• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Здравейте,

При огледи с клиенти много често ми се е случвало да ме питат за качеството на дограмата на конкретния апартамент. Въпроса ми е как да направя бърза проверка на място до колко е качествена и няма да се получи конденз или други подобни проблеми.

Предварително благодаря.
Lookout2 - помощник
ами то май на външен вид няма как да разбереш :?
velsi - Почетен майстор
Тя дограмата конденз не прави. За това са необходими още други условия. Дограмата само уплътнява добре, каквото всъщност и е предназначението. При оглед можеш само да установиш дали е добре монтирана, което е най-важното. Трябва при затваряне крилото да ляга едновременно по цялата си дължина. При завъртане на дръжката да няма прекалено голямо усилие, да не се чува пукане или други подобни шумове. Като натиснеш крилото навътре при затворено положение не трябва да поддава никъде, всички насрещници трябва да заключват, особено в задната част, към пантите. Крилата не трябва да висят. Никъде не трябва да опират при затваряне. Ако има механизъм за двуплоскостно отваряне превключването трябва да става леко, без пращене и пукане. Ако всичко това е както съм го описал не е толкова важно каква марка е профила.
Takezo Sensey - модератор
Да допълня velsi с една дума :

Няма лоша дограма, има лоша изработка и монтаж !
masteradmin - майстор
Ако мога и аз да се включа в темата. Ако видиш, че отводнителните отвори не са като на снимката, а са направени с бургия под произволен ъгъл така, че да се пълни профила с вода (последните 5-6 апартамента които съм виждал са точно така). Второ ако има насрещници (или незнам как точно се казва обкова) откъм пантите, виж като затваряш врата дали врата се "прибира" леко навътре или са сложени само за украса (не им е направен реглаж). Това разбира се е от аматьорска гледна точка, защото аз съм любител.
Takezo Sensey - модератор
Скоро ще пусна снимки в темата ...с "лоша" дограма.

Профил САЛАМАНДЕР - 5 камери 80мм. с 32 мм. пакет с Ка стълко съсипан от аматьори #-o
Последна промяна от Takezo Sensey на пет фев 13, 2009 10:12 pm, променено общо 1 път.
zvetomil - специалист
Ако не проветряват жилището,готвят на газ и простират вътре,ще имат конденз.От тях си зависи.Новите дограми уплътняват добре и няма циркулация на въздуха в жилището.Каквото и да им отговориш все ще е вярно защото не зависи от тебе.Това не значи, че ако има конденз, няма да обвинят теб,агенцията,държавата па ако може и природата за физичните закони.
Takezo Sensey - модератор
zvetomil написа:
Новите дограми уплътняват добре и няма циркулация на въздуха в жилището.
Позволи ми леко да не съм съгласен :cool: .

Новите дограми "циркулират" около 1 м³ въздух за 24 часа . :wink:
Deo-x - специалист
Скоро ще пусна снимки в темата ...с "лоша" дограма.

Профил САЛАМАНДЕР - 5 камери 80мм. с 32 мм. пакет с Ка стълко съсипан от аматьори


Малко късно се включвам,какво стана обещаните снимки ще се интересувам марката Саламандър,за дървен или пвс става въпрос?И как е съсипано от аматъорите неудачници :?
Takezo Sensey - модератор
Не съм забравил, ДЕО. Не сме ходили на този обект.При първа възможност ще снимам. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Разпознаване на добрата дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: