Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
shotik - майстор
Повече от 2 часа разглеждах и в този форум/мнения на masteradmin ,velsi и др /в руски сайтове как да си подредя инструментите .Преди 34 г. правих подреждането им в мазето,но бяха толко малко ,че имаше празни места по таблото ,сега са доста повече и вече се затруднявам в намирането им.Ако знаете сайт в който да има снимки/не проекти/на действителни подредби на инструменти ,моля да го качите тук за да ги видя и заема някои идеи.Аз имам поне 3-4 книги ,други вестници и изрезки ,но в тях са предимно проекти без да е правено никакво изчисляване на площ
на таблото и големната на инструментите.
В моите разсъждения първо са инструментите с най - често ползване /отвертки,клещи,чукове,измерителни инструменти,бормашина и свредлата/и накрая тези с рядко ползване/замби,зенкери,индикатори,специални /.

По долу е засега единствена снимка с част от тезгяха и таблото с инструментите ми,когато ремонтирах електроскутера,но няма да снимам специално за темата сега,може би като видя идеи и направя пререждане тогава.
Очаквам Вашата помощ!

Изображение
rockwall - майстор
да не кажеш че не искам да помогна - свалих ти снимки с такива - просто моето не е тук а на вилата

иначе най-лесния вариант наистина е тази плоскост с дупчиците - така можеш да променяш нещата , а иначе аз си играх да пробивам дупчици и с една дебела медна тел си правих халки и поставки ... после сложих всички инструменти и ги очертах с молив , свалих ги. покрих очертаното с хартиени лепенки и пръснах таблото, после довърших силуетите с подробности - т.е. инструментите останаха нарисувани на таблото и като взема няколко неща после си личи точно кое къде е.

Съветът ми е да си дадеш малко зор и да направиш същото, защото ако вземеш в един и същ момент 5-6 неща, а имаш време да ги върнеш след седмица има да се чудиш кое къде е било

а сега дано снимките не се нуждаят от смаляване и се качат от РАЗ

Прикачен файл

Tool_Board.jpg
Tool_Board.jpg (120.08 KиБ) Видяна 13067 пъти

Прикачен файл

toolboard.jpg
toolboard.jpg (61.27 KиБ) Видяна 13067 пъти

Прикачен файл

ToolBoard1.jpg
ToolBoard1.jpg (54.24 KиБ) Видяна 13067 пъти

Прикачен файл

toolboard2.jpg
toolboard2.jpg (67.97 KиБ) Видяна 13067 пъти
shotik - майстор
Благодаря за снимките,много са добри ,мисля че при мен най подходяща е идеята от последната снимка,ще потърся такъв надупчен картон и зимата като няма излизане навън ще творя.
Миналата година като работех по поддръжка на детски градини на една фирма в един куфар си бях подредил инструменти и в склада доста от материалите-вижте последните 11 снимки от този албум

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=8090504
rockwall - майстор
не е картон а нещо като ШПЕРПЛАТ с ламинатно покритие в цвят

можеш спокойно да ползваш МDF или ОSB 6 до 10 мм и да си го надупчиш сам - ще ти излезе поне наполовина по-евтино

имай предвид че гол МДФ 6мм е наполовина по-евтин от същия с ламинат
hakama - специалист
Ако ще кова с пирони - талашит (ПДЧ) 16мм - ще държи ли сигурно (не говоря за чукове и по-тежки инструменти)?
Рапидите ме притесняват - че резбите им ще надират инструмента (гумена дръжка примерно).
В OSB плоскост пирона хваща ли и колко мм ще свършат работа?

# Знаете ли за склад за дървен материал, плоскости в София, чувал съм в Орион имало голям и на добри цени. Ако продават и на размер няма да е зле.

2. Класьори за крепежни елементи.
Най-евтин и хубав съм виждал за 15лв.
Мисля да си направя поне за големите (гайки, болтове), но ако си струва ще направя още 5-6 за по-дребните.
- Материали за капаците и разделителите - шперплат 4мм или МДФ 6мм?!
- Лепило - Ц300
- пирончета/рапиди
- панти и две закопчалки (такива като на гедоретата ще е супер) - трябва да е сигурно затварянето.
- дръжка
Решетката вътре ще трябва да е на шлицов принцип (може от фазер).
За страниците на корпуса - ще ползваме дъски.

Имаме налично - рапиди, фазер, дъски, може би и лепило.

За по-евтини материали, които биха издържали - не се сещам. Няма да се разнасят кой знае колко, по-скоро не.

Ако дойде на цена под 7-8лв на бройка - ще се пробваме. Искаме да редуцираме многобройните кутиийки от стелажите, а и по-лесно за работа ще е после.

Една груба сметка (не съм се спрял все още на материалите) - избрах шперплат:
4мм шперплат струва 7.20лв/м2 (18лв е лист 2,5кв.м)
0.40мх0.35м=0.14м2 > ще има капаци за 7 куфарчета или 1лв за куфар, разделителите не съм решил дали ще са от шперплат.
Остава да се сметне разхода на лепило и крепежни елеметни - закопчалките не знам какви да бъдат?!

Поздрави

Тема "подреждане на инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: