Блажна боя, лакиране, латекс, тапети и др.
от maestro.m » нед авг 24, 2008 12:37 am
Benjamin Moore - номер 1 в света , също така боите на БЕНЕТОН са супер
от Dimany » нед авг 24, 2008 3:36 am
maestro -като са Н 1 ,ти боядисвал ли си скоро с бенджамин мур сатенената серия .......та да ми кажеш за разходна норма и колко боя има по стената и колко по пода след като свършиш .....за качество няма да говорим,щото всички претендират за такова :?А за united colors of benetton не искам да споменавам ,тия дето прават дрехи, обувки, парфюми ,презервативи , бои и не знам си кво още ........ сами си правете изводите :|
от maestro.m » нед авг 24, 2008 3:41 pm
Не искам да споря с теб , просто няма смисъл .Benjamin Moore отдавна са се доказали като номер 1 в цял свят . А за Бенетон първо пробвай , после коментирай .
от gal94 » нед авг 24, 2008 5:02 pm
battoni написа:
gal94 написа:Цената на латекса зависи от цветовете. Нашите са по-ярки и ни излезе по около 23 лева на кв.м.
или на литър :? Един литър покрива 5-7 м2 според теб литъра ти е около 150лв.,което мисе струва невероятно :shock:

На литър естествено, правилна е поправката. Понеже горе се говореше за цена на литър.
от Dimany » ср авг 27, 2008 11:07 pm
" А за Бенетон първо пробвай , после коментирай ." Айде да съм пробвал и бенетон и бенджамин и квото още си помислиш ....и то не само за проба . :) Номер едно в света ..... от 3-ма претенденти ли ??:wink: не дей да ставаш роб на марката
от ive1ina » нед окт 26, 2008 2:45 pm
Има добри отзиви и за Крафт- немска е. Цената не е много по-висока от тази на Хамелекон и има много хубави цветове.
от kokitu » вт окт 28, 2008 10:28 am
верно че B.Moor е качествена , но и зависи от доставчика
боядисвах два апартамента дизаинерски с боята, в първия добре всичко беше ок, но за втория (470кв.м.) явно бе решено да си изкарат пари хорицата ибоята беше мешена с друга ,качества под всякакжа критика .

за това гаранция няма, на опаковката може да пише всичко , а дали е така??????????? :headbash:
от vladi_0283 » ср авг 12, 2009 2:57 pm
боите на ХЕЛИОС съшо са много добри,пробвали ли сте ги
от Stenlius » ср сеп 09, 2009 2:12 pm
Какви са ви отзивите за Leko Gold - дотук от 2 места чувам, че покривал от 1 ръка, скъпичък е, но ако е толкова покривен си струва?

Имам зелени стени и тавани вкъщи на хола и стаята, боядисвани с латекс и искам да им сменям цвета, а ми се ще да стане за умерено малко пари и не повече от 2 ръце... :-D

http://www.orgachim.bg/index.php?locati ... 63&start=0
от samisam » пон сеп 21, 2009 5:45 pm
Stenlius написа:Какви са ви отзивите за Leko Gold - дотук от 2 места чувам, че покривал от 1 ръка, скъпичък е, но ако е толкова покривен си струва?

Имам зелени стени и тавани вкъщи на хола и стаята, боядисвани с латекс и искам да им сменям цвета, а ми се ще да стане за умерено малко пари и не повече от 2 ръце... :-D

http://www.orgachim.bg/index.php?locati ... 63&start=0

Здравейте,
Вчера купих AQUIS на Мегахим, с тефлон, дават да покрива 10 кв.м за 1 литър. Не истанах очарован от нанасянето, все ми прозираше, едно парчета колеми се лепяха по валяка, а боята беше произведена юни. Ще видим и колко бързо се замърсява и дали се чисти. Има 2 вида от тази боя-сатен и мат. Моята е мат, не зная сатена как би изглеждал. Аз лично я ползвх за кореции на захабените места. Около врати и ел. ключове. Ако сатена лиснеше, а на горе матово-........
Преди една седмица обаче пак за корекция взех Леко-наистина бях по-доволен от него, то и цената май беше по-ниска.
Ако някой е боядисвал с български бои, нека сподели. Има толкова много марки. Поне да знае форума какво да НЕ ползва.
Поздрави
от housedoktor » пон сеп 21, 2009 6:45 pm
Определено предпочитам Оргахим,но серията с тефлон на Мегахим е много добра.При теб проблема е от лоша основа и липса на грунд.Оргахим продават и 3 вида подобрители на боите една опаковка на 25 литра
от n_a » пон сеп 21, 2009 7:23 pm
samisam, тефлоновата на Мегахим си е ОК. Боя се разбърква Много добре и ако се забележат парцали, се прецежда. Струва ми се, че и основата ти не е била подготвена.
Не е добре да се обвинява производител най-общо. "Полските мебели са боклук", "Левисът ми не покри равномерно" ....
Боядисва се на почистена, обезпрашена, заравнена като попивност и тон основа. С подходящия инструмент.
Като се пазарува боя, освен марка и цвят, се гледа и базата каква е.
Обичайно е, скъпата база да има по-добра покривност. С боя за 120 ми е покривало от първа ръка, с боя за 20 ми се е налагало 4-5 ръце... Сметката не е само в пари, ами и в труд.... и още и още...
от samisam » пон сеп 21, 2009 7:38 pm
n_a написа:samisam, тефлоновата на Мегахим си е ОК. Боя се разбърква Много добре и ако се забележат парцали, се прецежда. Струва ми се, че и основата ти не е била подготвена.
Не е добре да се обвинява производител най-общо. "Полските мебели са боклук", "Левисът ми не покри равномерно" ....
Боядисва се на почистена, обезпрашена, заравнена като попивност и тон основа. С подходящия инструмент.
Като се пазарува боя, освен марка и цвят, се гледа и базата каква е.
Обичайно е, скъпата база да има по-добра покривност. С боя за 120 ми е покривало от първа ръка, с боя за 20 ми се е налагало 4-5 ръце... Сметката не е само в пари, ами и в труд.... и още и още...

Здравей N_A,
Какво точно и тябва на една основа боядисана на 2 или 3 ръце с латекс преди 2 години? Освен измиване и избърсване с вода, защото нямам амонячна вода или натриев триполифосфат? Единственото което се сещам, може би беше вода с веро и търкане с четката на замърсените участъци.
За разбъркването-с бъркалка и дрелка съм я бъркал, изчаках малко след това.
За прецеждането-как да разбера, че има гадости в нея? Нямам навика като боядисвам да цедя боите, а май трябва.
Лекото на Оргахима на ръка го бърках и нищо му нямаше. Цвета си е бял, не ползвам цветни латекси.
Хаусдоктор, щях да питам за тези добавки-ползвал ли си ги и ако да, сподели отзиви. Виждал съм 3 вида, заинтересувах се от ПТФЕ - политетра флуор етилена /Тефлона иначе казано/ Дали така трудно се цапа, както го пише и лесно ли се чисти после?
от n_a » пон сеп 21, 2009 7:54 pm
Не му разбирам толкова, не съм професионалист. Тази боя ми покри на гол негрундиран сатен. Няма махане после.
Не знам какво са твоите захабени места. При мен около врати и ключове е бивало и кошмарно (без червеите).
Никога не правя дребни поправки. Това си е кърпеж. Има си техника и винаги накрая се минава цяла ръка.
от Stenlius » чет сеп 24, 2009 1:19 pm
Аз, междувременно притиснат от малко финансови неудобства си боядисах тавана с най-евтината боя на пазара - Прима на Мегахим от Баумакс - 10 лв за 10 литра бака, бяла. Покри зеленият таван от 3 ръце, редичка седи, но за тези пари очаквах да е по-зле, остана ми около 5 литра. За стените /пак зелени/ взех от Баумакс от латекса, дето те го внасят - http://www.genius-pro.com/ Superweiss, 25 лв за 10 литра, тонирах го лилав с цветните тонери на Оргахим /2 бр за приятно лилав цвят/ и покри много добре от 2 ръце, гъст е и не се разрежда, доволен съм доста. Към 40 квадрата стени с около 5-6 литра на 2 ръце боядисах.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Боядисване и Декориране”