Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Master_Kenobi - V.I.P.
Малко извън темата, ама да споделя една информация с вас.
Ветрогенераторите с този тип задвижване се считат екологични. В смисъл - предпазват "летящите видове", демек птиците.
При обичайното задвижване с перки горките фтички мрат на поразия, особено ако перките са разположени в огромни полета (каквито у нас няма).

А проблемът на птиците е в зрението им. Те не виждат телата в движението им, а правят моментна снимка. Когато летят срещу перката я виждат ту в едно, ту в друго положение и не могат да преценят движението й. Тоест, не могат да "изчислят" задачата на срещата и обикновено стават жертва като прелетят през обсега на перката.

А контурите на коментираните тук "перки" са едни същи при въртенето и птиците спокойно ги заобикалят.
emil_v r - майстор
Дали наистина правят "мом. снимка" ?
Нали се движат на ята , като правят сложни маневри и не се блъскат ,
нали ловуват , още по- прецизна дейност ?
Кажи ми ако знаеш по- скоро как гледат стерео като имат очна база 1см примерно , или малко застъпване на зрит. поле
Може и линк да дадеш ако има , че се интересувам от това.
Vlad_g - специалист
Хайде, хайде. Смех.
Като гущерите: не виждали неподвижни обекти :lol:
Т.е. всички гущери ходят с перманентни цицини на главите :lachtot:
Но е вярно, че птиците си променят миграционните коридори заради обширните полета ветрогенератори.
Все пак си говорим за ветрогенератори, а не за птици, моля :d'oh!:
Master_Kenobi - V.I.P.
Не знам, момчета. Далеч съм от орнитологиата. Споделих този факт, защото един приятел иска да прави ветрогенератор в един джандем, защитена област, и само този тип му разрешават. И с такива обяснения.
А аргументите ви са доста правилни. Как верно ловуват като не може да изчислят Задачата... Хм. Може да става въпрос за различни видове птици, или за пределни скорости, до които "разпознават" движението, знам ли...
Не мога да споря по въпроса. Сори. Само догатки, може и да не съм прав.
Vlad_g - специалист
Кажи му, моля те, на твоя приятел да сподели малко опит тук, ако иска разбира се.
Petyr - специалист
Предполагам искаш да направиш нещо подобно на твоя покрив:
Изображение
http://www.quietrevolution.co.uk/media_images.htm

Но като гледам си от Варна... А там да си виждал вятърни турбини? Виж ако беше около Калиакра... Шабла, но във Варна не е рентабилно да слагаш такава турбина.

Ето да видиш къде си струва.
Изображение

А за фотоволтаици най-добре е около Сандански.
vladtod - специалист
Vlad_g написа:
Кажи му, моля те, на твоя приятел да сподели малко опит тук, ако иска разбира се.
От един приятел разбрах ,че негов комшия си направил генератор в Балчик .Явно е работил в БДЖ и си взел стар генератор от вагон ,този който се задвижва от колелата и захранва целия вагон .И това е вариант ама ....
Vlad_g - специалист
ти май не четеш форума, ами само последните мнения преглеждаш.
Погледни първата страница на темата и тук, като отговор за мнението ти в Електротехника: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=15
Адаш, динамото ще е от "ваз 2107", че са най-яки.
Petyr - специалист
Vlad_g написа:
ти май не четеш форума, ами само последните мнения преглеждаш.
Погледни първата страница на темата и тук, като отговор за мнението ти в Електротехника: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=15
По-скоро ти не си пуснал едно търсене на "ветрогенератори", ами си пуснал нова тема. Все пак изчетох твоята преди да ти отговоря.

Относно продажбата на произведена електроенергия от ВЕИ, то от както сме в ЕС си има закон, че произведената мощност, която е над консумираната се изплаща и то по специални цени. Нямам представа защо crez твърди обратното. Това което знам за МВЕЦ и фотоволтаици от хора имащи сериозни намерения да се захванат с такъв бизнес е, че е мутренска история, като бюрократично те спъват и не ти дават да пуснеш изградена по всички изисквания мощност.

А относно търсенето и форума, бих си позволил да те помоля да си смениш заглавието на темата в раздел Електротехника, защото следващия, който ще има подобен на твоя проблем, може да знае как се използва търсачката и да не му се наложи да отваря нова тема. Т.е. заглавието трябва да носи информация, а не да е нещо като твоето "Я да ви видя сега." ...
Vlad_g - специалист
Въобще няма смисъл да разводняваме темата. Започва добре познато ми заяждане на дребно, което ще се опитам да преодолея. :!:
Да, Петре, идеята е точно тази, но изпълнението на перките е много по-ефективно.

Прикачен файл

gus_header_191.jpg
gus_header_191.jpg (23.01 KиБ) Видяна 25133 пъти

Тема "Домашен ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: