• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
deer - специалист
Идеята ми е да направя врати , като прозорци, които да се плъзгат и да се събират на едната или другата страна, а когато са затворени да разделят едното помещение от другото(кухнята и хола). А и ще разделя подовата част - ламинат от теракот.
Мисля , че ще се получи с релси и колелца. Дограмата ще е дървена , като кухнята.
само , че релсите ще са 2 за да може да се плъзгат и в двете посоки, и прозорците ще са повече , само долу до нивото на коляното ще е плътната част.
как мислите осъществимо ли е?
някой правил лие нещо подобно?

Прикачен файл

1em-brown%20four%20window%20top%20vert%20wood%20btm.jpg
нещо подобно
1em-brown%20four%20window%20top%20vert%20wood%20btm.jpg (41 KиБ) Видяна 13689 пъти
masteradmin - майстор
Виж knauf имат готова Система за "плъзгащи врати" аз съм правил само шкаф с плъзгащи врати. Абе всичко опира до обкова. В мосю бриклаж съм виждал такъв обков ама много много скъп. Иначе всяка фирма за алуминиева дограма вече има такъв обков. Ако някой го е правил да напише.

Прикачен файл

villes2200_big.jpg
villes2200_big.jpg (4 KиБ) Видяна 13672 пъти

Прикачен файл

villes2200_gr.gif
villes2200_gr.gif (28.08 KиБ) Видяна 13672 пъти
deer - специалист
на мен ми се искаше да е от дърво и да си го направим сами, нно мисля , че ще бъде много тежко, а от ПДЧ , МДФ.......... не мисля , че ще се получи
май ще трябва да се ориентирам към фирма за дограма
имам едно въпросче, никак не съм запозната , а ме интересува , алуминиевата или ПВЦ дограма , ако искам да са примерно кафеви, оцветен е самия пррофил или е покрит с цветно фолио?
masteradmin - майстор
Покрит е с цветно фолио и ги оскъпява с 20 %, иначе един приятел си направи дървена плъзгаща врата и стана много добра
deer - специалист
хмм това за фолиото не ми харесва
знчи се връщам на стария вариант с дървената врата, колкото и тежко да стане

благодаря за отговорите
velsi - Почетен майстор
Алуминия се продава бял. Боядисва се прахово в желания цвят и практически няма ограничения в цвета. ПВЦ-то е с фолио, фабрично залепено, имитация на дърво по лицевите части, а останалата пластмаса е кафява. Моят съвет обаче е: забрави за плъзгащи врати от ПВЦ. Самата система не е разработена добре, крайния продукт е много грозно изглеждащи и не много стабилни врати.
masteradmin - майстор
Най добре дървена - дървото - особено добре изсъхналото е леко и в същото време лесно се обработва.
onion - специалист
здравейте , напълно наясно съм че форума е за "направи си сам" но съм длъжен да спомена - в мосю Бриколаж има готови плъжгащи се врати , мдф или пдч с метален (или алуминиев) обков (рамка) , или нещо такова не помня , като е възможно да се сложи огледало или стъкла на мястото на въпросната плоскост.
аз също ще правя такова нещо - ще разделям кухнята от хола с такава врата и мисля да ги направя огледални ... хем ще "разширяват" пространството.
в Бриколаж който е на Цариградското шосе в София се намираха някъде в дъното в дясно ... имаше някакви координати на фирмата която ги прави , така че мисля че могат да направят всякакви размери по поръчка.

бяха нещо подобно на това долу (това е първата ми попаднала снимка, просто за да добиете представа за кво иде реч)

ще следя темата защото ме касае.
някой по-горе беше дал система на кнауф за плъзгащи се врати , но понеже горната лайсна там се закрепва с винтове отгоре мисля че е малко неизпълнимо при вече готови отвори , освен ако не преграждаш със стена от гипсокартон или не пуснеш с него няколко десетки сантиметри от тавана надолу.
кнауф е фирма специализирана в гипсокартона и разни други такива и затова системата им е за гипскартон.

Прикачен файл

skjutdorr.jpg
skjutdorr.jpg (6.08 KиБ) Видяна 13636 пъти
deer - специалист
да такива врати горе долу искам , но доста по -големи ще са ми нужни
освен това мисля , да не са със стъкло , а от някаква пластмаса имитираща стъкло.
или пък нещо такова:

Прикачен файл

ventax14.jpg
ventax14.jpg (28.48 KиБ) Видяна 13620 пъти

Прикачен файл

vrata5.jpg
ето това е много оригинално, но пък трябва повече място
vrata5.jpg (41.54 KиБ) Видяна 13620 пъти
onion - специалист
ами предполагам можеш да се обърнеш към фирмата която ги произвежда и да питаш дали не могат да ти направят врати по поръчка , каквито размери кажеш и с каквото кажеш ...
  • 1
  • 2

Тема "Врати...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: