Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
chapara - майстор
Струва ми се, имаше завой, което лекинко променя нещата.
Поне на снимката не е клиновидно стълбище,а обикновенно двураменно,ако има дължина за едно скъпало още,нещата ще се опростят,като вместо замазка ,може с точна и прецизна работа с итонг да се оформи стълбището така че да се лепи на гребен.
И ако колегата пусне повечко снимки,няма да е лошо,защото сега гадаеме по килимчето :)
hasko100 - специалист
това е. може да кача и на площатката.

Прикачен файл

IMG_1097.JPG
IMG_1097.JPG (46.24 KиБ) Видяна 11564 пъти
chapara - майстор
Етажните ,не междуетажните.
hasko100 - специалист
Това са двете площатки

Прикачен файл

IMG_1204.JPG
IMG_1204.JPG (54.87 KиБ) Видяна 11510 пъти

Прикачен файл

IMG_1203.JPG
IMG_1203.JPG (56.24 KиБ) Видяна 11510 пъти
chapara - майстор
Не става яснооо :? Има още! а и каква е таз врата,никак не е входна?

Вземи събери тези черги,и направи последователни снимки от входната врата,та до тавана,за да стане ясно.
hasko100 - специалист
От входната врата площатката е междинна.
първата снимка от кота 0

Прикачен файл

IMG_1212.JPG
IMG_1212.JPG (39.38 KиБ) Видяна 11378 пъти
hasko100 - специалист
Проблем, немога да кача другите снимки
vasilev - специалист
И на мен ми предстои облицовка на стълби но съм решил дървени. Някакви мнения и препоръки
silllveto - Майсторица
На нас също. Много ми се искаше да вземем дървени стъпала, защото ще придават топлина и някакъв уют на иначе отделната стълбищна клетка.
Отидохме с мъжа ми преди 2г в една фирма и за ок. 40 стъпала ни дадоха оферта за 26 000лв.. От което ме напуши такъв смях, че чак продавачката ме изгледа високомерно. Излизаше ок 300лв. дъската. Вярно, че се прави с улей да поема натоварването, но все пак. Доколкото знам нормалната цена е ок 60лв. стъпалото.
Друг вариянт е гранита. Излиза 100-120лв. стъпалото. Без рязането за специфични размери на стъпалото.
Най-евтиния вариянт е гранитогреса.
Да споменавам ли и мозайката? За нея трябва да правиш кофраж и да се скъсаш от търкане.

Ние взехме гранитогрес 30х60см, който ми напомня за варовик.
vasilev - специалист
Silllve, с диаманти ли бяха тези дъски за толкова пари.Та това си е един селски имот-както и да е хората си искат цена и като се намери кой да я даде всички са щастливи.
Реших да ги направя дървени защото двата коридора са с теракот и ако и стълбите ги направя с подобен материал виличката ще заприлича на мавзолей а и дървото е по-топло и уютно.
Искам съвет от какво дърво да ги направя и с какво да ги залепя

Тема "Вътрешно стълбище облицовка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: