правим за себе си :)

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Газобетон”