• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
rockwall - майстор
Знам, че в нета има много информация, но не съм камнино-ориентиран (засега) така че по-скоро бих желал да чуя мнение от ползватели.

Вчера чух за тези камини и ми стана интересно дали имат приложение като отоплително тяло или са само за украса (имайки предвид цената на горивото)
rulom - модератор
Био, нано и еко са думичките продаващи голяма част от продуктите, които никой не би взел :wink: ....иначе е ефективно, особено ако имаш подръка някаква житна земеделска продукция, още по-ефективно ще е ако разполагаш и с казан за варене на ракия или по американски казано- рафинерия за биоетанол
Направи си хубаво сметката и Успех....да пишеш какво става, ако сложиш такова :wink:
rockwall - майстор
О-о-о, не съм тръгнал да слагам.

Просто вчера клиент ми разказа че има в апартамента си за уют и украса .... и че освен скъпичко гориво е добре да се проветри след известно време горене (заради СО2)...

и се зачудих дали (ако се проветрява след палене) има смисъл в рекламите да се казва колко киловата са ???

По-скоро да наблегнат на луксовете и външния вид
ArturDent - Почти Безобиден
rulom написа:
...с казан за варене на ракия или по американски казано- рафинерия за биоетанол...
:-D
По тоя нячин не може ли да се избегне акциза на ракийката (водката от линка)? Правим си едно казанче за весели течности и го наричаме със звънкото име ЕКОинсталация за БИОетанол ;)

П.П. Ако го продаваш (като вътрешно биогориво) вместо да го гориш в камина, май сметката ще излезе по-добра...
peter_m - специалист
Няколко въпроса по темата.

1. Някой виждал ли ги е тези камини на живо. В смисъл стават ли за отопление (без друг отоплителен уред).
1.1 При използване на стенна камина за биоетанол би ли имало опасност за стената отзад (над нея) - боядисана с латекс ...

2. Колко струва 1 литър биоетанол. (уж им дават половин литър на час разход)

3. През колко време трябва да се проветрява заради въглеродния двуокис и колко е вреден той ако не се проветри. (пише че 1 литър изгорен биоетанол се равнява на 2 свещи по отношение на въглеродния двуокис)
3.3. Мисля си, че ако си купиш биоетанол той няма да е 100 процента чист, а може да е разреден и тогава при горенето ще се отделят и други газове (и пушеци)

4. Гледах снимки на които над камината е сложен телевизор ... в каква посока се излъчва топлината ... (би трябвало да е нагоре)

5. Какво всъщност представлява камината - просто един резервоар от по-дебела ламарина (нераждавейка) или има и нещо друго ?
Примерно гледам едни за вграждане Изображение- това е 300 лв, не може ли да си го поръчам да ми го направят и да ми излезне 10-тина пъти по-евтино ...


Май повече тези камини са за един вид лукс и да е интересно като ти дойдат гости да я запалиш и те да цъкат ... :?
БориславМ - специалист
Точно за тези камини не съм в час. Мога да помогна по въпрос 3

3. През колко време трябва да се проветрява заради въглеродния двуокис и колко е вреден той ако не се проветри. (пише че 1 литър изгорен биоетанол се равнява на 2 свещи по отношение на въглеродния двуокис)

За горенето е много хубаво да използвате външен въздух. Така отпада проблема с СО2 и проветряването. Въздуха влязъл в комина трябва да дойде от някъде в стаята, ако стаята е добре изолирана с хубава дограма, въздух не влиза отвън и огъня намалява. Става нещо като вакуум в стаята, и тягата на комина изчезва. Когато отворите да проветрите, налягането се оправя и изведнъж камината се разгаря.
После студени въздух от вън е по-богат на О2 и горенето е по-добро. Затопления от камината въздух си остава в стаята и не се налага постоянно да топлите нов. Този принцип го има в отоплителните тела на природен газ и КПД-то е много по-високо от обикновена печка(камина). И е по-безопасно.
ArturDent - Почти Безобиден
peter_m написа:
2. Колко струва 1 литър биоетанол. (уж им дават половин литър на час разход)
Колко струва един литър чист спирт, без акциза евентуално?
При разход половин литър на час, мога да затопля 20 души - (от които 10 мъже).
jekasus - майстор
peter_m написа:
Няколко въпроса по темата.

1. Някой виждал ли ги е тези камини на живо. В смисъл стават ли за отопление (без друг отоплителен уред).
1.1 При използване на стенна камина за биоетанол би ли имало опасност за стената отзад (над нея) - боядисана с латекс ...

2. Колко струва 1 литър биоетанол. (уж им дават половин литър на час разход)

3. През колко време трябва да се проветрява заради въглеродния двуокис и колко е вреден той ако не се проветри. (пише че 1 литър изгорен биоетанол се равнява на 2 свещи по отношение на въглеродния двуокис)
3.3. Мисля си, че ако си купиш биоетанол той няма да е 100 процента чист, а може да е разреден и тогава при горенето ще се отделят и други газове (и пушеци)

4. Гледах снимки на които над камината е сложен телевизор ... в каква посока се излъчва топлината ... (би трябвало да е нагоре)

5. Какво всъщност представлява камината - просто един резервоар от по-дебела ламарина (нераждавейка) или има и нещо друго ?
Примерно гледам едни за вграждане Изображение- това е 300 лв, не може ли да си го поръчам да ми го направят и да ми излезне 10-тина пъти по-евтино ...


Май повече тези камини са за един вид лукс и да е интересно като ти дойдат гости да я запалиш и те да цъкат ... :?
Т.1- Виждал съм ,но при монтиране.За отопление не съм сигурен, на ме съмнява три спиртовки да ме топлят ,дори да им дават 3квт(не съм сигурен точно)
Т1.1- Няма проблем,дори не сме слагали пожароустойчив гипскартон
Т.2-Не знам,но мога да питам.
Т.3- Там,където е камината има скъпа климатична система и проветряването е безмислено.
Т.3.3- И за горивото ,което сипвам на колата си не съм сигурен.
Т.4-
Изображение
Т.5- Като кварцова печка ,само че с друг тип нагреватели.
Изгъзица с една дума.
smlxl - специалист
Аз си мисля дали пък проветряването, за което говорите не се налага заради другия продукт от горенето на биоетанола. Айде учили сте химия...

ПП Помощ от приятел - продуктите от горенето на етанола са само два - CO2 и ...
И CO2-то не е опасно. От него само боли глава(буквално). Опасно е CO-то. Ама при изгаряне на етанола трудно ще се появи. Не ги бъркайте двата газа.
Последна промяна от smlxl на вт мар 22, 2011 9:34 pm, променено общо 1 път.
smlxl - специалист
jekasus написа:
Т.3- Там,където е камината има скъпа климатична система и проветряването е безмислено.
Климатична и вентилационна не винаги означава едно и също. Освен това не знаеш за какъв дебит чист въздух е пресметната системата. Знаеш ли колко кубика въздух консумира камината? И проветряването никога не е безСмислено, дори в помещения с вентилационни системи. Отвори една микробиология и ще разбереш защо :!:

Не ги раздавай така с лека ръка мненията, защото не можеш да се обосновеш ако влезнем в детайли. Ти по какво си специалист всъщност?
  • 1
  • 2

Тема "КАМИНИТЕ НА БИОЕТАНОЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: