Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Напоследък светодиодите все повече навлизат в осветителните тела (дори и във фаровете за автомобили). Заемат малко място, имат дълго време на живот (до 100000 часа) и са икономични. Бих искал да прочета повече подробности, както и от къде могат да се купят такива осветителни тела, а също и цени.
Osiris - специалист
Осветителните тела със светодиоди са все още скъпо удоволствие но се изплащат във времето като не харчат енергия аз съм вносител на светодиоди и произвеждам лунички за подробности ICQ 334178176
Wishmaster-ruse - специалист
Виждал съм тук такива луни с различен цвят. Водят ги за под а ма не си струва 35-40 кинта бяха.
Вярно ефекта на белите диоди е различен от лампа с нажежайма жичка НО, дали си струва?
Можеш и сам да си направиш, ако ти се занимава де.
[quote="Wishmaster-ruse"]Виждал съм тук такива луни с различен цвят. Водят ги за под а ма не си струва 35-40 кинта бяха.
Вярно ефекта на белите диоди е различен от лампа с нажежайма жичка НО, дали си струва?
Можеш и сам да си направиш, ако ти се занимава де.[
може ли да дадеш повече инфо как да си ги направим сами
Самонадеян - помощник
Момчета, внимавайте какви диоди вземате. За един диод е важно освен да свети ;-) и да се знае с какво ниво на интензивност е светлината коята излъчва и каква осветеност дава!
Justy - майстор
Wishmaster-ruse написа:
Виждал съм тук такива луни с различен цвят. Водят ги за под а ма не си струва 35-40 кинта бяха.
Вярно ефекта на белите диоди е различен от лампа с нажежайма жичка НО, дали си струва?
Можеш и сам да си направиш, ако ти се занимава де.
Можеш ли да постваш някоя спецификация - ако имаш и снимки. Скъпи, скъпи, ама като си вземаш халогенки - купи си и каска - домът ти става Кербала :shock:
ELEMENTAL - специалист
Статията е хубава, но калкулатора не дава коректни резултати.

Прикачен файл

led10.jpg
възможно е първите пет групи светодиоди да не светнат, или да светят слабо
led10.jpg (39.74 KиБ) Видяна 15493 пъти
masteradmin - майстор
Ами аз доста си поиграх с калкулатора - тои ти дава няколко решения - просто минималното съпротивление, което слага програмата е 1 ом. Ти без съпротивление ли би го направил ? Все пак при ток 120мА пада на напрежението върху съпротивлението ще бъде около 0.1 волта релно за светодиодите ще се паднат 11.88 В
ELEMENTAL - специалист
Не е в резистора проблема, а в броя светодиоди.Той (броят) се избира такъв, че сумарното прагово напрежение на светодиодите да е по-малко от захранващото.В случая при захранващо напр. 12V максималния брой на светодиодите в един клон от веригата е 3.Ако се сложат 4 има вероятност праговото им напрежение да е по-голямо от захранващото.Това е така по простата причина, че напрежението на отпушване на отделните екземпляри от един вид е различно.

Тема "Осветление със светодиоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: