Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Гост
Не съм лепил плочки от 10 години. Материалите се промениха а вероятно и технологийте. Преди години, преди да се лепят плочките трябваше да се накисват и да престоят във вода. Налага ли се това да се прави при новите матерали за залепване?
Кой е най-добрия материал за тази цел?
И още като се използва лепило - теракол, какви са пропорциите за забъркване и добавя ли се цимент или не?
masteradmin - майстор
Ами за слагане на пло4ки като на4ало трябва добре да изравниш основата (с цимент и пясък). Има4е теракола е подходящ за лепене на плочки. И понеже има в себе си лепило няма нужда да топиш плочките във вода, а колкото да слагаш цимент вътре - може, но само ако иска6 да си направиш икономия но така се намалява ка4еството на теракола. Ако трябва да обобщя взимаш една торба 25кг. теракол и му слагаш 5-6 л. вода. А колкото до рязането, ако си купиш нова машинка за плочки ще се оправиш с гранитогреса както и с теракота.
Иван
Според мене не е зле плочките ако не са топени във вода, поне да са влажни за да не "изпият" прекалено бързо водата от теракола. Най-добър според мен е ТЕРАКОЛ ФЛЕКС.особено за бянята ,защото не позовлява на плочките да се свличат. Съвета ми е не купувайте най-евтиното лепило за плочки ,защото ще спестите качество ,а не пари.
emil_v r - майстор
Иване ,според мен Мастерадмин е прав . на всеки чувал изрично пише да не се мокрят с вода лепилото си има добавки за тази цел. А защо е така? щот тънкия слои вода разрежда недопустимо лепилото в зоната на контакта и после там не добива проектната якост .изложих се :D
Osiris - специалист
emil_v r написа:
Иване ,според мен Мастерадмин е прав . на всеки чувал изрично пише да не се мокрят с вода лепилото си има добавки за тази цел. А защо е така? щот тънкия слои вода разрежда недопустимо лепилото в зоната на контакта и после там не добива проектната якост .изложих се :D

Напротив даже не можеш ги отлепи при нас сме ги киснали във вода и сме добавяли цимент в теракола сега просто нямат сваляне ако някога се наложи да ги сменям мисля да лепя плочка върху плочка с теракол-флекс :wink:
emil_v r - майстор
Озирис, неприятно ми е да признавам че си прав ,но прав си . Когато добавиш допълн. цемент към лепилото ,а и зависи колко ,отпада което съм писал и трябва да се мокрят. На чувала си пише ,да не се добавя,при дебелина на слоя 5мм , а аз наи- мразя да мисля. :D
Bobby - специалист
100 души - 100 мнения
jadai - напреднал
Плочките трябва да са намокрят, зависи наистина и от лепилото обаче

Тема "Лепене на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: