Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
kuger - майстор
Vlad_g написа:
ти май не четеш форума, ами само последните мнения преглеждаш.
Погледни първата страница на темата и тук, като отговор за мнението ти в Електротехника: viewtopic.php?t=5201&postdays=0&postorder=asc&start=15
Адаш, динамото ще е от "ваз 2107", че са най-яки.
С този генератор само ще си загубиш времето.Най-добре собствено производство, нискооборотен, многополюсен с ниодимови магнити за възбуждане и още много работи. Има клипове във форума за изработка на такива.
чет юли 24, 2008 10:43 amVlad_g написа:
Здравейте и от мен.
Откачих когато си получих сметката за ток за юни. 88 лв. Като дори и пц-то съм спирал :evil: :evil: :evil:
Та на темата: Решил съм да си направя домашен ветрогенератор и да си спестя някой лев. Разположението на кочината ми е твърде удобно, на 13/13 етаж и тавана ми е близо :-D Освен това блока е на байр и има ветер нонстоп.
Намерих един много готин продукт, не в бг, мисля да си го копирам.
Генератора се задвижва от винт, а не от перки. Много яко, нямаш нужда от височина. Спрял съм се на 70 см.
Имам обаче проблем. Затова реших да се обърна към Вас.
Моля, ако някой знае нещо за динама/генератори, нека да светне.
Искам да разбера на какви минимални обороти се генерира електричество в динамото за автомобил/примерно ваз 21.../.
В сайт на производител видях, че минимум се достига на 3 000 мин-1,
обаче това значи редуктор/мултипликатор с i = 100, че и отгоре.
Ще Ви бъда много благодарен. Готов съм да споделя идея, картинки и т.н.
[/quote bavno oboroten asinhronen dvifatel 6 kw teifazen i kontenzatorna bateria trifazna i si gotov
вт ное 19, 2019 4:26 pmsasbg5 написа:
чет юли 24, 2008 10:43 amVlad_g написа:
Здравейте и от мен.
Откачих когато си получих сметката за ток за юни. 88 лв. Като дори и пц-то съм спирал :evil: :evil: :evil:
Та на темата: Решил съм да си направя домашен ветрогенератор и да си спестя някой лев. Разположението на кочината ми е твърде удобно, на 13/13 етаж и тавана ми е близо :-D Освен това блока е на байр и има ветер нонстоп.
Намерих един много готин продукт, не в бг, мисля да си го копирам.
Генератора се задвижва от винт, а не от перки. Много яко, нямаш нужда от височина. Спрял съм се на 70 см.
Имам обаче проблем. Затова реших да се обърна към Вас.
Моля, ако някой знае нещо за динама/генератори, нека да светне.
Искам да разбера на какви минимални обороти се генерира електричество в динамото за автомобил/примерно ваз 21.../.
В сайт на производител видях, че минимум се достига на 3 000 мин-1,
обаче това значи редуктор/мултипликатор с i = 100, че и отгоре.
Ще Ви бъда много благодарен. Готов съм да споделя идея, картинки и т.н.
[/quote bavno oboroten asinhronen dvifatel 6 kw teifazen i kontenzatorna bateria trifazna i si gotov
napravi li vetrogeneratora
a_stoev - майстор
Някой да се интересува от синхронен двигател с неодимови магнити? 8-10 kW 7200 min-1 600V. От климатичен компресор. трябва малко стругарска работа.

Тема "Домашен ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: